Wyprawa na Bali i Gili – „Smocze jajo” to podróż po gotowość do wyklucia się swojego wewnętrznego Smoka. W czasie wyprawy przygotowujemy się do wizyty w Świątyni Światła – Lempuyang. Biorąc tym samym udział w ceremonii połączenia ze swoją wewnętrzna MOCĄ.
Zapraszamy na ósmą Wyprawę na Bali i Gili! – Smocze Jajo.
PROGRAM WYPRAWY:
Bilety lotnicze kupujemy samodzielnie wedle uznania, o preferowanym przez nas połączeniu oraz transferze z lotniska dowiecie się przy zapisywaniu się na wyprawę, czasami dolatujecie do nas z różnych części świata – co bardzo nas cieszy.
1-2 dzień (3 – 4 kwietnia)
Bardzo was prosimy byście po przylocie nie wymieniali waluty na lotnisku, zrobimy to już w Ubud po o wiele korzystniejszym kursie.
Lądujemy w Denpasar, a spotykamy się wieczorem w naszym hotelu, w sercu kulturalnym wyspy – Ubud. Nasz hotel z wchodzącym w dżunglę basenem już przy pierwszym zetknięciu pozwala na zatopienie się w totalnej egzotyce.
Pierwsze spotkanie byśmy dostroili się do wyspy i siebie nawzajem. Dajemy ciałom odpocząć po podróży.
3 dzień (5 kwietnia)
Dajemy czas naszym organizmom na przystosowanie się do 7-mio godzinnej różnicy czasu. Zwaaaaalniaaaamyyyyy tempo, regenerujemy ciała, rozpieszczamy się. Basen, słonko, masaż.
Na kolejną porcje zestrajania z tutejszą ziemią zaprosimy was ok g.10.00 na wspaniale położony taras, gdzie odbędzie się nasze pierwsze wspólne spotkanie organizacyjne. Wykonamy też ćwiczenia otwierające meridiany i pozwalające uruchomić procesy autoregulacji naszych organizmów – przydatne po podróży.
Ok. 12.00-13.00 czas na lunch , a potem wskakujemy w stroje kąpielowe, pakujemy plecaki i szykujemy się na emocjonujący team bulding w formie Raftingu. Przygoda z żywiołem i swoimi mocnymi stronami. Mieszanka zabawy, uważności i zdrowej rywalizacji, skutecznie przepędza jet laga. Płyniemy rzeką Ayung, mocne doznania gwarantowane!
Pełni wrażeń, z pogłębionym połączeniem z tutejszą naturą wracamy do hotelu, gdzie odbędzie się spotkanie w kręgu.
4 dzień (6 kwietnia)
W XI wiecznej świątyni wykutej skale – Pura Gunung Kawi, oddajemy się medytacji. By oddać szacunek dla miejsca zakładamy sarongi. Można je wypożyczyć lub kupić. I tu kolejna atrakcja- sztuka targowania jest obowiązkowym punktem pobytu w Indonezji. Drugą świątynia jest Pura Tirta Gunung Kawi. Znajduje się tu święta sadzawka zasilona wodami spływającymi kaskadami z urwiska.
By przygotować się intencjonalnie do wejścia do świątyni Światła wybieramy się do Kintamani.
To mała miejscowość na wysokości 1500 m.n.p.m. Warto mieć coś ciepłego do ubrania, bo tu panuje już inny klimat. Widoki zapierają dech w piersiach, oczywiście jeśli bóstwa nie ześlą na nas chmur. Poniżej Kintamani widzimy olbrzymie jezioro w kraterze wulkanu Batur. A patrząc powyżej wyłaniają się szczyty trzech wulkanów- dla Balijczyków Świętych Gór. Gunung Batur (1717 m.n.p.m), Gunung Abang (2153 m.n.p.m) i najwyższy z nich Gunung Agung (3142 m.n.p.m – to wciąż czynny wulkan).
