"Wulkany i odpoczynek" 13D/12N: BALI > JAWA /// 3.240 USD od osoby

3 240 USD od osoby (min. 2 osoby)

To niesamowita dwutygodniowa podróż, pełna przygód i niezapomnianych wrażeń na pięknych wyspach Jawa i Bali – dwóch największych destynacjach turystycznych na archipelagu indonezyjskim. Podczas tej podróży poznacie kulturę i tradycje tych dwóch wysp, zobaczycie niesamowicie piękne krajobrazy i skorzystacie z niesamowitych atrakcji przyrodniczych oraz atrakcji kulturalnych.

W czarujących miejscach będą wschody i zachody słońca, będziecie pływać w naturalnych źródlanych basenach u podnóża wodospadów, wejdziecie do starożytnych świątyń buddyjskich i hinduskich.

Spotkacie dzikie jelenie i małpy, będziecie snorkować w krystalicznie czystej wodzie, będziecie świadkami tradycyjnego tańca z ogniem i weźmiecie udział w spływie pontonowym rzeką, otoczoną lasami deszczowymi. Wszystkie te niesamowite wrażenia czekają na Was w tym pakiecie! ZAPRASZAMY!

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA

 • Odwiedzicie wyjątkowe plaże na południu Bali i świątynie położą na klifie – Uluwatu.
 • Zobaczycie najważniejsze świątynie w Indonezji – Borobudur i Prambanan, znajdujące się na Jawie.
 • Siedziba Bogów – odwiedzicie takie miejsce niedaleko Yogyakarty.
 • Zwiedzicie jaskinie Jomblang i Grubug, które są jednymi z największych jaskiń w Indonezji.
 • Będziecie świadkami spektakularnego wschodu słońca nad wulkanem Bromo.
 • Zobaczycie niebieskie ogniska na wulkanie Ijen na Jawie.
 • Zaspokoicie się też kulturalnie, będą w Ubud i zwiedzając wyspę z przewodnikiem.

Pobyt:

 • 3 noce w Nusa Dua Beach Hotel and Spa 5*, Deluxe Room (Bali)
 • 1 noc w Plataran Heritage Borobudur Hotel 4*, Deluxe Room (Jawa)
 • 1 noc w Sofia Boutique Hotel Yogyakarta 4*, Premier Suite (Jawa)
 • 2 noce w Bromo Terrace Hotel 3*, Deluxe Hill View (Jawa)
 • 1 noc w Grand Harvest Resort & Villas Banyuwangi/Ijen 4*, Suite Room (Jawa)
 • 2 noce w NusaBay Menjangan 4*, Jungle Lanai Cottage (Menjangan/Bali)
 • 2 noce w The Udaya Resort Ubud 4*, Suite Room (Bali)

PLAN PODRÓŻY:

DZIEŃ 1. Lotnisko – Nusa Dua. Rozpoczynacie swoją przygodę Jawa-Bali

Wasz osobisty asystent spotka się z Wami już na lotnisku, a kierowca zawiezie Was do pięciogwiazdkowego hotelu przy plaży w Nusa Dua. Ten luksusowy resort z dużym ogrodem inspirowanym laguną znajduje tuż przy plaży Nusa Dua. Jeżeli Wasz przylecicie w ciągu dnia, pozostały czas to relaks na plaży i zwiedzanie obiektów resortu, delikatnie dostosowując się do tropikalnego klimatu Bali i otaczającego Was egzotycznego piękna. Rozpoczęły się Wasze niesamowite wakacje!

 • Pobyt: Nusa Dua Beach Hotel & Spa 5*, Deluxe Room

DZIEŃ 2. Odpoczynek / Nusa Dua

Ten dzień przeznaczony jest na odpoczynek i relaks po długim locie. Na spokojnie będziecie mogli się dostosować do zmiany czasu i klimatu. Tego dnia polecamy spacery wzdłuż wybrzeża, albo wizytę w centrum handlowym – Bali Collection, gdzie oprócz sklepów, znajdziecie spory wybór restauracji, serwujących kuchnie niemal z całego świata… hmmm chociaż polskiej restauracji tam niestety nie znajdziecie 😉

 • Pobyt: Nusa Dua Beach Hotel & Spa 5*, Deluxe Room

DZIEŃ 3. Nusa Dua – plaża Padang-Padang – plaża Melasti – świątynia Uluwatu – Kecak Dance (B)

