"Przerwa na raj" 8D/7N: Nusa Dua - Ubud - Tabanan

1 510 USD od osoby (min. 2 os.)

To pakiet, w którym podczas 8 dni zobaczycie wiele ciekawych miejsc! Najważniejsze będziecie przebywać w różnych częściach Bali, na południu w Nusa Dua, w centralnej części Bali, w sercu Bali – Ubud oraz na zachodzie w Tabanan. Każda część jest inna, mając swoje wyjątkowe miejsca i świątynie.

Zobaczycie wiele świątyń, tarasy ryżowe, spróbujecie swoich sił podczas spływu – raftingu, będziecie mogli zjeść przepyszne kolacje podczas zachodów słońca w Jimbaran oraz w Tabanan.

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA

 • Zobaczycie 3 ciekawe destynacje na Bali: Nusa Dua, Ubud i Tabanan
 • Niezwykłe doznania podczas raftingu!
 • Całodniowa wycieczka, podczas której zobaczycie świątynie Gunung Kawi i Tirtha Empul
 • Wycieczki podczas których zobaczycie najważniejsze świątynie Uluwatu i Tanah Lot
 • Przejażdżka konna po plaży

PLAN PODRÓŻY:

Dzień 1. Transfer z lotniska / Nusa Dua

Po przylocie na Bali zostanicie odebrani przez naszego przedstawiciela, który zabierze Was do hotelu w Nusa Dua, gdzie będziecie mogli odpocząć po długim locie. Wówczas otrzymacie również kartę z internetem do telefonu, aby bez problemu można było się kontaktować.

Pobyt: Ulu Segara Luxury Suites & Villas 5*, Ocean view suite.

Dzień 2. Zachód słońca na klifie w świątyni Uluwatu / Nusa Dua (B)

IndoExplorer_PrzerwanaRaj_4

Uluwatu – Zachód słońca

Po śniadaniu czas wolny, aby popołudniem wyruszyć na przepiękny klif, gdzie położona jest jedna z najbardziej znanych na Bali świątyń – Uluwatu. Stamtąd rozciąga się niezwykły widok na Ocean Indyjski. W pobliżu znajduje się również las, zamieszkały przez małpy. Podczas pobytu na terenie świątyni, weźmiecie również udział w pokazie balijskich tańców – Kecak Dance.

Po wizycie w świątyni i tańcach, możecie pojechać do restauracji na plaży w Jimbaran, gdzie serwowane są bodaj najlepsze na wyspie, grillowane na skorupach z kokosa – owoce morza!

Pobyt: Ulu Segara Luxury Suites & Villas 5*, Ocean view suite

Dzień 3. Odpoczynek / Nusa Dua (B)

Ten dzień możecie przeznaczyć na odpoczynek w willi lub na plaży, albo wybrać się na zakupu do pobliskiego centrum handlowego.

Pobyt: Ulu Segara Luxury Suites & Villas 5*, Ocean view suite

Dzień 4. Indywidualna wycieczka po wyspie / Ubud (B)

Dziś po śniadaniu, wymeldowujecie się z hotelu w Nusa Dua i wyruszacie na wycieczkę w głąb wyspy. Po wycieczce zmieniacie hotel. Poniżej szczegóły wycieczki:

Ubud – Monkey Forest

Na początku pojedziecie do miasteczka Ubud – to ważny ośrodek artystyczny, położony w środkowej części Bali. To idealne miasteczko na spacery, gdyż na stosunkowo niedużej przestrzeni jest sporo interesujących obiektów. Poczynając od muzeów i galerii, w których znajdziemy dzieła sztuki balijskiej, zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej, od obrazów, rysunków przez rzeźby, architekturę. Kończąc na prywatnych, małych pracowniach, wypełnionych dziełami balijskich artystów. W Ubud odwiedzicie Monkey Forest, stary las pełen małpich rodzin i świątyń.

indoexplorer-pakiet-poznaj-bali_8

Tarasy ryżowe – Tegalalang

Dalej jadać w kierunku najważniejszych świątyń, będziecie przejeżdżać przez miejscowość Tegalalang, gdzie rozciągają się wspaniałe tarasy ryżowe, zaliczane do jednych z najpiękniejszych na wyspie. Pomiędzy stromymi zboczami, na których często rośnie tradycyjna, pełna gracji balijska odmiana ryżu o długiej łodydze, wije się kręta dolina rzeki. Warto poświęcić im chwilę, zachwycić się ich urokiem. Jest też gdzie usiąść i wypić sok z kokosa.

