To ojczyzna tygrysa sumatrzańskiego oraz różnorodnych grup etnicznych. To tutaj zachowało się jeszcze wiele enklaw dziewiczej przyrody z jej całym bogactwem, nienaruszoną i unikatową florą i fauną.

Na Sumatrze odnajdziemy też imponującą architekturę, pełne wdzięku meczety i zabytki z epoki kamienia. Wyspa porośnięta jest bujnym tropikalnym lasem deszczowym, odznacza się niezwykła roślinnością, majestatycznymi górami, ale też poznaczona jest czynnymi wulkanami.

Żyzne i górzyste tereny Sumatry są ojczyzną jednej z najbardziej interesujących grup etnicznych Indonezji – Minangkabau. Tę grupę etniczną wyróżnia matrylinearna struktura społeczna – ludzie wywodzą swą genealogię z linii matki i w ten sam sposób dziedziczą spadek, są wierni klanowemu domowi z którego pochodzą.

Kilka słów koniecznie trzeba poświęcić kraterowemu jezioru Toba na którym znajduje się spora wyspa Samosir. Jest to bardzo ciekawa destynacja turystyczna pełna etnograficznych osobliwości. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć.

Całą okolicę zamieszkują Batakowe co w tłumaczeniu na j.polski znaczy górale. Batakowie to chrześcijanie, głównie Protestanci. Warto pokręcić się po okolicy, jest tam co oglądać.

English