Przywitamy się z nimi jeszcze z dystansu i pojedziemy do świętych źródeł. Tampak Siring jest miejscem do którego przyjeżdżają ludzie z całego świata, by doświadczyć oczyszczenia i uzdrowienia. Wejdziemy wgłąb istoty tego miejsca oddając się rytuałowi kąpieli inicjacji.
W celu integracji, po wizycie w tak mocnych miejscach udamy się na bajeczny trekking po tarasach ryżowych. Otuleni przez naturę, zainspirowani przez przestrzeń i wypełnieni dziką zielenią, przejdziemy zboczami tarasów, zobaczymy jak rośnie ryż i jeśli będziemy mieć szczęście napijemy się najlepszych kokosów na Bali, które rosną w tym rejonie.
5 dzień (7 kwietnia)
Wychodzimy z hotelu ok. 8.00 rano. Czas wejść w świat balijskiej kuchni! Z samego rana wybieramy się na lokalny targ, by odczuć tutejszy klimat. Poznamy tropikalne owoce i specjały, z których w dalszej części dnia będziemy przyrządzać tradycyjne przystawki, dania i desery! Dzień totalnej rozpusty dla naszych podniebień i brzuszków! To okazja by poznać tutejsze sekrety i przemycić je do swojej kuchni- zaskakując rodzinę i znajomych po powrocie swoimi nowymi umiejętnościami.
Po tej kulinarnej przygodzie mamy czas wolny, czyli ostatni w Ubud czas na masaże, zakupy, szwendanie się uliczkami i poznawanie zakamarków tego magicznego miasta.
Wieczorem ok.19.00 udamy się do Ubud Palace, pałacu królewskiego, w którym do dziś mieszka rodzina królewska i w którym odbywają się transowe przedstawienia. Tego wieczoru – Ballet – weźmiemy w nim udział, każdą komórką swojego ciała.
6 dzień (8 kwietnia )
Żegnamy dżunglę, pakujemy się w bagaż podręczny i skoro świt ok 7.30 udajemy się do portu, (ok.1,5h ) skąd wypływamy na super szybkiej łodzi.
Będziemy tańczyć z wiatrem i być może delfinami…w kierunku wysp Gili, na które składają się trzy wysepki Meno, Air i Trawangan. Zatrzymamy się na tej ostatniej. Check-in i wsiadamy na rowery, którymi można objechać te magiczną wysepkę w niecałą godzinę.
My jednak już w nieeuropejskim rytmie, zatrzymując się przy lokalnych knajpkach, huśtawkach w wodzie i lokalnych bębniarzach będziemy rozkoszować się tym trekkingiem tyle ile będziemy chcieli…..aż do wspólnego zachodu słońca połączonego z medytacją głębi.
7 dzień (9 kwietnia)
Śniadanie z widokiem na Raj – tak rozpoczynamy dzisiejszy wodny dzień. Ok.9.30 wypływamy na snorkowanie. By podziwiać fascynującą podwodną krainę, pełną kolorów i życia! By na nowo odkrywać istotę swojego oddechu, wymiany jaką codziennie doświadczamy ze światem. Tu dosłownie i w przenośni zatopimy się w tu i teraz!
Na wyśmienity lunch popłyniemy na sąsiednią wysepkę Gili Air. Jasny piasek i lazurowa woda zachęcają do zamówienia kokosa i rozkoszowania się byciem. Mamy w doświadczeniu, że w tym momencie wyprawy już wszystko dzieje się samo… sami zobaczycie.
Ok 18.00 wybieramy się na lokalny targ jedzeniowy, na którym tutejsi oferują swoje wyroby skomponowane z najświeższych składników! Po całym dniu w wodzie to istotnie ważna kwestia.
