Zwiedzanie Jogjakarty

W Jogyakarcie – dawnej stolicy Indonezji, znajdują się jedne z najciekawszych budowli świątynnych w Indonezji. Borobudur – największy buddyjski zabytek na świecie oraz Prambanan – hinduistyczny kompleks świątynny. Obydwie świątynie zostały wpisane na listę skarbów dziedzictwa kultury UNESCO.

Jeżeli jesteście zainteresowani zwiedzaniem Jogjakarty, proponujemy jednodniowy wypad do Jogjakarty na przykład z Bali lub dwudniowy pobyt, z noclegiem. Poniżej przykładowy program zwiedzania Jogjakarty w przypadku dwudniowego pobytu.

Dzień 1. Przylot do Jogyakarty – Świątynia Prambanan

Odebranie z lotniskaprzez anglojęzycznego przewodnika, który będzie na Was czekał z tabliczką z napisem: „Indo Explorer”. Na początek jedziecie na spacer po Ogrodach (basenach) Sułtańskich – Taman Sari.

Następnie zwiedzacie świątynie buddyjską Candi Sari i hinduistyczną, CandiSambisari. Potem przejazd klasycznym miejskim środkiem lokomocji – bryczką Andong do restauracji na najlepszą w mieście kaczkę po jawajsku – BEBEK SLAMET lub do innej restauracji.

Po lunchu, popołudniem jedziecie do buddyjskiej świątyni Plaosan Lor – położonej na zapleczu hinduistycznej Prambanan. Świątynia ta jest z początku IX w. Po zwiedzaniu przejazd do Prambanan– świątyni wpisanej na listę skarbów dziedzictwa kultury UNESCO, to największy kompleks świątynny hindu na Jawie, zbudowany w drugiej połowie IX w.

Następnie powrót do hotelu i dla chętnych wieczorny masaż refleksologiczny. Nocleg w dobrej klasy hotelu w Jogyakarcie.

Dzień 2. Jogyakarta – Świątynia Borobudur

Rankiem, po śniadaniu zostaniecie odebrani z hotelu i jedziecie do Ganjuran – to XIX wieczne sanktuarium Najświętszego Serca Jezusa jest unikalnym połączeniem wiary katolickiej, stylu jawajskiego i elementów hinduistycznych.

Następnie jedziecie w kierunku świątyni Borobudur. Jeszcze w jej pobliżu znajdują się dwie mniejsze świątynie buddyjskie z tego samego okresu. Powstanie wszystkich trzech datowane jest na drugą połowę VIII w. i początek IX w. Najstarsza i zarazem najmniejsza to świątynia Pawon. Druga, co do wielkości i dodatkowo spektakularna z uwagi na posąg siedzącego Buddy – uznawany za jeden z największych na świecie – jest w świątynia Mendut. Obok Mendut w zacienionym ogrodzie, znajduję się niewielki klasztor buddyjski, o tej samej nazwie.

Następnie przejazd do największej buddyjskiej świątyni na świecie – Borobudur, również wpisanej na listę UNESCO.

Popołudniem odwiezienie do hotelu lub na lotnisko i wylot na Bali.

Zapraszamy!


Po pełnym wrażeń zwiedzaniu Jogjakarty, zapraszamy w zupełnie inne, niemal kosmiczne klimaty, czyli wyprawę na wulkan Bromo i Ijen.

English