"Tropikalna przygoda" 13D/12N: BALI > JAWA > FLORES > KOMODO /// 3270 USD od osoby

3 270 USD od osoby (min. 2 osoby)

Zawsze marzyłeś o przygodzie w tropikach? Przygoda, w której święte świątynie, pola ryżowe, lasy deszczowe, wulkany i dzika przyroda łączą się w jedną wspaniałą wakacyjną wycieczkę? Ten pakiet jest dla Ciebie idealnym wyborem! Zabierzemy Was w ekscytującą podróż, podczas której zobaczycie wyspy: Bali, Jawa, Komodo i Flores. Podczas podróży poznacie tradycje i kulturę, architekturę i lokalny styl życia na tych 4 wyspach.

Odkryjecie czarujące piękno Indonezji – potężne wulkany i spokojne jeziora, wysokie klify nad Oceanem Indyjskim, głębokie doliny rzeczne, jaskinie i gęstą tropikalną dżunglę. Doświadczycie bliskich spotkań z największymi na świecie jaszczurkami: smokami Komodo, w ich naturalnym środowisku. Jeśli będziecie mieć szczęście, zobaczycie również małe rekiny rafowe, podczas eksploracji podwodnego świata tych egzotycznych wysp indonezyjskich.

Kolejną atrakcją tej wycieczki jest zwiedzanie świątyń Borobudur i Prambanan, wpisanych na listę UNESCO, na wyspie Jawa. Zejdziecie również do jaskini Jomblang, gdzie zobaczycie fascynujący pokaz świetlny, naturalne zjawisko znane jest jako „światło z nieba”. Zobaczycie zachwycające kolorowe jeziora, niekończące się bujne plantacje zielonej herbaty i będziecie doświadczać niezwykłych wrażeń, stojąc na skraju krateru z otworami parowymi dookoła i wreszcie, spacerując po starożytnym kompleksie świątynnym Arjuna.

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA

 • Piękne plaże na południu wyspy Bali;
 • Świątynie Prambanan i Borobodur na Jawie;
 • Wulkaniczne widoki i wrażenia na Jawie;
 • Spektakularny pokaz świateł w jaskini Jomblang na Jawie;
 • Relaksacyjny balijski masaż:
 • Indywidualna wycieczka po Bali, świątynie, tarasy ryżowe i krater wulkanu Batur;
 • Smoki z Komodo! w Narodowym Parku Komodo;
 • Noc na łodzi, pod niebem usianym tysiącem gwiazd!

Pobyt:

 • 3 noce w Nusa Dua Beach Hotel & Spa 5*, Deluxe Room
 • 1 noc w Plataran Heritage Borobudur Hotel 4*, Deluxe Room
 • 1 noc w Sofia Boutique Hotel Yogyakarta 4*, Premier Suite
 • 3 noce w The Udaya Resort Ubud 4*, Suite Room
 • 1 noc w Puri Sari Beach Hotel 4* Labuan Bajo/Flores, Deluxe Room
 • 1 noc na łodzi Phinisi boat cabin
 • 2 noce w Radisson Blu Uluwatu 5*, Deluxe Room

PLAN PODRÓŻY:

Dzień 1: Lotnisko – Nusa Dua

Witamy na Bali! Wasz asystent i prywatny kierowca spotkają się z Wami na lotnisku na Bali i zorganizują prywatny transfer do pierwszego hotelu – 5-gwiazdkowego hotelu Nusa Dua Beach przy plaży (15 minut jazdy samochodem). Po przyjeździe otrzymacie zestaw powitalny, bezpłatny router Wi-Fi i schłodzoną butelkę wina. Na ten dzień nie zaplanowano żadnych zajęć, więc można spędzić czas na plaży, rozkoszować się tropikalnym słońcem, popływać w basenie i innych obiektach hotelowych.