Wieczorem spotykamy się pod ciemny rozgwieżdżonym niebem, jakiego nie sposób opisać słowami …achhh…to jest to! Czas wejść w wyspę…
8 dzień (10 kwietnia)
Dziś dzień totalnego lenistwa, łapania słońca i wyrównywania opalenizny, ale też integrowania tego, co do tej pory doświadczyliśmy. Dla chętnych opcja nurkowania ok 70- 80$.
Ok g.14.00 wracamy na Bali. Mknąć po tafli jasnego błękitu, wracamy do świata balijskich bóstw, które już nas wzywają.
Zakwaterowanie w Sanur, jednej ze spokojniejszych miejscowości turystycznych Bali. Tu jasno i wyraźnie możemy poczuć, że najważniejszą dla Balijczyków kwestią jest odpowiedź na pytanie „Kim Jestem” i „Po co tu jestem”. Wieczorem udamy się na naszego ulubionego witaminowego jucefruita. Czas na spotkanie, które pozostaje na długo w pamięci.
9 dzień (11 kwietnia) –
Wodospady mają w sobie moc, tak jak każdy z nas. To spotkanie z żywiołem pozwalające totalnie uwolnić tkwiący w nas potencjał. Malowniczo położony wymaga sporej wycieczki, tym razem nieco mniej niż po 200 schodach, ale dalej ważne jest by zabrać wygodne buty! Nagrodzimy nasze dzielne ciało, orzeźwiającą i energetyczną kąpielą pod wodospadem. I niby człowiek wychodzi ten sam, a jednak już zupełnie inny.
Naenergetyzowani i oczyszczeni udamy się do balijskiej wioski, gdzie w naszym kameralnym gronie będziemy towarzyszyć ich codziennym rytuałom, obowiązkom i stylowi bycia. To dopiero nauka życia w Raju! Uważność, spokój i radość staną się naszymi przewodnikami. W tym dniu zamienimy się w tancerzy i muzyków. Odbędziemy lekcję tradycyjnego balijskiego tańca, oraz gry na gamelanach.
Odwiedzimy ich pracownie rzeźby, szalenie ważny element balijskiego życia. Będziemy mieli okazję poznać rodzaje drzew jakie występują na bali, ich jakość i bogactwo kulturowe jakie niosą za sobą symbole.
Kładziemy się wcześniej spać, bo kolejnego dnia czeka nas Nasza Najważniejsza Świątynia – Lempuyang
10 dzień (12 kwietnia) – Budzimy Smocze Jajo
Wyjazd wcześnie rano, zaraz po śniadaniu, przed nami ok 2 godziny drogi do Pura Luhur Lempuyang, która jest świątynią położoną na zboczu góry Lempuyang. Dla nas to ostateczne spotkanie z Mocą. Droga do świątyni wymaga pokonania ok 1700 schodów. (ok. 2 godziny!) Ze świątyni rozciąga się wspaniały widok na wulkan Agung.
Jest to miejsce o specyficznej wibracji, jeśli przychodzą do niego kapłani czy pielgrzmi z intencją prawdy w sercu, możliwa jest integracja na bardzo głębokim poziomie. Dlatego właśnie przygotowywaliśmy się wszystkie dni wcześniej, by wejść na sam szczyt Gunung Lempuyang. A tam pozwolić swojej skorupce pęknąć, by mógł wykluć się Smok.
Wracając niby tacy sami, a jednak zupełnie inni… wracamy do Sanur!
11 dzień (13 kwietnia)
Rozkoszujemy się porankiem, leniwe śniadanie pod ogromnym drzewem Avatara, kąpiele wodne i słoneczne, masaże..
Spotykamy się ok g. 14.00. Oddamy się rytuałowi wyplatania koszyczków. Kerta- ukochany, lokalny przyjaciel wraz ze swoją rodziną wprowadzi nas w świat offerings- ów – koszyczków ofiarnych nadających rytm dnia Balijczyków, składanych trzy razy dziennie dla dobrych i złych bóstw. Gdyż to wdzięczność jest podstawą wszelkiej obfitości. To dla nas dobry czas na wejście w wibrację wdzięczności.