Obudzi Was szum morza, a potem zjecie pyszne śniadanie. Dziś odkryjecie piękny półwysep Bukit. Plaże i wody oceanu są po prostu niezwykłe w tym obszarze Bali, więc nie spieszcie się, pływajcie, opalajcie się i róbcie zdjęcia. Po kilku godzinach odpoczynku na plaży i relaksu, pojedziecie do słynnej świątyni Uluwatu, na skraju wysokiego wapiennego klifu. Widoki na ocean z góry są wspaniałe, a wokół wiele biegających i skaczących po drzewach małpek. Gdy słońce już będzie zachodzić, rozpocznie się tradycyjny taniec Kecak. Będziecie świadkami tego czarującego balijskiego tańca z muzyką, kostiumami i zapalonymi pochodniami. A jeśli będziecie głodni, polecamy zatokę Jimbaran, gdzie można zjeść kolację z owocami morza przy świecach w jednej z restauracji przy plaży. Nasz kierowca chętnie Was tam zabierze.

 • Pobyt: Nusa Dua Beach Hotel & Spa 5*, Deluxe Room

DZIEŃ 4. Poranny lot z Bali do Yogyakarty. Świątynia Prambanan, Pałac Królewski Keraton, Pałac Taman Sari (B)

Powitaj mistyczną i egzotyczną wyspę Jawa i urocze miasto Yogyakarta!

Dziś przenosicie się na inną wyspę. Poranny transfer i lot do Yogyakarty. Na lotnisku w Yogyakarcie przywita Was przewodnik i kierowca. Wycieczka rozpocznie się od odwiedzenia jednej z najważniejszych świątyń w Yogyakarcie, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – świątynię Prambanan. To jedna z największych na świecie świątyń hinduistycznych, zbudowana w IX wieku. Ten kompleks świątynny, który składa się z 224 świątyń, jest również jednym z największych w Azji Południowo-Wschodniej. Trzy główne świątynie Prambananu poświęcone są Śiwie, Wisznu i Brahmie.

Następnym miejscem które odwiedzicie to Pałac Sułtana Kraton, który znajduje się w centrum miasta Yogyakarta. W tym miejscu poznacie kulturę jawajską. Sultan Palace Kraton został zbudowany w 1790 roku i do tej pory reprezentuje miasto otoczone murami z własnymi sklepami, rynkiem, szkołami, meczetami, a także przemysłem batiku i srebra. Mieszka tu 25 000 osób, a sułtan zatrudnia około 1000 osób. Kraton to miejsce, które trzeba zobaczyć w Yogyakarcie, aby zrozumieć, jak wygląda teraz prawdziwe, autentyczne życie w centralnej części wyspy Jawa.

Przed transferem do hotelu zobaczycie jeszcze jedeny niezwykły pałac w Yogyakarcie – Taman Sari, to miejsce dawnego królewskiego ogrodu Sułtanatu Yogyakarty. Taman Sari został pierwotnie zbudowany do wielu celów, do dziś pozostało tylko kilka budynków. Niektóre z pierwotnych funkcji pałacu to miejsce odpoczynku, medytacji, pracy, ale też ukrywania się i obrony rodziny sułtana.

 • Pobyt: Plataran Heritage Borobudur Hotel 4*, Deluxe Room

DZIEŃ 5. Borobudur Sunrise Tour & Plateau Dieng, krater Sikidang, kolorowe jeziora, kompleks świątynny Arjuna, plantacje herbaty (B)

Obudźcie się dziś wcześnie, a zobaczycie prawdopodobnie najpiękniejszy i najbardziej tajemniczy wschód słońca w swoim życiu – wschód słońca w słynnej świątyni Borobudur, zbudowanej w IX wieku. Kompleks świątynny Borobudur to przykład sztuki i architektury Indonezji i składający się z trzech zabytków – świątyni Borobudur i dwóch mniejszych świątyń położonych na wschodzie prostą osią do Borobudur – świątyń Mendut i Pavon. Wszystkie razem reprezentują etapy w osiąganiu Nirwany.

Kontynuując dalej podróż na północ, dojedziecie do pięknego płaskowyżu Dieng. Nazwa „Dieng” pochodzi od słów „Di Hyang” i przekłada się na „Abode of the Gods” (Siedziba Bogów). Malowniczy krajobraz wulkaniczny, źródła siarki i kolorowe jeziora sprawiają, że to miejsce jest prawdziwym cudem natury, przypominającym bajkę lub inną planetę. Spacerując tutaj, zrozumiecie, dlaczego starożytni Jawajczycy uważali Płaskowyż Dieng za siedzibę nadprzyrodzonych mocy. Nawet jazda samochodem zapewnia imponujące widoki, a po drodze będziecie mijać plantacje tytoniu i piękne góry.