IndoExplorer.pl-Tirtha-Empul-Bali.jpg

Świątynia – Tirtha Empul

Następnie odwiedzicie świątynię Tirta Empul. Na terenie tej świątyni wypływa święte źródło i daje początek rzece. Czczą je wszyscy Balijczycy, wierzą, bowiem, że zostało stworzone przez hinduskiego boga Indrę, który zrobił tu dziurę w ziemi, by wypłynął z niej „tirtha” – eliksir nieśmiertelności. Święte kąpielisko przed świątynią powstało w X w., a wody wytryskujące z licznych otworów mają podobno moc uzdrawiającą. Ludzie przyjeżdżają tu z bliska i daleka, by oczyścić się w sadzawkach po uprzednim złożeniu skromnej ofiary bóstwu źródła.

IndoExplorer-Gunung-Kawi-Bali.jpg

Pura Gunung Kawi

Następnie udacie się do Pura Gunung Kawi, miejsca i świątyni wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To kompleks wykutych w skale ogromnych fasad świątyń oraz cel mnichów, położony w przepięknej dolinie, otoczonej zewsząd tarasami ryżowymi. Całość pochodzi z XI w. Archeolodzy ustalili, że są to pomniki wzniesione ku czci członków dynastii Warmadewa. To mniej więcej w tamtym czasie rozwinął się kult zmarłych królów i królowych, których po śmierci uznawano za bogów. Na terenie kompleksu stoi również typowa świątynia z pawilonami bez ścian, sanktuariami i rzeźbionymi bramami.

IndoExplorer - Pakiet Poznaj Bali_20

Widok na wulkan Batur

Potem rejon Kintamani i widok na górę/wulkan oraz jezioro Batur, gdzie zjecie lunch. Na północnym-wschodzie Bali, w głębi wyspy majestatycznie zarysowuje się Gunung Batur, krater ma 1 717 m wysokości, 11 km średnicy i 180 m głębokości. Wulkan jest wciąż aktywny. Ze szczytu widać ślady, gdzie spływały do doliny wstęgi czarnej lawy.
Według legendy Sziwa podzielił kiedyś świętą hinduską górę Makameru na dwie części i umieścił je na Bali – jako wulkany Agung i Batur, które obecnie są otaczane na wyspie największą czcią. Batur symbolizuje pierwiastek żeński, a Agung – męski.
Batur po raz ostatni uaktywnił się w 1994 r., ale od 1926 r. nie sprawił większych kłopotów. W 1917 r. w wyniku gwałtownego wybuchu zginęło ponad tysiąc ludzi, a zniszczeniu uległo 65 tys. domów i 2500 świątyń. Lawa zalała wieś poniżej, jednak w cudowny sposób zatrzymała się u stóp tamtejszej świątyni. Mieszkańcy uznali to za dobry znak i nie zdecydowali się na wyprowadzkę.

Pobyt: Sankara Resort Ubud 4*, Deluxe Room

Dzień 5. Rafting na rzece Ayung lub Telaga Waja / Ubud (B,L)

Tego dnia rano po śniadaniu, kierowca będzie czekał na Was w lobby, skąd zabierze Was na miejsce startowe raftingu. Wcześniej będziecie mogli wybrać na który rafting chcecie się wybrać, pierwszy to – rafting na rzece Ayung, zdecydowanie łatwiejszy, a drugi – rafting na rzece Telaga Waja – trudniejszy.

Zatem, będąc na miejscu startowym, po krótkim briefingu który zrobi dla Was instruktor, otrzymacie kaski, kamizelki i po niewielkim spacerze, rozpoczniecie zmagania z wodą. Ale nie martwcie się, rafting na Bali, szczególnie ten rzece Ayung to niemal spływ, spokojny, bez dużych uskoków, za to z mnóstwem zabawy i śmiechu. Nie zapomnijcie zabrać ubrań na przebranie, bo zapewne wpłyniecie pod niewielki wodospad J

Podczas raftingu będziecie w otoczeniu przepięknej, soczyście zielonej balijskiej natury, lasu deszczowego, dżungli, płynąc w wąwozach zobaczycie balijską niezwykłą naturę, będziecie otoczeni odgłosami dżungli, wrażenia niesamowite. A po niemal 2,5 spływie, czekać na Was będzie lunch. Wcześniej możecie wziąć prysznic, dostępne będą łazienki oraz ręczniki dla każdego. Potem, transfer powroty do hotelu.