 • Zakwaterowanie: Nusa Dua Beach Hotel & Spa 5*, Deluxe Room

Dzień 2: Odpoczynek (B)

Dzisiaj czas na spokojne zaaklimatyzowanie się w nowym środowisku! Zatem, odpoczynek, chillout na plaży, albo spacery wzdłuż oceanu.

Ponadto hotel Nusa Dua Beach & Spa oferuje 3 odkryte baseny i bezpośredni dostęp do plaży. Resort przypomina balijski pałac z kompletnym SPA, 5 restauracji i 4 bary, sale konferencyjne i teatr na świeżym powietrzu.

Ale gdy mielibyście ochotę już dziś zacząć eksploracje wyspy Bali, albo bardziej aktynie spędzić czas, zapraszamy do kontaktu!

 • Zakwaterowanie: Nusa Dua Beach Hotel & Spa 5*, Deluxe Room

Dzień 3: Plaża Melasti, plaża Padang-Padang, świątynia Uluwatu, Kecak (B)

Po śniadaniu w hotelowej restauracji zostaniecie zabrani na całodniową wycieczkę po półwyspie Bukit – południowym krańcu wyspy Bali, gdzie piaszczyste plaże znajdują się pod wysokimi, wapiennymi klifami. Będziecie miał dużo czasu na kąpiel w lazurowym Oceanie Indyjskim i rozkoszowanie się słońcem na plaży Padang-Padang i Melasti.

Potem odwiedzicie świątynię Uluwatu, która znajduje się na skraju 60-metrowego klifu tuż nad oceanem, Balijczycy wierzą że to położenie świątyni chroni wyspę przed złymi duchami morskimi. Widoki stąd są oszałamiająco piękne. Świątynia jest także domem dla setek małpek. Te małpy są małymi złodziejami, więc uważajcie na swoje rzeczy. Po zwiedzaniu zobaczycie tradycyjne przedstawienie taniec Kecak – formę balijskiego tańca i dramatu muzycznego, opowiadającą jedną z epickich historii Ramajany. A na koniec jeżeli będziecie mieli ochotę, możecie wybrać się na kolację z owocami morza w słynnej zatoce Jimbaran. Kierowca chętnie zabierze Was tam przed powrotem do resortu.

 • Zakwaterowanie: Nusa Dua Beach Hotel & Spa 5*, Deluxe Room

Dzień 4: Poranny lot z Bali do Yogyakarty. Świątynia Prambanan, Pałac Królewski Keraton, Pałac Taman Sari (B, L)

Powitajcie mistyczną i egzotyczną wyspę Jawa i urocze miasto Yogyakarta! Na lotnisku w Jogyakarcie zostaniecie przywitani przez naszego przewodnika i kierowcę. Dziś odkryjecie jedną z najważniejszych świątyń i pałaców królewskich w Jogyakarcie – świątynię Prambanan.

Ta wycieczka z anglojęzycznym przewodnikiem, rozpoczyna się od odwiedzenia jednej z największych na świecie świątyń hinduistycznych – Prambanan, zbudowanej w IX wieku. Ten kompleks świątynny, który składa się z 224 świątyń, jest również jednym z największych w Azji Południowo-Wschodniej i wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Trzy główne świątynie Prambanan poświęcone są Śiwie, Wisznu i Brahmie.

Kolejnym miejscem do odwiedzenia jest Pałac Sułtana Kraton, który znajduje się w centrum miasta Yogyakarta. W tym miejscu możecie poznać życie i jawajską kulturę. Sultan Palace Kraton został zbudowany w 1790 roku i do tej pory reprezentuje miasto otoczone murami z własnymi sklepami, rynkiem, szkołami, meczetami, a także przemysłem batikowym i srebrnym. Mieszka tu 25 000 osób, a sułtan zatrudnia około 1000 osób. Kraton to miejsce, które trzeba zobaczyć w Yogyakarcie, aby zrozumieć, jak wygląda teraz prawdziwe, autentyczne życie w Środkowej Jawie.