W czasie przejazdu do ostatniego hotelu odwiedzimy bardzo specyficzne miejsce.
Wkroczymy w najwyższą wibrację ciszy. Wstąpimy do świątyni Buddyjskiej, w której obowiązuje milczenie. Wypełniona licznymi ołtarzami zachwyca różnorodnością. Miejsce które budzi wiele kontrowersji dla Ego i daje ogrom spokoju dla Duszy. Jak to się dzieje – sami nie wiemy…
Zakwaterowanie w hotelu.
12 dzień (14 kwietnia)
Dzień wolny !!!To czas na zakupy, prezenty, masaże. Benoa jest położona na cypelku wyspy, zatem z obydwu stron mamy wodę. To miejsce słynie ze sportów wodnych, które polecimy spróbować na własnej skórze.
13 dzień – 14 dzień (15 – 16 kwietnia)
Nasyceni, pełni wrażeń i bogatsi o to coś, co przywiodło was na tę wyprawę ?
Transfer na lotnisko i powrót do domu.
.
.
KOSZT I ZGŁOSZENIA:
To już nasza ósma wyprawa do Raju. Tym razem lecimy w terminie 3-17 kwietnia 2018 roku.
Lubimy latać w tym czasie, by naładować baterie słońcem i pozytywna energią do działania. To bardzo pomaga przetrwać szarą zimę i wrócić z lekką głową i odżywionym i wzmocnionym ciałem.
Najbardziej odczuwamy to w lutym, gdy większość ludzi narzeka na spadek energii i zmęczenie, a my wciąż czujemy krzepę:)
Cena: 2 350 USD + bilet lotniczy
Cena obejmuje:
- Transfery z lotniska- transport na wyspie (prywatny bus z klimatyzacją);
- Noclegi w hotelach – dwuosobowe pokoje z łazienkami, klimatyzacją, położenie blisko plaży (nie dotyczy położonego w głębi lądu Ubud) i egzotyczna roślinność, piękne baseny (pokoje jednoosobowe za dopłatą – należy zgłosić w formularzu „specjalne potrzeby”);
- Pyszne, pełne świeżych owoców i nowości kulinarnych śniadania w formie bufetu;
- Pełną opiekę ze strony trenerki Ady Stolarczyk i przewodnika Pawła Bartnika oraz naszego ukochanego Kerty – balijczyka, który specjalnie dla nas wybiera najbardziej rdzenne i warte doświadczenia miejsca;
- Zwiedzanie wyspy w wyselekcjonowane miejsca, wspólne aktywności rozrywkowe, zabawa, imprezy, koncerty, udział w ceremoniach i tradycyjnych rytuałach, nauka gotowania i wyplatania ofiarnych koszyków;
- Wyprawy całodniowe, w tym: rafting po rzece Ayung, trekking pieszy po tarasach ryżowych, wypad rowerowy po wyspie Gili Trawangan, snorklowanie z ogromnymi żółwiami i oczywiście kluczowa wyprawa czyli wejście na wulkan Batur – Górę Przeznaczenia;
- Aktywności w grupie o charakterze rozwojowym: energizerach, grach zespołowych, imprezach, community building, praktykach balijskich, kontemplacjach, medytacjach, celebracjach, niespodziankach i wszelkich atrakcjach:);
- Wizyty w miejscach nieodwiedzanych przez turystów, które są naszą tajemnicą…
- 3-dniowa wyprawa na niesamowicie malownicze wyspy Gili!!!
- Wstępy do obiektów turystycznych, religijnych i kulturalnych na Bali;
- Ubezpieczenie NW, OC, KL, Bagaż – w razie potrzeby dostęp do kliniki o wysokim standardzie.
