Trzęsienie ziemi na Lomboku

UPDATE 15.08.2018

Obecnie na wyspie Lombok jest już znacznie spokojniej. Odczuwalne są niewielkie wstrząsy.

Życie wraca do normy, domy, drogi są sukcesywnie odbudowywane. Również na wysepkach Gili hotele zaczynają powoli, z powrotem przyjmować Gości.

Jeżeli chcielibyście pomóc mieszkańcom wysp, dotkniętych trzęsieniem ziemi, zapraszamy na stronę naszego przyjaciela, który pomagał Balijczykom podczas, gdy niespokojny wulkan Agung, próbował znacznie utrudnić życie okolicznym mieszkańcom, a teraz pomaga mieszkańcom, dotkniętym trzęsieniem ziemi w północnej części wyspy Lombok i na wyspach Gili:  https://www.facebook.com/Bali.Mount.Agung.Evacuees

UPDATE 07.08.2018

Znacznie zniszczone zostały również wysepki Gili.

Firma z którą współpracujemy w kwestii transportu speadboatami naszych Gości z Bali na Gili, obecnie do 12 sierpnia nie pływa na tej trasie, gdyż speedboaty pomagają w ewakuacji pomiędzy Gili, a Lombok.

Poniżej kilka zdjęć obrazujących zniszczenia na Gili Trawangan.


05.08.2018

Przez ostatnie miesiące to wyspa Bali było punktem, na który zwrócone były media ze względu na dymiący wulkan Agung i możliwość erupcji. A tymczasem, dotychczas w miarę spokojna wyspa Lombok, przypomniała nam o sobie. Otóż, w niedzielę 5 sierpnia zatrzęsła się tam ziemia i to dość znacznie bo 7,0 stopni w skali Richtera.

Przysyłamy poniżej oficjalną informację Ambasady Polskiej w Jakarcie:

„Trzęsienie ziemi na wyspie Lombok i Bali
Ambasada RP w Dżakarcie informuje, że w dniu dzisiejszym (05.08.br.) o godz. 18:45 miały miejsce na północy wyspy Lombok dwa wstrząsy o sile 6,9 i 7,0 stopnia w skali Richtera, po których nastąpiły liczne wstrząsy wtórne lecz już o mniejszej sile, łącznie 16. Agencja ds. łagodzenia skutków katastrof ogłosiła zagrożenie tsunami, które jednak o 21:25 zostało odwołane.

Ambasada RP w Dżakarcie informuje, że prócz zniszczeń na wyspie Lombok, trzęsienie ziemi spowodowało liczne utrudnienia także na Bali. Uszkodzenia budynków, zwalone słupy zatarasowały autostradę powodujące znaczne utrudnienia w ruchu drogowym. Jednak zarówno lotnisko Mataram na Lomboku, jak i Denpasar na Bali funkcjonują normalnie.

38482423_2238102116262367_3687766028240027648_n

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów and atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

English