Wulkany na Bali i nie tylko

Wulkany wiele razy zachwiały wielkością populacji ludzkości. Największe erupcje pokazały, że nie ma bezpiecznego miejsca, by się przed nimi schować bo ich zasięg ma globalne konsekwencje.

Pierścień Ognia

W Indonezji znajduje sporo wulkanów. Jest to podyktowane usytuowaniem tego kraju. Leży on na tzw. „Pierścieniu Ognia” (Ring of Fire). Niektóre, z tutaj właśnie zlokalizowanych wulkanów, dały się poznać w historii ludzkości jako te, które zachwiały życiem na Ziemi, jedne mniej inne bardziej – do zagrożenia wyginięciem naszego gatunku włącznie.

Tych z Was, których interesuje to zagadnienie odsyłamy do lektury ciekawego artykułu.
Znajdziecie tam trochę historii i warto ją sobie przybliżyć, zwłaszcza że wybieracie w tak usiany wulkanami teren. Kiedy będziecie oglądać wulkaniczne stożki, zupełnie inaczej na nie spojrzycie mając wiedzą co potrafią zdziałać.

Wulkaniczne wycieczki

Jeśli poczujecie się zainspirowani artykułem i zapragniecie odwiedzić i zobaczyć z bliska kalderę wulkanu, zapraszamy na wulkaniczne wycieczki.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów and atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

English