Niespokojny wulkan Agung

Ostatnio pojawiają się informacje o najwyższym na Bali wulkanie Agung, znów święta góra daję o sobie znać. Będziemy tutaj informować Was o aktualnościach związanych z wulkanem.

UPDATE 06.07.2018

Dzisiaj w godzinach miedzy 13:00 a 14:00, Agung wypuścił trochę dymu i pyłu, 2 erupcje, pierwsza na wysokość 2000 m, druga – 500 m.
Stan alarmowy utrzymuje się nadal na poziomie III, lotnisko działa normalne, niektórzy ewakuowani wracają do domu.

Za: https://www.facebook.com/Bali.Mount.Agung.Evacuees/


UPDATE 04.07.2018

Mniejsza aktywność wulkanu Agung. Dziś wulkan wypuścił niewielką ilość dymu, która szybko się rozproszyła, a popiół spadł blisko góry (my nazywamy to „kichnięciem” wulkanu).
Lotnisko na Bali jest otwarte, samoloty latają zgodnie z rozkładami. Część miejscowej ludności powróciła w rejon wulkanu.
Poniżej niewielka galeria zdjęć.


UPDATE 02.07.2018

Za Ambasadą Polską w Indonezji:

W dn. 02.07 br. w godzinach wieczornych doszło do kolejnej erupcji wulkanu Mt. Agung we wschodniej części Bali. Wysoka sejsmiczna aktywność wulkanu utrzymywała się również w nocy z poniedziałku na wtorek 03.07.br. Emisji gazów i pyłów wulkanicznych towarzyszyły wybuchy bomb wulkanicznych typu strombolicznego, które wulkan wyrzucał na wysokość 2000 m powodując pożar lasu w obszarze o średnicy 2 km od krateru.

Erupcja ta uważana jest za największą od czasu wybuchu wulkanu w listopadzie ubiegłego roku. Stan alarmowy utrzymuje się na dotychczasowym, III poziomie w IV stopniowej skali zagrożenia.
Wszystkim osobom przebywającym na Bali zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności, stałe monitorowanie komunikatów dot. aktywności wulkanu oraz unikanie przebywania bądź poruszania się na terenach opadu pyłów i gazów wulkanicznych.

Na chwilę obecną lotnisko I Gusti Ngurah Rai w Denpasar funkcjonuje bez zakłóceń.


UPDATE 29.06.2018

Kilka zdjęć wulkanu poniżej, pokazujące piękno matki natury, która jest nadal nieprzewidywalna…

Fot. I Wayan Muliana


Tak znów się zaczęło 29.06.2018:

Wulkan Agung uaktywnił się ponownie ostatniej nocy, wypuszczając sporą ilość pyłu i popiołów. Lotnisko na Bali zostało zamknięte z powodu emisji pyłu, od godziny 3:00 w nocy do godziny 19:00 dnia 29.06.2018.
Niektórzy mieszkańcy z okolic wulkanu ewakuują się, wracając do przygotowanych miejsc tymczasowego pobytu w miejscowości Bujaga.

Za: https://www.facebook.com/Bali.Mount.Agung.Evacuees/


Szczegółowe informacje o aktywacji wulkanu Agung w listopadzie 2017 roku TUTAJ

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów and atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

English