Wycieczka po Flores i rejs po Komodo

Jednodniową wycieczkę po Flores do pobliskich wodospadów można połączyć z rejsem po Narodowym Parku Komodo.

Przylatując na Flores, możemy rozpocząć naszą przygodę od rejsu po Narodowym Parku Komodo. W zależności od naszych preferencji, może to być jedno lub dwudniowy rejs. Albo najpierw wybrać się na trekking a potem na rejs. Planujcie, pytajcie, wybierajcie. Więcej o rejsach w Narodowym Parku Komodo na stronie o Komodo.

Trekking w dżungli i pod wodospad na Flores

Rankiem po śniadaniu wyjazd z hotelu. W trakcie godzinnej podroży samochodem przez tropikalny las będziecie mogli oglądać endemiczne rośliny i wiele różnych gatunków ptaków, mijając leśne krzewy kawy, wanilii, kakao. Następnie zejdziecie do głębokiej doliny. Potem mijając wioskę i zwykle w towarzystwie miejscowych dzieci zagłębiacie się w dżungle, od czasu do czasu wychodząc na małe pola ryżowe.

Po około 1,5 godz. marszu dotrzecie do rzeki ukrytej w gąszczu, gdzie pionowe ściany tworzą mroczny kanion. Można się kąpać i kanionem dopłynąć pod wodospad Cunca Rami, ukryty w dżungli. Tropikalna sceneria będzie otaczała Was zewsząd. Powrót samochodem do miasta, nocleg, a dnia następnego powrót na Bali.

Zapraszamy!


Sprawdź koniecznie nurkowanie na Komodo!

A może zainteresuje Cię overland po Flores?

Po dodatkowe informacje dotyczące wysp Komodo i Flores zapraszamy na naszą stronę www.wyjazdy-komodo.pl

English