1 920 od osoby (min. 2 osoby)

Ten program to kombinacja jawajskich osobliwości, niesamowitych aktywnych wulkanów, ogromnych hinduistycznych i buddyjskich świątyń z plażami na Bali, gęstą dżunglą i tarasami ryżowymi. „Grand Tour Java-Bali” to świetny sposób, aby doświadczyć niezwykłych kontrastów i magicznej scenerii Indonezji.
To świetny sposób, aby dostać się do serca życia na tym słynnym archipelagu odwiedzając pola ryżowe, odległe wioski i plantacje kawy. Wszystko oczarowuje bogatym dziedzictwem kulturowym Indonezji, jest świadectwem tradycji i rzemiosła.
Pozwala zobaczyć, dotknąć i poczuć dzieło w miejscu jego tworzenia. Piękne rzeźby w drewnie i kamieniu, produkcja batiku, to wszystko pośród kunsztownie zdobionych świątyń, pól ryżowych i wodospadów.
Żadna inna forma zwiedzania, nie pokaże Jawy i Bali tak w pełnej krasie i pięknie w ciągu tych dwóch tygodni.

Program:

              

Dzień 1: Lotnisko – Yogyakarta

Po tym jak przylecicie na międzynarodowe lotnisko w Jogjakarta (Yogyakarta) spotkacie naszego lokalnego przewodnika, który przywita Was i odwiezie do hotelu, gdzie w pokoju z widokiem na ogród będziecie mieli trochę czasu na odświeżenie się i odpoczynek po podróży.

Zakwaterowanie: Hyatt Regency Yogyakarta, Garden view room. Śniadanie

Dzień 2: Yogyakarta – Plateau Dieng – Yogyakarta

Po śniadaniu czeka Was pełno atrakcji – całodniowa wycieczka do Plateau Dieng, które znajduje się o ok. 3 godzin jazdy na północ od Yogyakarta. Jest to niezwykle piękne miejsce więc nie zapomnijcie zabrać aparatu fotograficznego! Kolejnym punktem dnia jest kompleks świątynny w Arjuna, kolorowe jezioro i krater Sikidang, otwarta blizna na krajobrazie pokryta skałami i popiołem. Wieczorem powrót do hotelu.

Zakwaterowanie: Hyatt Regency Yogyakarta, Garden view room. Śniadanie, lunch.

              

Dzień 3: Yogyakarta – Surabaya – Bromo

Zapraszamy na śniadanie po którym wyruszycie na drugą całodniową wycieczkę z przewodnikiem. Zabierze Was do najsłynniejszego i zarazem największego kompleksu świątyń hinduistycznych w Indonezji – Prambanan i pochodzącą z IX wieku świątynię buddyjską (Mahajana) – Borobudur. Obie wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Później w godzinach popołudniowych zostaniecie przewiezieni na lotnisko na lot do Surabaya, gdzie nasz kierowca będzie czekać na Was, by zawieźć Was do hotelu w pobliżu wulkanu Bromo.

Zakwaterowanie: Jiwa Jawa Resort Bromo, Deluxe room. Śniadanie, lunch.

              

Dzień 4: Bromo

Po śniadaniu macie czas na odpoczynek, relaks i eksplorację najbliższej okolicy. Sugerujemy nie przemęczać się w tym dni i przynajmniej późne popołudnie zarezerwować na odpoczynek przed kolejnym dniem, kiedy to będziecie musieli bardzo wcześnie wstać, by uchwycić najbardziej ekscytujące chwile – wschód słońca, być może najpiękniejszy jaki kiedykolwiek widzieliście.

Zakwaterowanie: Jiwa Java Resort Bromo, Deluxe room. Śniadanie, lunch.

              

Dzień 5: Bromo – Ijen

Pobudka !!!! Jest 4 rano. Personel hotelu przygotuje śniadanie, które zabierzecie ze sobą. Przewodnik zabierze Was z hotelu i ruszacie do niesamowitego miejsca na spotkanie wschodzącego słońca. Po tym jak ochłoniecie już nieco po serii nieziemskich widoków i wrażeń wsiądziecie do jeepa i zjedziecie do krateru wulkanu Bromo. Tam kolejne wrażenia – konna przejażdżka. Po tym początku dnia pełnym wrażeń przewodnik odwiezie Was do hotelu, gdzie będzie można wziąć prysznic, zjeść lunch, spakować się i skąd ruszycie do kolejnego celu wyprawy – wulkanu Ijen.