Cena nie obejmuje:
- Pozostałych posiłków (poza śniadaniami i trzema lunchami) – wybór jest ogromny, także tutaj celowo pozostawiamy wam wolną ręką, by każdy mógł wybrać wedle swoich preferencji żywieniowych . Cena przykładowego lunchu to ok. 130 000 Rupii, czyli ok. 10 USD;
- Atrakcji fakultatywnej: nurkowanie – ok. 80-90 USD od osoby.
Zgłoszenia:
Zgłoszenia na wyprawę przyjmujemy do 5 marca 2018,
obowiązuje kolejność wpłat, dlatego zachęcamy do działania, bo miejsca bardzo szybko się zapełniają, a grupa liczy max 16 osób. Wyprawa przeznaczona jest dla Kobiet i Mężczyzn, par, oraz rodzin z dziećmi po 14 roku życia.
Bilet lotniczy:
Cena biletu lotniczego będzie się wahać miedzy 2200 PLN – 3700 PLN – w zależności od terminu zgłoszenia. Wczesne zgłoszenie i zakup biletu gwarantuje dobrą cenę. Bilet lotniczy na konkretny lot kupują Państwo indywidualnie lub u sprawdzonego przez nas operatora – szczegóły w mailu po zgłoszeniu się formularzem online.
Osoby zainteresowane wyprawą proszone są o:
- Wysłanie maila na adres ada@wysokiewibracje.pl
- Wypełnienie FORMULARZA
- Podpisanie i odesłanie skanu umowy uczestnictwa mailowo. Umowę przesyłamy na adres mailowy uczestniczki/uczestnika po otrzymaniu zgłoszenia formularzem online.
- Po otrzymaniu umowy prosimy o wpłatę całości opłaty 2 300 USD lub zaliczki 1 000 USD. Nr konta otrzymasz w mailu wraz z umową uczestnictwa.
Pytania organizacyjne i kontakt:
Kontakt w sprawie pobytu na miejscu z Adą Stolarczyk – Wysokie Wibracje, poprzez ada@wysokiewibracje.pl lub kom. +48 660 79 41 28.
Jeśli nie odpisujemy lub nie odbieramy telefonu to może jesteśmy gdzieś w świecie – bardzo prosimy o cierpliwość. Każdy mail otrzyma odpowiedź i na każdy telefon również oddzwaniamy – czasami w trybie balijskiego „sebentar”, czyli zaraz, które może trwać kilka godzin lub kilka dni ?
Formalności
Przed wyjazdem z uczestnikami wyprawy zostaną zawarte standardowe umowy określające warunki uczestnictwa. Umowy są przesyłane mailem. Podpisane umowy wymieniamy skanem w formacie pdf. Prosimy nie przesyłać umowy zdjęciem zrobionych telefonem, gdyż są nieczytelne.
Waluta
Lokalną walutą jest rupia indonezyjska. Uwaga! W Indonezji kurs wymiany waluty zależy między innymi od jakości banknotów przedstawionych do skupu. Banknoty zniszczone lub z napisami będą skupione przez miejscowe kantory po niższym kursie.
Zabierając pieniądze o nominałach 100 USD prosimy sprawdzać czy są wydane w latach po 2002 roku, ponieważ wcześniejsze banknoty trudno wymienić nawet w banku. Serie: CA, CB. CD, CF, DB, DH w banknotach 100 dolarowych wydanych po 2002 r. są również niewymienialne! Dolary (wszystkie nominały) wydane w latach 1996 – 2002 r. są niewymienialne. (Prosto rzecz ujmując wymienialne są tylko banknoty z dużymi głowami prezydentów:)).
Ze względu na szczególne wyczulenie i duże nieprzyjemności związane z oskarżeniem o próbę wymiany fałszywego banknotu (jest to poważne przestępstwo karne w krajach azjatyckich), radzimy przed wyjazdem sprawdzić w oddziale NBP lub innym banku oryginalność posiadanych dewiz.
Język
Językiem urzędowym Bali jest indonezyjski. W turystycznych rejonach bez problemu można porozumieć się po angielsku.