Przed odwiezieniem Was do hotelu zobaczycie jeszcze jeden niezwykły pałac w Yogyakarcie – Taman Sari, miejsce dawnego królewskiego ogrodu Sułtanatu Yogyakarty. Taman Sari został pierwotnie zbudowany do wielu celów, ale teraz pozostało tylko kilka budynków. Niektóre z jego pierwotnych funkcji były miejscem odpoczynku, medytacji, pracy, ukrywania się i obrony rodziny sułtana.

 • Zakwaterowanie: Plataran Heritage Borobudur Hotel 4*, Deluxe Room

Dzień 5: Borobudur & Plateau Dieng, krater Sikidang, kolorowe jeziora, kompleks świątynny Arjuna, plantacje herbaty (B, L)

Obudźcie się dziś wcześnie, a zobaczycie prawdopodobnie najpiękniejszy i najbardziej tajemniczy wschód słońca w swoim życiu – wschód słońca w słynnej świątyni Borobudur, zbudowanej w IX wieku. Związki świątynne Borobudur to przykład sztuki i architektury Indonezji i składają się z trzech zabytków – świątyni Borobudur i dwóch mniejszych świątyń położonych na wschodzie prostą osią do Borobudur – świątyń Mendut i Pavon. Wszystkie razem reprezentują etapy w osiąganiu Nirwany.

Następnie pojedziecie do pięknego płaskowyżu Dieng. Nazwa „Dieng” pochodzi od słów „Di Hyang” i przekłada się na „Abode of the Gods”. Malowniczy krajobraz wulkaniczny, źródła siarki i kolorowe jeziora sprawiają, że to miejsce jest prawdziwym cudem natury, przypominającym bajkę lub inną planetę. Spacerując tutaj, zrozumiecie, dlaczego starożytni Jawajczycy uważali Płaskowyż Dieng za siedzibę nadprzyrodzonych mocy. Nawet jazda samochodem zapewnia imponujące widoki, a po drodze będziecie mijać plantacje tytoniu i piękne góry.

Najciekawszym wydarzeniem tego dnia będzie postój na szczycie krateru Sikidang, gdzie otaczać Was będą parujące otwory i bąbelkowe stawy. Z założoną maską twarzową możecie chodzić po całym kraterze. To unikalne doświadczenie, które nie jest przeznaczone dla osób o słabych nerwach.

Dalej pojedziecie do kompleksu świątynnego Arjuna – najstarszych świątyń na Jawie. Arjuna składa się z 5 świątyń znajdujących się wewnątrz kompleksu i kolejnych 4 na zewnątrz kompleksu świątynnego. Wszystkie zostały zbudowane pod koniec XII wieku. W rzeczywistości tych 9 świątyń jest jedynymi pozostałymi z 400 świątyń, które zostały zbudowane tu przed wiekami.

Ostatnim miejscem do odwiedzenia w tym dniu jest urokliwe, wielokolorowe jezioro. Lśniące w odcieniach czerwieni, zieleni, błękitu, bieli i fioletu, to jezioro jest naprawdę oszałamiające, a atmosfera wokół jeziora jest cudownie spokojna i cicha.

 • Zakwaterowanie: Sofia Boutique Resort 4* Yogyakarta, Premier Suite

Dzień 6: Jaskinie Jomblang i Grubug. Lot na Bali, Ubud (B)

