NISKI ALERT dla wulkanu Agung + zmniejszenie strefy wykluczenia do 4 km

Po tygodniach ciągłej aktywności na niskim poziomie i zmniejszonej aktywności wulkanu ogłoszono w sobotę 10 lutego 2018 że, stan alarmowy dla Mount Agung został obniżony do „3” (III) z najwyższego poziomu „4”, a zagrożona strefa zmniejszyła się do 4 km od krateru.
Indonezyjskie centrum wulkanologii podjęło decyzję po okresie zmniejszonej aktywności. Jak powiedział wulkanolog rządu Gede Suantika „Wulkaniczne trzęsienia ziemi teraz … … spadają znacząco. Odkształcenie to powoduje deflację i staje się bardziej stabilne, a stężenie wulkanicznego gazu wypływającego do powietrza również spada”.

Centrum Ograniczania Wulkanologii i Katastrofy Katastrofy (PVMBG) obniżyło status ostrzeżenia i zmniejszyło strefę zagrożenia po spotkaniu oceniającym z udziałem ministra energii i zasobów mineralnych Ignasiusa Jonana i PVMBG, Narodowej Agencji ds. Likwidacji Katastrof (BNPB) i Agencji ds. Łagodzenia Katastrof (BPBD).
„Po monitorowaniu aktywności wulkanu Mount Agung w zeszłym miesiącu, PVMBG zaleca obniżenie statusu alertu Mount Agung z poziomu [czwarty poziom] do ostrzeżenia [trzeci poziom].” Strefa zagrożenia również spadnie do 4 km od krateru” jak powiedział Jonan po konferencji prasowej, dodając, że przesiedleńcy mieszkający w schroniskach mogą wrócić do domu – nie ma ludzi, którzy żyją w promieniu 4 km. Przypomnijmy, do tej pory było już około 20 000 osób mieszkających w 180 obozach i schroniskach na Bali.
Jonan dodał, że przesiedleni ludzie mieszkający w schroniskach mogą wrócić do domu. „Wszyscy nasi bracia i siostry, którzy opuścili swoje domy, mogą teraz powrócić do swoich wiosek, co oznacza, że ​​wszystkie działania turystyczne na Bali są uznawane za bezpieczne” – powiedział Jonan. Szef BNPB Willem Rampangilei powiedział, że agencja skoncentruje się na pomocy wysiedlonym ludziom w powrocie do swoich wiosek.
„Musimy również przeprowadzić inne przygotowania, szczególnie dla osób przesiedlonych, których domy lub otaczająca infrastruktura zostały uszkodzone, a my pomożemy je naprawić” – powiedział Willem.

Wspinanie się z Agung jest nadal zabronione, a obniżenie statusu alarmowego z 4 na 3 nie oznacza, że niebezpieczeństwo całkowicie się skończyło – Agung jest nieprzewidywalny.

Ponad 400 000 odwiedzających z zagranicy przybywa na wyspę Bali co miesiąc, jak podało krajowe biuro statystyczne.

Góra Agung jest jednym z 129 aktywnych wulkanów w Indonezji, rozciągającej się na archipelagu z 17.500 wyspami.

Info by Bali volcano eruption Agung 2017

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów and atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

English