Kolejnym miejscem, gdzie dziś pojedziecie to krater Sikidang, gdzie otaczać Was będą parujące otwory i bąbelkowe stawy. Z maską na twarzy możecie chodzić po całym kraterze. To unikalne doświadczenie, ale uważajcie tylko dla osób, które lubią wyzwania!

Stamtąd pojedziecie do kompleksu świątynnego Arjuna – jednego z najstarszych na Jawie. Arjuna składa się z 5 świątyń znajdujących się wewnątrz kompleksu i kolejnych 4 na zewnątrz kompleksu świątynnego. Wszystkie zostały zbudowane pod koniec XII wieku. W rzeczywistości tych 9 świątyń jest jedynymi pozostałymi z 400 świątyń, które zostały zbudowane tu przed wiekami.

Ostatnim miejscem które odwiedzicie tego dnia na Jawie jest urokliwe, wielokolorowe jezioro. Lśniące w odcieniach czerwieni, zieleni, błękitu, bieli i fioletu, to jezioro jest naprawdę oszałamiające, a atmosfera wokół jest cudownie spokojna i cicha.

Po dniu pełnym wrażeń, zostaniecie odwiezieni do kolejnego pięknego hotelu w Yogyakarcie – Sofia Resort.

 • Pobyt: Sofia Boutique Resort 4*, Premier Suite

DZIEŃ 6. Jaskinie Jomblang i Grubug – lot do Surabaya – Bromo (B)

Dzisiejszy dzień rozpoczyna się od aktywności fizycznej, która będzie wymagała odrobiny odwagi, ale odwaga zostanie nagrodzona niezwykłym widokiem, który Was zaskoczy. Będziecie zwiedzać jaskinie Jomblang i Grubug, które są jednymi z największych jaskiń w Indonezji, otoczonymi gęstymi starymi lasami. Korzystając z techniki pojedynczej liny (SRT), zejdziecie 20 metrów, aby dostać się do wejścia do jaskini Jomblang. Doświadczeni instruktorzy jaskiniowi pomogą i zapewnią bezpieczeństwo przez cały czas.

Z Jomblang Cave udacie się do jaskini Grubug, gdzie rozpoczniecie ekscytującą 300-metrową, podziemną wędrówkę, mijając podziemną rzekę. Promienie słońca wpadające do jaskini Grubug, która ma głębokość 100 metrów, są niesamowitym widokiem, miejscowi nazywają je „światłem z nieba”.

Po przygodzie w jaskiniach kierowca zabierze Was na lotnisko, gdzie samolotem polecicie do miejscowości – Surabaya. Na lotnisku Surabaya zostaniecie odebrani przez kierowcę i zawiezieni do hotelu Bromo.

 • Pobyt: Bromo Terrace Hotel & Resto 3*, Deluxe Hill View

DZIEŃ 7. Bromo Sunrise Tour, safari 4×4 Jeep, przejażdżka na kucykach, trekking do krateru wulkanu (B, L)

Budzicie się przed wschodem słońca, szybkie śniadanie i wskakujecie do jeepa, który zabierze Was dziś na wycieczkę, w planie wulkan Bromo. Jeepem pojedziecie najpierw do Penanjakan, gdzie będziecie oglądać oszałamiająco piękny wschód słońca nad Bromo. Jadąc jeepem, będziecie oglądać niemal pustynny krajobraz i dotrzecie do podnóża Bromo, jednego z najbardziej znanych wulkanów w Indonezji. Ten majestatyczny i wciąż aktywny wulkan znajduje się wewnątrz ogromnej krateru Tengger, jest otoczony przez Laut Pasir, czyli „morze piasku”. Aby dostać się do krateru, możecie skorzystać z przejażdżki na kucyku, po około 15 minutach dotrzecie na szczyt. Potem, powrót do hotelu, pozostała część dnia to odpoczynek i relaks, a przed oczami będziecie mieć ciągle spektakularne widoki z ranka.

 • Pobyt: Bromo Terrace Hotel & Resto 3*, Deluxe Hill View

DZIEŃ 8. Bromo. Przejazd do Ijen (B)

Zjedzcie śniadanie i podziwiajcie wspaniałe widoki na góry otaczające hotel. Na dziś nie zaplanowano żadnych aktywności, więc możecie odpocząć po aktywnym pierwszym tygodniu podróży. Dzisiaj o 12:00 czeka Was transfer do hotelu Ijen.