Pobudka wcześnie rano, bo dziś zejście do jaskini! Jomblang Cave to jaskinia, którą można zwiedzać, ale najpierw trzeba zejść do głębokiej i ciemnej dziury w ziemi, co wymaga odwagi, ale Wasza odwaga zostanie nagrodzona spektakularnym pokazem świateł – prawdziwy cud natury. Ta jaskinia jest jedną z największych w Indonezji, otoczona starożytnymi gęstymi lasami. Z pomocą pojedynczej liny (SRT) zejdziecie na dół, aby dotrzeć do wejścia do jaskini Jomblang. Zejdziecie nie mniej niż 20 metrów w głąb ciemnej ziemi, a widok z dołu, gdy patrzeć będziecie w niebo, jest wspaniały. Dalej pójdziecie tunelem o długości 300 metrów. To, co zobaczycie dalej, jest naprawdę fascynujące i zapierające dech w piersiach. Oszałamiające słupy światła wpadające do jaskini z góry są również znane jako „światło z nieba”, a widok z pewnością jest niebiański! Nie zapomnijcie zabrać aparatów, aby zrobić niesamowite zdjęcia! Jaskinia Grubug ma średnicę 15 metrów i głębokość 100 metrów. W drodze z Jomblang do Grubug miniecie też piękną podziemną rzekę.
Ta jaskiniowa przygoda pozwala zobaczyć niesamowite podziemne krajobrazy, których prawdopodobnie nigdy wcześniej nie widziałeś.

Niema z podziemnych jaskiń wystartujecie w niebo! 😉 Bo dziś jest także dzień, w którym polecisz z wyspy Jawa na Bali. Kierowca zabierze Was na lotnisko w Yogyakarcie, potem godzinny lot na Bali, gdzie zostaniecie zawiezieni do hotelu w Ubud, zajmuje to około 1,5 godziny. W hotelu będziecie mieli resztę dnia na relaks, pływanie w basenie i podziwianie niesamowitych widoków w dżungli. Witamy ponownie na Bali!

 • Zakwaterowanie: The Udaya Resort Ubud 4*, Suite Room

Dzień 7: Poranne zajęcia z jogi. Masaż balijski 1 godzina / Ubud (B)

Podziwiacie piękne wschody słońca ze swojego apartamentu, potem dołączcie do porannej lekcji jogi i zjedzcie pyszne śniadanie, aby doskonale rozpocząć wolny dzień. Możesz odpocząć w resorcie, korzystając z luksusowych udogodnień lub wyskoczyć bezpłatnym shuttle busem do miasteczka, aby zwiedzić Ubud.

Mamy dziś zaplanowaną też dla Was godzinę na rozpieszczanie, w czasie tradycyjnego, balijskiego masażu w hotelowym SPA. Możesz skorzystać z tego masażu w dogodnym dla Was momencie.

 • Zakwaterowanie: The Udaya Resort Ubud 4*, Suite Room

Dzień 8: Całodniowa wycieczka z przewodnikiem do Ubud i Kintamani – Małpi Las, tarasy ryżowe Tegalalang, świątynia Gunung Kawi, wulkan Batur (B)

Dziś rano możecie wybrać się na spacer na wzgórze Campuhan Ridgewalk, wycieczka będzie prowadzona przez przewodnika z resortu. Campuhan Ridgewalk jest zdecydowanie na szczycie listy rzeczy do zrobienia w Ubud. Ten 9-kilometrowy spacer prowadzi przez zielone doliny i pola ryżowe, mijając rzekę. Możecie cieszyć się chłodnym świeżym powietrzem, podziwiając wspaniałe widoki na zboczu wzgórza. W pogodne dni potężna góra Agung wznosi się jako tło dla tych widoków, czyniąc ją jeszcze bardziej magiczną.

Po śniadaniu przygotujcie się na indywidualną wycieczkę z naszym profesjonalnym przewodnikiem. Dziś odkryjecie najbardziej niezwykłe miejsca Ubud, takie jak tarasy ryżowe Tegalalang wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, święty Małpi Las w Ubud, świątynię z XI wieku i kompleks grobowy Gunung Kawi, a także odwiedzisz aktywny wulkan Batur.

 • Zakwaterowanie: The Udaya Resort Ubud 4*, Suite Room

Dzień 9: Ubud. Przelo na wyspę Flores, Labuan Bajo (B)

Dzisiaj przelot z Bali do Labuan Bajo na wyspie Flores. Kierowca odbierze Was z lotniska i zabierze do hotelu, gdzie możecie odpocząć i podziwiać wspaniałe widoki na ocean i zachód słońca. Na ten dzień nie zaplanowano żadnych działań.

