Rejs po Narodowym Parku Komodo

Podczas rejsu malowniczość Parku Narodowego Komodo wypełnia widnokrąg gdziekolwiek by nie spojrzeć. To setki wysp i wysepek, porośniętych soczystą zieloną (w porze deszczowej) lub wyschniętą (w porze suchej) trawą i palmami. Żeglując widać, jak granat głębi morza przechodzi w lazur, a wraz z tym jak zbliżamy się do koralowych plaż, takie widoki zachwycają każdego.

Dookoła nas cisza – brak dźwięków miast. Błękit morza i nieba, wierzchołki podwodnych gór wyrastające z wody sygnalizują burzliwość ukształtowania tego terenu. Wystarczy zanurzyć głowę pod wodę, choćby na chwilę, by zorientować się, że każda z wysepek otoczona jest podwodnym koralowym ogrodem – niczym pierścieniem. Tysiące gatunków ryb koralowych, eksplozja barw, tętniące życie. Noc na łodzi, całe niebo pulsuje światełkami gwiazd, światło księżyca drżąc – nieznacznie wędruje po oceanie. Odczuwanie i wchłanianie otaczającego świata, przypomina nam o naszych korzeniach i pozwala znowu to poczuć.

Jedzenie jest proste i wyśmienite, kucharze okrętowi są tutaj mistrzami w swojej dziedzinie. Wspólny posiłek na pokładzie przy delikatnym kołysaniu łodzi nastraja do długich opowieści więc trwa i trwa, zwłaszcza ten wieczorny. Ktoś schodzi do kabiny, ktoś kładzie się na deku i zasypia pod gwiazdami. Rano ocean przypomina lustro, widać ryby uwijające się pod łodzią w poszukiwaniu pokarmu. Szybka decyzja i już snurkujemy. Ależ aksamitna i ciepła woda! Po chwili kucharz dzwoni o patelnię, za chwilę śniadanie i ruszamy. Dzisiaj schodzimy na Komodo by tropić słynnego warana.


REJS PO NARODOWYM PARKU KOMODO I TREKKING „Oko w oko z waranem”

Jaki wybrać rejs?
Proponujemy następujące wycieczki z Bali:

  • Wycieczka 2 dni / 1 noc (noc w hotelu)
  • Wycieczka 3 dni / 2 noce (2 noce w hotelu)
  • Wycieczka 3 dni / 2 noce (1 noc na łodzi, 1 noc w hotelu)       *POLECAMY*
  • Wycieczka 4 dni / 3 noce (1 noc na łodzi, 2 noce w hotelu)

Poniżej krótki opis przebiegu wycieczek:

Naszą wyprawę rozpoczynamy już na Bali, transferem z wybranego hotelu na południu Bali (Jimbaran, Kuta, Nusa Dua, Tanjung Benoa, Legian, Seminyak) na lotnisko Denpasar. Następnie poranny przelot z Bali na wyspę Flores – lotnisko w Labuan Bajo. Na lotnisku czeka na Was członek załogi łodzi i przewozi Was z lotniska do portu. Wypłyniecie łodzią w kierunku wysp Kelor. W czasie rejsu będziecie mijać wysepki z białym piaskiem i koralowymi rafami, podziwiać przepiękny podwodny świat Narodowego Parku Komodo znad wody. Zatrzymacie się w trakcie rejsu w zatoczce jednej z bezludnych wysepek, wówczas będziecie mogli snorkować, aby podziwiać przepiękny i przebogaty podwodny świat.

Następnie, mijając bezludne wysepki Narodowego Parku Komodo, dopłyniecie do wyspy Rinca i rozpoczniecie trekking po wyspie. W trakcie trekkingu, będziecie mogli zobaczyć słynne „smoki z Komodo” – warany, w ich naturalnym środowisku. Poza waranami możecie też spotkać jelenie, sarny, małpy, bawoły błotne czy dzikie świnie, to wszystko w otoczeniu zielonej sawanny z widokiem na niebieskie zatoki. Popołudniem powrót do portu w Labuan Bajo i nocleg w hotelu w Labuan Bajo na wyspie Flores.

W przypadku 3 lub 4-dniowego programu – nocleg odbywa się na łodzi, w kabinie lub na deku, pod rozgwieżdżonym niebem. Ponadto, gdy rejs jest dłuższy niż jeden dzień – drugiego dnia rejsu, dopływacie do wyspy Komodo, na której udajecie się również na trekking w poszukiwaniu smoków. Piękna przyroda oraz kolejna szansa spotkania z waranami z pewnością uczynią ten dzień bardzo ekscytującym. Tego dnia możliwy jest również snorkeling. Potem powrót do portu Labuan Bajo. Nocleg w hotelu w Labuan Bajo.

Ostatniego dnia, poranne śniadanie w hotelu i transfer na lotnisko w Labuan Bajo. Przelot na Bali, a następnie transfer do wybranego hotelu na południu Bali (Jimbaran, Kuta, Nusa Dua, Tanjung Bena, Legian, Seminyak).

Zapraszamy!


Zobacz jeszcze:

Po dodatkowe informacje dotyczące wysp Komodo i Flores zapraszamy Was też na naszą stronę www.wyjazdy-komodo.pl

English