Wulkan Agung na Bali – aktywacja

UPDATE 11.10.2017

WYBUCH WULKANU AGUNG (ERUPCJA) NA BALI

Szum, medialne straszenie i zamieszanie tym powodowane trwają. Niektóre media (na przykład niemieckie) podały, że wulkan już nawet wybuchł, są duże zniszczenia i ludzie do nas dzwonią, pytając o straty, ofiary i możliwość pomocy.

Tymczasem wulkan pomrukuje i cały czas jest monitorowany.
Niektórzy mieszkańcy wracają do strefy pomiędzy 9, a 12 kilometrem wokół wulkanu. Życie wyspy toczy się normalnie.

Na Bali „dzięki” mediom jest za to w końcu luźno i ciszej, więc Ci którzy nie ulegli medialnemu straszeniu mają super pobyt :) i mogą cieszyć się przestrzenią :)

Zapraszamy serdecznie


UPDATE 09.10.2017

Zdjęcia wulkanu Agung, ze szczytu wulkanu Batur. Zdjęcia przesłane przez naszych klientów, którzy dziś wybrali się na trekking na wulkan Batur.
Agung tonie w chmurach, spokojny i majestatyczny jak zawsze…

Agung_9-10-2017     Agung_9-10-2017_2


UPDATE 28.09.2017

Oficjalna informacja dotycząca ruchu turystycznego na Bali. Poniżej pismo:

Agung-official info


Najwyższy wulkan na wyspie Bali – wulkan Agung / Gunung Agung (wysokość 3 142 m n.p.m) mocno uaktywnił się w ostatnich dniach września 2017 roku.
W związku z tym, na bieżąco monitorujemy i sprawdzamy wszelkie wiadomości dotyczące wypływu lawy lub erupcji i… czekamy, czy Święta dla Balijczyków góra da o sobie znać, czy znów zaśnie i uspokoi się na długie lata.

Chcielibyśmy również uspokoić i poinformować, wszystkich wybierających się w najbliższych dniach czy tygodniach na Bali, że według prognoz, jakakolwiek aktywność wulkanu powinna dać o sobie znać w najbliższych dniach. Ogólnie mówi się, że „wybuchnie wulkan Agung” albo możliwa jest „erupcja wulkanu Agung”, ale tak naprawdę wybuch jako taki nie jest prognozowany, a jedynie wypłynięcie milionów sześciennych lawy. Pamiętajmy jednak, że natura rządzi się swoimi prawami i jej przewidzieć się nie da…
Obecnie lawa podnosi się do góry i jest już 1,5 – 2 km przed szczytem krateru, skąd wkrótce prawdopodobnie zacznie wypływać. Ponadto zaczyna wydobywać się pył wulkaniczny na zewnątrz. W związku z tym, rejony w obszarze 12 km wokół wulkanu zostały ewakuowane.

W rejonach poza zagrożeniem, organizowana jest pomoc dla ewakuowanych. Został założony fanpage na Facebooku, informujący o pomocy dla wszystkich, którzy musieli opuścić swoje domy z powodu wzmożonej aktywności wulkanu Agung na Bali. Tutaj szczegóły.

Tymczasem, nieustannie na Bali w świątyniach i innych miejscach szczególnych i ważnych dla Balijczyków odbywają się ceremonie, podczas których Balijczycy proszą, aby wulkan ponownie się uspokoił. Modlimy się razem z nimi i trzymamy kciuki, aby wulkan Agung ponownie zasnął i pozwolił wszystkim spokojnie podziwiać piękno tej niezwykłej wyspy.

Jeżeli chcecie znać bieżące informacje dotyczące aktywności wulkanu Agung na Bali, prosimy o kontakt.

Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć z trekkingu na szczyt świętej góry Agung, mając nadzieję, że wkrótce ponownie będziemy mogli się tam wybrać.

Poniżej mapka, przedstawiająca zagrożone wypłynięciem lawy tereny na Bali.

AGUNG LAWA

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów and atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

English