 • Zakwaterowanie: Puri Sari Beach Hotel 4*, Deluxe Room

Dzień 10: Wycieczka do Parku Narodowego Komodo. Wyspa Kelor, Wyspa Rinca, Wyspa Padar, Wyspa Fox (B, L, D)

Dzisiaj rozpoczyna się przygoda w Narodowym Parku Komodo. Zostaniecie odebrani z hotelu i przewiezieni do portu, gdzie Wasza prywatna łódź jest gotowa do wypłynięcia na wyspę Rinca. W drodze na wyspę Rinca zatrzymacie się na wyspie Kelor, aby nurkować w krystalicznie czystych wodach morza. Kontynuując podróż na wyspę Rinca, wybierzecie się na pieszą wędrówkę, aby zobaczyć smoki Komodo na wolności. Następnie popłyniecie na wyspę Padar, gdzie po krótkiej wędrówce zobaczycie oszałamiający widok otaczających krajobrazów (możecie tutaj zrobić niesamowite zdjęcia). Pod koniec dnia zobaczysz latające nietoprze na wyspie Kalong (Fox).

Przed zmrokiem zjecie kolacje na pokładzie i zatrzymacie się na noc w kabinie łodzi w Phinisi.

 • Zakwaterowanie: Nocleg na łodzi

Dzień 11: Wycieczka do Parku Narodowego Komodo. Trekking na wyspie Komodo, różowa plaża, wyspa Kanawa. Lot z powrotem na Bali – Uluwatu (B, L)

Obudźcie się wcześnie rano, aby zobaczyć czarujący wschód słońca jeszcze przed śniadaniem. Dzisiaj popłyniecie na wyspę Komodo, aby zbliżyć się jeszcze bardziej do gigantycznych smoków Komodo. Stamtąd popłyniecie na plażę Pink Beach, jednej z siedmiu różowych plaż na świecie. To idealne miejsce na odpoczynek i eksplorację magicznego podwodnego świata za pomocą sprzętu do snorkowania.

Stamtąd popłyniecie na wyspę Kanawa, aby posnorkować przed powrotem do portu w Labuan Bajo. Tam kierowca będzie na Was czekał i pojedzie z Wami na lotnisko, skąd udacie się z powrotem na Bali. Tym razem zatrzymacie się w pięciogwiazdkowym resorcie w regionie Uluwatu na południu Bali, zaledwie 20 minut jazdy od lotniska na Bali. Dziś możecie zjeść ucztę z owoców morza w jednej z nadmorskich restauracji w Jimbaran.

 • Zakwaterowanie: Radisson Blu Uluwatu 5*, Deluxe Room

Dzień 12: Odpoczynek / Uluwatu (B)

Hotel Radisson Blu Uluwatu jest usytuowany z widokiem na Ocean Indyjski i lokalne pola uprawne, dzięki czemu oferuje niesamowite widoki z każdego z przestronnych pokoi i apartamentów. Bez względu na to, czy dzień spędzicie przy basenie, czy na plaży, opalając się, surfując na falach, zwiedzając miasteczko lub robiąc zakupy, w Radisson Blu znajdziesz relaks pod na koniec dnia. Możecie zatrzymać się przy jednym z trzech barów, oferujących tropikalne koktajle, świeżo przygotowane soki i innowacyjne tapas. Możecie poćwiczyć w pełni wyposażonym centrum fitness, wziąć udział w bezpłatnej sesji jogi lub popływać w basenie. Na ten dzień nie zaplanowano żadnych aktywności.

 • Zakwaterowanie: Radisson Blu Uluwatu 5*, Deluxe Room

Dzień 13: Uluwatu – Lotnisko

Po śniadaniu i wymeldowaniu się z hotelu wyruszycie w drogę powrotną, jedziecie na lotnisko. Jeśli jednak planujecie kontynuować swoją podróż na własną rękę, nasz kierowca odwiezie Was w dowolne miejsce na południu Bali.


CENA: 3 270 USD od osoby (min. 2 os.)