 • Pobyt: Grand Harvest Resort & Villas Banyuwangi 4*, Suite Room

DZIEŃ 9. Wulkan Ijen „Magic Blue Fire” trekking – transfer promem na Bali – West Bali National Park, Menjangan (B)

Bardzo wcześnie rano, w świetle księżyca i gwiazd, lokalny strażnik poprowadzi Was na wycieczkę do krateru góry Ijen. To bardzo popularne miejsce dla podróżników z całego świata. Przed rozpoczęciem wędrówki do krateru Ijen miniecie plantacje kawy i goździków, zobaczycie bogatą i piękną przyrodę tej części wyspy Jawa. Dotrzecie do oszałamiającego jeziora kraterowego, które znajduje się na wysokości 2.883 m npm. Jest to największe na świecie wulkaniczne jezioro kraterowe. Wulkan Ijen słynie przede wszystkim z niebieskich płomieni, które są widoczne ze szczytu tej wulkanicznej góry, i rzeczywiście jest to magiczny widok, a wspinaczka na nią, aby tam dotrzeć, jest doświadczeniem, które zapamiętacie i będziecie jeszcze długo wspominać.

Po powrocie do hotelu, odświeżenie, odpoczynek i transfer na wyspę Menjangan przy wyspie Bali. Ta podróż zajmie około 5 godzin. Prom zabierze Was z Jawy na Bali, a pozostała część podróży będzie kontynuowana transportem prywatnym. Zatrzymacie się w NusaBay Menjangan Resort, jedynym resorcie położonym na terenie Parku Narodowego West Bali. Podróż łodzią na wyspę Bali trwa 20 minut.

 • Pobyt: NusaBay Menjangan 4*, Jungle Lanai Cottage

DZIEŃ 10. Park Narodowy West Bali. Snorkeling przy wyspie Menjangan (B)

Zjecie śniadanie wcześnie rano i czas na kolejną niesamowitą wycieczkę, tym razem rejs ze snorkelingiem wokół wyspy Menjangan. Zobaczycie piękne rafy, ogrody koralowe i egzotyczne ryby we wszystkich kolorach tęczy. Odwiedzicie także dużą świątynię na wyspie i może spotkacie dzikie jelenie. Późnym popołudniem wrócicie do resortu, gdzie możecie odpocząć po tym niezwykłym dniu w swoim domku.

 • Pobyt: NusaBay Menjangan 4*, Jungle Lanai Cottage

DZIEŃ 11. Menjangan – świątynia Brahma Vihara Arama – jezioro Bratan, świątynia Ulun Danu – tarasy ryżowe Jatiluwih – Ubud (B)

Po śniadaniu wymeldujecie się z hotelu i pojedziecie do kulturalnej stolicy wyspy Bali – miasteczka Ubud. Samochód z przewodnikiem zabierze Was na kolejną ciekawą wycieczkę, zatrzymacie się w kilku interesujących miejscach. Odwiedzicie piękny klasztor buddyjski Brahma Vihara Arama. Stamtąd pojedziecie do Bedugul Highlands, aby zobaczyć jezioro Beratan i świętą świątynię jeziora Ulun Danu. Zatrzymacie się również na kultowych tarasach ryżowych Jatiluwih, na których możesz zrobić najbardziej niesamowite zdjęcia, a wieczorem dotrzecie do pięknego resortu w Ubud, gdzie będziecie mogli odpoczywać po pięknym dniu wypełnionym nowymi, cudownymi wrażeniami.

 • Pobyt: The Udaya Resort Ubud 4*, Suite Room

DZIEŃ 12. Poranne zajęcia z jogi – rafting (B, L)

Zapraszamy na poranną lekcje jogi, a potem na przepyszne śniadanie w resorcie ośrodku, a potem wybierzecie się na rafting – czyli niezwykły spływ pontonowy, wzdłuż rzeki Ayung. Rafting trwa około 2,5 godziny, będziecie płynąć rzeką prawie 11 km, w otoczeniu wspaniałej, zielonej doliny rzeki, mijając wodospady, klify. Rafting kończy się w miejscu, gdzie możecie wziąć ciepły prysznic i zjeść pyszny lunch w formie bufetu. Zabierzcie ze sobą dodatkowe ubrania, bo na pewno będziecie mokrzy podczas tej rzecznej przygody.