Przed Wami ok 4 godz. jazdy i podziwiania widoków.

Zakwaterowanie: Jiwa Jawa Resort Ijen, Deluxe room. Śniadanie.

Dzień 6: Ijen

Po pysznym śniadaniu odpoczywajcie w hotelu. Będziecie pod wrażeniem spektakularnych widoków wokół niego. Tu z pewnością można się zrelaksować. Sugerujemy, aby wyłączyć telefony, zapomnieć o wszystkim i po prostu cieszyć się naturą, która Was otacza.

Zakwaterowanie: Jiwa Jawa Resort Ijen, Deluxe room. Śniadanie.

Dień 7: Ijen – Gilimanuk – Menjangan

Kolejna wczesna pobudka! Ruszacie w ciągle panujących ciemnościach na trekking do krateru Ijen. Przed Wami 2 godziny intensywnego marszu, który zaowocuje osiągnięciem brzegu krateru. Chwila oddechu i ruszacie do środka, w dół krateru co zajmie Wam jakieś 45 min. Niebieski ogień który zobaczycie na dole to płonący gaz siarkowy, który wyłania się z pęknięć w skałach. Płomienie strzelają do 5 metrów wysokości; to zdecydowanie jest największy w  świecie obszar niebieskich płomieni, a miejscowi nazywają go po prostu „Blue Fire”. Potem wracacie do hotelu by wziąć prysznic, zjeść lunch i przygotować się do drogi na Bali.
Cieśninę pomiędzy Jawą  a Bali przepłyniecie promem, który łączy obie wyspy.
Na Bali przez następne dwa dni spędzicie w dzikim miejscu – Bali Barat National Park, z towarzystwem dziesiątek małp, ptaków i jeleni.

Zakwaterowanie: NusaBay Menjangan, Lanai Cottage. Śniadanie.

              

Day 8: Menjangan

Dziś po śniadaniu wsiadacie na szybką łódź i płyniecie do na niezwykłą wyspę Menjangan. Jest ona idealnym miejscem do odkrywania podwodnego świata i uważana jest za jedno z najlepszych miejsc do snorkowania na Bali. Poza trzema godzinami snorkowania i pływania przy tych pięknych plażach przed Wami jeszcze jedna godzina wędrówki wokół Menjangan. Będzie okazja zagłębić się w egzotykę wyspy zamieszkaną przez liczne ptactwo i dziesiątki jeleni.

Zakwaterowanie: NusaBay Menjangan, Lanai Cottage. Śniadanie

Day 9: Menjangan – Bedugul

Po śniadaniu spotkacie się z naszym kierowcą, który zabierze Was do następnego celu – w rejon Bedugul. Po drodze do Waszego domku spędzicie parę godzin podziwiają piękne wodospady Aling-Aling i Munduk. Są one warte odwiedzenia i prawdopodobnie będziecie chcieli tam zostać dłużej!

Zakwaterowanie: Sanak Retreat Bali, One-bedroom bungalow. Śniadanie

Day 10: Bedugul – Jatiluwih – Ubud

Dzisiaj po śniadaniu przenosicie się do prywatnej willi z basenem w Ubud. Nasz przewodnik zajmie się dostarczeniem Was do celu. Po drodze do Ubud odwiedzicie Świątynię Ulun Danu, położoną nad brzegiem jeziora Beratan, a następnie pojedziecie w rejon największego kompleksu pól ryżowych – do Jatiluwih. Następnie w czasie dwugodzinnej jazy do Ubud będziecie po drodze odwiedzać okoliczne wioski znane z  tradycyjnego rzemiosła: Celuk, Mas i Topati.

Zakwaterowanie: KajaNe Yangloni w Ubud, One-bedroom villa with private pool. Śniadanie

              

Day 11: Ubud

Dzisiaj po śniadaniu czeka Was 2,5 rafting na rzece Telaga Waja. Ta rzeka ma poziom trudności III/IV, ale mimo to pozostaje jest bezpieczna dla początkujących. Kaskady, szybkość, przygoda i adrenalina są gwarantowane. Trasa spływu po Telaga Waja ma około 14 km długości. Po tych przygodach będzie możliwość aby wziąć prysznic a także zjeść lunch. Potem powrót do hotelu.