Podana cena jest ceną za jedną osobę (min. 2 osoby). Powyżej 4 osób – prosimy o kontakt w sprawie ceny.

CENA ZAWIERA:

Pobyt:

 • 3 noce w Nusa Dua Beach Hotel & Spa 5*, Deluxe Room
 • 1 noc w Plataran Heritage Borobudur Hotel 4*, Deluxe Room
 • 1 noc w Sofia Boutique Hotel Yogyakarta 4*, Premier Suite
 • 3 noce w The Udaya Resort Ubud 4*, Suite Room
 • 1 noc w Puri Sari Beach Hotel 4* Labuan Bajo, Deluxe Room
 • 1 noc na łodzi Phinisi boat cabin
 • 2 noce w Radisson Blu Uluwatu 5*, Deluxe Room

Wyjątkowe atrakcje:

 • Indywidualana wycieczka z przewodnikiem po Yogyakarcie (3dni/2 noce). Zobaczycie świątynie Prambanan, Borobudure, Mendut i Pawon, Plateau Dieng, krate Sikidang, kompleks świątyń Arjuna, kolorowe jeziora, plantacje hernaty i jaskinie Jomblang i Grubug.
 • Indywidualna wycieczka  z przewodnikiem „Komodo-Flores” (3 dni / 2 noce). Zobaczycie wyspę Kelor, Rinca, Pink Beach, Komodo, Bidadari.
 • Indywidualna wycieczka z przewodnikiem, half-day tour. Zobaczycie plaże Melasti, Padang-Padang, świątynie Uluwatu, przedstawienie Kecak dance.
 • Całodniowa wycieczka Ubud – Kintamani. Zobaczycie Monkey Forest, tarasy ryżowe Tegalalang, świątynie Gunung Kawi i wulkan Batur.
 • Poranna sesja jogi w Ubud.
 • 1-godzina balijskiego masażu w Udaya Resort.

Dlaczego powinniście wybrać nasz pakiet?

 • Osobisty, anglojęzyczny asystent podczas całego pobytu na Bali 24/7;
 • Telefoniczna obecność i obsługa naszego, polskiego biura dostępna przed, po i podczas całego pobytu (WhatsApp, Viber, e-mail, telefon);
 • Powitalny zestaw niespodzianka;
 • Butelka wina balijskiego po przylocie na Bali (lub 2 kokosy z naturalnym sokiem);
 • Przenośny modem WiFi z 4G internetem;
 • Możliwość domówienia innych, dodatkowych aktywności z oferty Indo-Explorer.

Co więcej?

 • Transfery z i na lotnisko, lub do wybranego miejsca na południu Bali;
 • Transfery pomiędzy hotelami;
 • Bilety lotnicze Bali – Yogyakarta (Jawa) – Bali;
 • Bilety lotnicze Bali – Labuan Bajo (Flores) – Bali;
 • Profesjonalny, anglojęzyczny przewodnik w czasie wycieczki po wyspie (na życzenie, za dodatkową dopłatą możliwa jest obecność polskiego przewodnika, prosimy o taką informację wcześniej);
 • Bilety wstępu do zwiedzanych miejsc;
 • Shuttle bus z resortu w Ubud do centrum Ubud;
 • Codziennie śniadanie w hotelach i inne posiłki, wymienione w programie.

CENA NIE ZAWIERA

 • Biletów lotniczych na Bali;
 • Posiłków nie wymienionych w programie;
 • Wcześniejszego zameldowania i późnego wymeldowania w resortach;
 • Osobistych wydatków;
 • Prywatnego ubezpieczenia w podróży;
 • Wszelkie usługi nie wymienione w programie.

Wysoki sezon:

 • Wysoki sezon obowiązuje od 1 czerwca do 15 września – Dodatkowa dopłata 300 USD / 1 osoba.
 • Peak sezon obowiązuje od 20 grudnia do 10 stycznia – Zapraszamy do kontaktu.

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. Więcej informacji.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close