Pobyt: Sankara Resort Ubud 4*, Deluxe Room

Dzień 6. Odpoczynek i transfer / Tabanan (B)

Przedpołudniem możecie udać się jeszcze do Ubud, bo o godz. 12:00 rozpoczniecie transfer do Waszej  ostatniej destynacji – pięknego resortu Waka Gangga, zlokalizowanego przy plażach z czarnym piaskiem w Tabanan.

Pobyt: Waka Gangga Tabanan 4*, Garden View Villa

Dzień 7. Konna przejażdżka i świątynia Tanah Lot / Tabanan (B,L)

Śniadanie i chillout w willi przedpołudniem, a potem zostaniecie odebrani przez przewodnika, który zabierze Was na…. godziną konną przejażdżkę przez wulkaniczne plaże. Będziecie jechać wzdłuż wybrzeża, słysząc docierające do brzegu fale, niezwykłe przeżycia przed Wami!

Potem, zobaczycie zachód słońca przy świątyni Tanah Lot – jednej z najbardziej znanych świątyń na Bali. Tanah Lot to jedna z najsławniejszych świątyń na Bali, jedna z kilku morskich świątyń, w których oddaje się hołd duchom morza, znajduje się południowym wybrzeżu Bali. Wznosi się na olbrzymiej skale, która jest wyrzeźbiona przypływami morza, nieopodal brzegu. Widok wokół świątyni to samotne czarne wieże i kępy roślinności na urwiskach. W okolicznych jaskiniach żyją święte węże, którym Balijczycy starają się nie wchodzić w drogę. Do środka świątyni mogą wejść tylko wierni, zaś turystom pozostaje podziwianie przepięknych widoków z pobliskiego brzegu.

Pobyt: WakaGangga Resort Tabanan 4*, Garden View Villa

Dzień 8. Transfer na lotnisko (B)

Tego dnia po śniadaniu, zostaniecie zawiezieni na lotnisko, lub w wybrane przez Was miejsce na południu wyspy.


CENA ZAWIERA:

Podana cena jest ceną za jedną osobę (min. 2 osoby). Powyżej 4 osób – prosimy o kontakt w sprawie ceny.

 • 3x pobyt w Ulu Segara Luxury Suites & Villas Nusa Dua. Ocean view suite, w tym śniadanie,
 • 2x pobyt w Sankara Resort Ubud 4*, Deluxe Room, w tym śniadanie,
 • 2x pobyt w Waka Gangga Tabanan 4*, Garden View Villa, w tym śniadanie,
 • Transfer z i na lotnisko lub do wybranego przez Was miejsca na południu Bali,
 • Transfery pomiędzy hotelami,
 • Anglojęzyczny opiekun podczas całego pobytu,
 • Wycieczka (pół dnia) z anglojęzycznym przewodnikiem do Uluwatu i na tradycyjny taniec balijski,
 • Wycieczka z anglojęzycznym przewodnikiem, zobaczycie: Monkey Forest, Tirta Empul, Gunung Kawi, tarasy ryżowe w Tegalalang
 • Rafting, w tym transfery, lunch i potrzebne wyposażenie,
 • Godzinna przejażdżka konna wzdłuż plaży,
 • Wycieczka z anglojęzycznym przewodnikiem na zachód słońca do świątyni Tanah Lot,
 • Bilety wstępu do wszystkich miejsc wymienionych w programie oraz opłaty parkingowe,
 • Posiłki wymienione w programie. Wyjaśnienie skrótów: B – śniadanie, L – lunch, D – kolacja,
 • Powitalny zestaw,
 • Przenośny modem WiFi z połączeniem internetowym 4G,
 • Podatek 11% i 10% opłaty za usługi.

CENA NIE ZAWIERA:

 • Biletów lotniczych na Bali,
 • Posiłków nie wymienionych w programie,
 • Wcześniejszego wymeldowania i zameldowania w resortach (Check-in od godz. 14:00, check- out 12:00),
 • Osobistych wydatków,
 • Prywatnego ubezpieczenia w podróży,
 • Wszelkie usługi nie wymienione w planie,
 • Opłat za wysoki sezon (od 01/07 do 31/08) oraz za peak sezon (15/12 do 15/01).
English