Nurkowanie Indonezja

wersja polska english version deutsche Webseite Русская версия

 

Indonezyjskie rafy koralowe, mimo że jeszcze nie do końca poznane, już w opinii wielu płetwonurków określane są mianem najlepszych i najpiękniejszych miejsc nurkowych świata. Zanurkujcie z nami w tym roku! Oferta nurkowań w Indonezji, jest przebogata, możemy wybierać spośród: KOMODO, RAJA AMPAT, WAKATOBI, BUNAKEN, LEMBEH, BALI

 

Rozwijająca się aktualnie w Indonezji turystyka nurkowa powoduje, że niedostępne jeszcze parę lat temu miejsca oferują dziś swoją dziewiczość. Indonezyjskie rafy posiadają największą różnorodność, nie tylko gatunków stworzeń morskich, ale i miejsc nurkowych. Indonezja ze względu na swój wyspiarski charakter posiada ponad 80 000 km linii brzegowej, a co za tym idzie 10-15% wszystkich raf koralowych świata. Każdy płetwonurek może tutaj znaleźć coś dla siebie, miejsca nurkowe są o różnym stopniu trudności.

 

 

Planując wyprawę nurkową do Indonezji należy zebrać jak najwięcej informacji o wybranym regionie nurkowym, by warunki na które się tam natrafi były adekwatne do posiadanych umiejętności. Ponieważ jednak jest w czym wybierać, każdy znajdzie coś dla siebie. Poza tym pracujący dla Indo-Explorer divemasterzy planują nurkowania przede wszystkim w oparciu o umiejętności uczestników safari tak by dla każdego z nich była to przyjemność.

 

Z informacji praktycznych - należy zabrać certyfikat, logbook oraz adapter INT. Pianka o grubości 3 lub 5 mm jest wystarczająca. Sprawdzają się też rękawiczki i kaptur, a to ze względu na miejscowe występowanie planktonu, w kontakcie z którym odczuwalne mogą być mikro ukłucia. Odradzamy nurkowanie w tych wodach "na własną rękę". Komora dekompresyjna znajduje się w Denpasar na wyspie Bali.

 

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem oraz szczegółową ofertą safari nurkowych wokół wysp Bali, Komodo, Sulawesi czy Papua.