Czas lokalny
Bali znajduje się w strefie czasowej GMT+8 co oznacza że do czasu w Polsce należy dodawać 6 h jeśli mamy czas letni lub 7 h jeśli mamy czas zimowy.
Zdrowie
Rejon Bali nie jest narażony na działanie szczególnie niebezpiecznych chorób. Nie ma tutaj zagrożenia malarycznego, ani ptasiej ani świńskiej grypy. Jest to jednak rejon tropikalny, więc należy stosować środki zapobiegające zwykłym chorobom występującym w takim klimacie. Specjalistyczne szczepienia są wymagane tylko w przypadku wyruszania poza zwiedzaną przez nas wyspę. Warto dwa tygodnie przed wyjazdem zacząć łykać probiotyki albo – ja osobiście piję zielony jęczmień- mniam, niam.
Opieka medyczna
W trakcie wyjazdu będziemy objęci ubezpieczeniem obejmującym koszty leczenia /KL/ i następstwa nieszczęśliwych wypadków /NW/. Opieka medyczna na Bali jest na dobrym poziomie. Publiczne i prywatne ośrodki opieki zdrowotne są płatne. Cena standardowej wizyty lekarskiej wynosi około 50 USD.
Woda pitna
Kupujemy wodę w butelkach. Miłośnicy wody gazowanej, będą musieli przestawić się na niegazowaną.
Telefony
Numer kierunkowy do Indonezji: 62. Na miejscu istnieje możliwość zakupu lokalnej karty SIM. Polecamy sieć „Simpati”.
Wizy i paszport
Dobra wiadomość! Od czerwca 2015 roku WIZY turystyczne dla Polaków na pobyt 30 dniowy są BEZPŁATNE. Należy tylko zabrać ze sobą paszport ważny co najmniej 6 m-cy od daty przylotu. Wiza bezpłatna nie ma możliwości przedłużenia.
Elektryczność
Na Bali oraz w całej Indonezji gniazdka elektryczne są takie same jak w Polsce. Napięcie również czyli 220V. Różnie jednak bywa ze stabilnością tego napięcia zatem zalecamy nie pozostawiać np. telefonów podłączonych do sieci na dłużej niż faktycznie potrzebne jest do naładowania.
Co zabrać ze sobą?
Niemalże pustą walizkę, bo na miejscu można kupić ogrom pięknych rzeczy oraz tropikalnych prezentów. Z rzeczy niezbędnych: strój kąpielowy, kapelusz, filtr przeciwsłoneczny – polecamy naturalnie, olej z pestek malin ma naturalny filtr 50UV ? okulary przeciwsłoneczne – unikamy kupowania tanich podróbek na miejscu – nie mają filtrów, a poszerzają źrenicę, czyniąc szkodę dla naszych oczu, środek przeciw komarom MUGGA- dostępny na allegro lub w sklepach górskich. Komary czasem są, a czasem ich nie ma – grupa przechodzi test karmy ?
Mimo, że lokalne apteki są dość dobrze wyposażone to jeśli ktoś jest w trakcie leczenia i wymaga przyjmowania konkretnych medykamentów lepiej przygotować sobie i zabrać zapas na czas naszej wyprawy.
Ile środków zabrać na wydatki własne?
Na miejscu są dostępne bankomaty, a kursy są dość korzystne, więc można zabrać kartę.
Jeśli zamierzasz zaszaleć kulinarnie, zakupić sporo pamiątek, rękodzieła, tekstyliów, oddać się cudownym masażom /kilka razy podczas wyprawy/ i zaliczyć nurkowanie proponujemy zabrać ok. 350 – 600 USD.
Ambasada Polski w Indonezji
Jl. HR Rasuna Said Kav. X Blok IV / 3 12950 Jakarta Selatan, Indonezja Ambasada centrala: 62 21 25 25 938 /39/40.