Zakwaterowanie: KajaNe Yangloni w Ubud, One-bedroom villa with private pool. Śniadanie, lunch

Day 12: Ubud – Gianyar – Nusa Dua

Kiedy zjecie śniadanie i wymeldujecie się z hotelu, nasz kierowca zabierze Was do ostatniego już miejsca docelowego naszego programu, do Nusa Dua – miejscowości która znajduje się na wschodnim wybrzeżu samego południa Bali. Po drodze zatrzymacie się jeszcze by odwiedzić wodospad Tegenungan. Jest on unikalny przez otaczającą go bujną zieleń i idealny do pływania.

Zakwaterowanie: The Laguna, a Luxury collection Resort and Spa, Deluxe garden view. Śniadanie

Day 13: Nusa Dua – Uluwatu – Pecatu – Nusa Dua

Po śniadaniu spędzicie trochę czasu w hotelu relaksując się w basenie lub na plaży. Hotel Laguna znany jest z ciekawych aranżacji basenowych. Później po południu nasz przewodnik odbierze Was zawiezie na jedną z najlepszych plaż południowej Bali – Balangan oraz Dreamland.
Następnie pojedziecie na urwisty klif Uluwatu, gdzie znajduje się mała urokliwa świątynia w okolicy której harcują małpy. Widok z klifu zapiera dech, warto tam chwilę pospacerować. Zaraz potem weźmiecie udział w tradycyjnym przedstawieniu tanecznym Kecak Fire Dance. To godzinne taneczne show, które ponownie pomoże Wam zagłębić się lokalne zwyczaje i wierzenia.

Zakwaterowanie: The Laguna, a Luxury collection Resort and Spa, Deluxe garden view. Śniadanie

Day 14: Nusa Dua – Airport

Po śniadaniu i wymeldowaniu się z hotelu wyruszycie w drogę powrotną, jedziemy na lotnisko. Jeśli jednak planujecie kontynuować swoją podróż na własną rękę, nasz kierowca odwiezie Was w dowolne miejsce na południu Bali.


Pakiet zawiera:

 • 2 noclegi w Hyatt Regency Yogyakarta, Garden view room, ze śniadaniem
 • 2 noclegi w Jiwa Jawa Resort Bromo, Deluxe room, ze śniadaniem
 • 1 nocleg w Jiwa Jawa Resort Ijen, Deluxe room, ze śniadaniem
 • 2 noclegi w NusaBay Menjangan, Lanai Cottage, ze śniadaniem
 • 1 nocleg w Sanak Retreat Bali, One-bedroom bungalow, ze śniadaniem
 • 2 noclegi w KajaNe Yangloni at Ubud, One-bedroom villa with private pool, ze śniadaniem
 • 3 noclegi w The Laguna, a Luxury collection Resort and Spa, Deluxe garden view, ze śniadaniem
 • Transfery lotniskowe
 • Butelkę chłodnego szampana po przylocie
 • Wszystkie transfery pomiędzy hotelami
 • Prom Jawa – Bali
 • Bilety do West Bali National Park
 • Opiekuna w trakcie pobytu
 • Przewodnik po barach i restauracjach
 • Przelot Yogyakarta-Surabaya dla 2 osób
 • Zwiedzanie z przewodnikiem świątyń Prambanan i Borobudur
 • Zwiedzanie z przewodnikiem Plateau Dieng i kompleksu świątynnego Arjuna
 • Trekking na wschód słońca na Bromo
 • Nocny trekking do krateru wulkanu Ijen
 • Snorkeling trip na wyspę Menjangan
 • Pół dniową wycieczkę do wodospadów Aling-Aling i Munduk
 • Pół dniową wycieczkę do Świątyni Taman Ayun i na pola ryżowe Jatiluwih oraz do Ubud
 • Pół dniową wycieczkę w okolicy Ubud (wioski Celuk, Mas, Topati)
 • Rafting
 • Odwiedziny wodospadu Tegenungan
 • Pół dniową wycieczkę  na plaże Balangan, Dreamland i do Świątyni Uluwatu
 • Zestaw powitany (balsam po opalaniu z aloesem, środek odstraszający owady, środki na chorobę lokomocyjną, torba plażowa)
 • Lokalny Tax 11% i service 10%

Pakiet nie zawiera:

 • Biletów lotniczych
 • Posiłków nie wymienionych w programie
 • Wcześniejsze zameldowanie w hotelu oraz późniejsze wymeldowanie
 • Kosztu osobistych wydatków
 • Osobistego ubezpieczenia podróżnego
 • Innych aktywności nie wymienionych w programie
 • Dopłaty do noclegów z tytułu wysokiego sezonu
English