 • Pobyt: The Udaya Resort Ubud 4*, Suite Room

DZIEŃ 13. Transfer na lotnisko (B)

Dziś koniec przygody organizowanej przez nas, czas pojechać na lotnisko lub do innego wybranego przez Was miejsca na południu Bali.


CENA: 3 240 USD od osoby (min. 2 os.)

Podana cena jest ceną za jedną osobę (min. 2 osoby). Powyżej 4 osób – prosimy o kontakt w sprawie ceny.

CENA ZAWIERA:

Pobyt:

 • 3 noce w Nusa Dua Beach Hotel and Spa 5*, Deluxe Room
 • 1 noc w Plataran Heritage Borobudur Hotel 4*, Deluxe Room
 • 1 noc w Sofia Boutique Hotel Yogyakarta 4*, Premier Suite
 • 2 noce w Bromo Terrace Hotel 3*, Deluxe Hill View
 • 1 noc w Grand Harvest Resort & Villas Banyuwangi 4*, Suite Room
 • 2 noce w NusaBay Menjangan 4*, Jungle Lanai Cottage
 • 2 noce w The Udaya Resort Ubud 4*, Suite Room

Wyjątkowe atrakcje:

 • Indywidualny 3-dniowy trip w Yogyakarta (świątynie Prambanan i Borobudur, Keraton Palace, Taman Sari Water Palace, Plateau Dieng, Sikidang crater, kompleks świątynny Arjuna, wielokolorowe jezioroe, jaskinie Jomblang i Grubug);
 • Indywidualny trip na wulkan Bromo – wschód słońca, trekking tour 4×4 Jeep oraz przejażdżka na kucykach;
 • Wulkan Ijen „Magic Blue Fire” – indywidualna wycieczka na wschód słońca, trekking;
 • Half-day indywidualna wycieczka na snorkeling wokó wyspeki Menjangan, w tym wyposażenie do snorkelingu;
 • Indywidualna wycieczka Bedugul z anglojęzycznym przewodnikiem (świątynia Brahma Vihara Arama, jezioro Beratan, świątynia Ulun Danu, tarasy ryżowe Jatiluwih);
 • Rafting w Ubud, w tym transfery, wyposażenie, lunch;
 • Poranna lekcja jogi w Ubud;
 • Indywidualna wycieczka z anglojęzycznym przewodnikiem na południe Bali (plaże Padang-Padang, Melasti, świątynia Uluwatu, Kecak dance)

Dlaczego powinniście wybrać nasz pakiet?

 • Osobisty, anglojęzyczny asystent podczas całego pobytu na Bali 24/7;
 • Telefoniczna obecność i obsługa naszego, polskiego biura dostępna przed, po i podczas całego pobytu (WhatsApp, Viber, e-mail, telefon);
 • Powitalny zestaw niespodzianka;
 • Butelka wina balijskiego po przylocie na Bali (lub 2 kokosy z naturalnym sokiem);
 • Przenośny modem WiFi z 4G internetem;
 • Możliwość domówienia innych, dodatkowych aktywności z oferty Indo-Explorer.

Co więcej?

 • Transfery z i na lotnisko, lub do wybranego miejsca na południu Bali;
 • Transfery pomiędzy hotelami;
 • Przelot Bali – Yogyakarta;
 • Przelot Yogyakarta – Surabaya;
 • Transfer łodzią z Bali na wysepkę Mengangan i powrót na Bali;
 • West Bali National Park – bilety wstępu;
 • Bezpłatny shuttle bus z Udaya Resort w Ubud do centrum;
 • Profesjonalny, anglojęzyczny przewodnik w czasie wycieczek po wyspie (na życzenie, za dodatkową dopłatą możliwa jest obecność polskiego przewodnika, prosimy o taką informację wcześniej);
 • Bilety wstępu do zwiedzanych miejsc;
 • Codziennie śniadanie w hotelach i inne posiłki, wymienione w programie.

CENA NIE ZAWIERA

 • Biletów lotniczych na Bali;
 • Posiłków nie wymienionych w programie;
 • Wcześniejszego zameldowania i późnego wymeldowania w resortach;
 • Osobistych wydatków;
 • Prywatnego ubezpieczenia w podróży;
 • Wszelkie usługi nie wymienione w programie.

Wysoki sezon:

 • Wysoki sezon obowiązuje od 1 czerwca do 15 września – Dodatkowa dopłata 300 USD / 1 osoba.
 • Peak sezon obowiązuje od 20 grudnia do 10 stycznia – Zapraszamy do kontaktu.

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. Więcej informacji.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close