Wycieczka na Komodo z Bali

Bardzo często pytacie nas o wycieczki na Komodo. Proponujemy Wam rejsy po Narodowym Parku Komodo na lokalnych łodziach. Do wyboru są rejsy jednodniowe lub kilkudniowe, my polecamy ten z co najmniej jednym noclegiem na łodzi. Warto! Wrażenia są niezwykłe, spać można na deku. Łódź może być z kabinami z klimatyzacją albo z wiatrakiem. Załoga na łodzi gotuje dla Was pyszne posiłki.

DSC_0339W trakcie rejsu zatrzymujecie się na trekking po wyspach Komodo lub Rinca. To właśnie na tych wyspach można spotkać największe żyjące jaszczurki na świecie – warany z Komodo, zwane smokami z Komodo, albo przez Balijczyków – po prostu Komodo.

Wycieczka nie należy do tanich atrakcji, gdyż spora część kwoty to bilety lotnicze, dość drogie, zwłaszcza od momentu gdy Narodowy Park Komodo został uznany za jeden z siedmiu cudów świata. Ponadto, pobyt w rejonie parku to również codzienne opłaty za pobyt, za wstęp do parku, za snurkowanie etc.

A jak wygląda to na rejsie…

Podczas rejsu malowniczość Parku Narodowego Komodo wypełnia widnokrąg gdziekolwiek by nie spojrzeć. To setki wysp i wysepek, porośniętych soczystą zieloną (w porze deszczowej) lub wyschniętą (w porze suchej) trawą i palmami. Żeglując widać, jak granat głębi morza przechodzi w lazur, a wraz z tym jak zbliżamy się do koralowych plaż, takie widoki zachwycają każdego.

Komodo IndoExplorerDookoła nas cisza – brak dźwięków miast. Błękit morza i nieba, wierzchołki podwodnych gór wyrastające z wody sygnalizują burzliwość ukształtowania tego terenu. Wystarczy zanurzyć głowę pod wodę, choćby na chwilę, by zorientować się, że każda z wysepek otoczona jest podwodnym koralowym ogrodem – niczym pierścieniem. Tysiące gatunków ryb koralowych, eksplozja barw, tętniące życie.
Noc na łodzi, całe niebo pulsuje światełkami gwiazd, światło księżyca drżąc – nieznacznie wędruje po oceanie. Odczuwanie i wchłanianie otaczającego świata, przypomina nam o naszych korzeniach i pozwala znowu to poczuć.Komodo Indo Explorer
Jedzenie jest proste i wyśmienite, kucharze okrętowi są tutaj mistrzami w swojej dziedzinie. Wspólny posiłek na pokładzie przy delikatnym kołysaniu łodzi nastraja do długich opowieści więc trwa i trwa, zwłaszcza ten wieczorny. Ktoś schodzi do kabiny, ktoś kładzie się na deku i zasypia pod gwiazdami. Rano ocean przypomina lustro, widać ryby uwijające się pod łodzią w poszukiwaniu pokarmu. Szybka decyzja i już snurkujemy.
Ależ aksamitna i ciepła woda! Po chwili kucharz dzwoni o patelnię, za chwilę śniadanie i ruszamy. Dzisiaj schodzimy na Komodo by tropić słynnego warana.

Po więcej szczegółów dotyczących rejsu zapraszamy do KONTAKTU, a poniżej galeria zdjęć.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów and atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

English