"Poznaj Bali" 8D/7N: Jimbaran - Ubud - Seminyak

1 175 USD od osoby (min. 2 os.)

Podczas wyjątkowych ośmiu dni na Bali, będziecie przebywać w 3 różnych miejscach na wyspie, na południu, zachodzie oraz w samym centrum Bali. Ten pobyt będzie pełen ciekawych atrakcji, począwszy od balijskiego masażu po przylocie, po ciekawe wycieczki krajoznawcze i przyrodnicze, podczas których poznacie kulturę, ludzi, tradycje i balijskie zwyczaje.

Ten pobyt może dać Wam pełne spektrum wrażeń i emocji. Jesteśmy pewni, że każda niemal minuta wypoczynku będzie bogata w doświadczenia, które trudno Wam będzie zapomnieć.

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA

 • Relaks po przylocie przy butelce wina.
 • Niezwykłe doznania dla ciała w trakcie masażu balijskiego.
 • Jedyna możliwość zrobienia swojego własnego srebrnego pierścionka lub innej biżuterii ze srebra, podczas lekcji wyrobów ze srebra.
 • Mistyczne przeżycia w Świątyni Źródła, jednej z najważniejszych świątyń na Bali.
 • Wyjątkowe doznania przyrodnicze, podczas oglądania tarasów ryżowych, wodospadu oraz ukrytego kanionu.
 • Doznania artystyczne i kulinarne, podczas zwiedzania Ubud oraz Seminyak.

PLAN PODRÓŻY:

Dzień 1. Lotnisko – Transfer / Jimbaran (bez wyżywienia)

Po przylocie na Bali, na lotnisku będzie na Was czekał Wasz osobisty asystent i kierowca. Następnie pojedziecie samochodem do hotelu w Jimbaran, podróż będzie trwała ok. 20 min. Reszta dnia to czas na relaks i odpoczynek po przylocie, z butelką wina którą otrzymacie od nas w prezencie.

Pobyt: Gending Kedis Luxury Villas & Spa Estate 5 *, willa z sypialnią i prywatnym basenem.

  "Poznaj Bali" - Gending Kedis Luxury Villas  

Dzień 2. Odpoczynek i masaż balijski / Jimbaran (B)

indoexplorer-pakiet-poznaj-bali_2Tego dnia, aby jak najszybciej pozbyć się różnicy czasowej, będziecie doświadczać relaksującego masażu balijskiego w salonie SPA. Balijskie techniki masażu obejmują akupresurę, różne formy masowania oraz stosowanie olejków eterycznych, masaż to niezwykłe doświadczenia dla ciała ale i też dla duszy, relaks i odpoczynek jakie doznacie będzie idealnym wydarzeniem po podróży z dnia poprzedniego. Godzinę masażu wybierzecie, będą już na miejscu. To dzień wygody dla Was.

Pobyt: Gending Kedis Luxury Villas & Spa Estate 5 *, willa z sypialnią i prywatnym basenem.

Dzień 3. Indywidualne zwiedzanie wyspy / Ubud (B)

Dziś czeka Was dzień pełen wrażeń, zobaczycie serce Bali i prawdziwe balijskie świątynie. Zaraz po śniadaniu, wymeldowanie z willi i rozpoczynacie podróż z przewodnikiem, w kierunku Ubud – zwiedzając mnóstwo ciekawych miejsc. Poniżej szczegóły.

indoexplorer-pakiet-magia-milosci2Na początku pojedziecie do miasteczka Ubud – to ważny ośrodek artystyczny, położony w środkowej części Bali. To idealne miasteczko na spacery, gdyż na stosunkowo niedużej przestrzeni jest sporo interesujących obiektów. Poczynając od muzeów i galerii, w których znajdziemy dzieła sztuki balijskiej, zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej, od obrazów, rysunków przez rzeźby, architekturę. Kończąc na prywatnych, małych pracowniach, wypełnionych dziełami balijskich artystów. W Ubud odwiedzicie Monkey Forest, stary las pełen małpich rodzin i świątyń.

UwaznePodroze.pl-Tarasy-ryzowe-Tegalalang-Bali.jpgDalej jadać w kierunku najważniejszych świątyń, będziecie przejeżdżać przez miejscowość Tegalalang, gdzie rozciągają się wspaniałe tarasy ryżowe, zaliczane do jednych z najpiękniejszych na wyspie. Pomiędzy stromymi zboczami, na których często rośnie tradycyjna, pełna gracji balijska odmiana ryżu o długiej łodydze, wije się kręta dolina rzeki. Warto poświęcić im chwilę, zachwycić się ich urokiem. Jest też gdzie usiąść i wypić sok z kokosa.

UwaznePodroze.pl-Tirtha-Empul-Bali.jpgNastępnie odwiedzicie świątynię Tirta Empul. Na terenie tej świątyni wypływa święte źródło i daje początek rzece. Czczą je wszyscy Balijczycy, wierzą, bowiem, że zostało stworzone przez hinduskiego boga Indrę, który zrobił tu dziurę w ziemi, by wypłynął z niej „tirtha” – eliksir nieśmiertelności. Święte kąpielisko przed świątynią powstało w X w., a wody wytryskujące z licznych otworów mają podobno moc uzdrawiającą. Ludzie przyjeżdżają tu z bliska i daleka, by oczyścić się w sadzawkach po uprzednim złożeniu skromnej ofiary bóstwu źródła.

indoexplorer-pakiet-poznaj-bali_7Następnie udacie się do Pura Gunung Kawi, miejsca i świątyni wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To kompleks wykutych w skale ogromnych fasad świątyń oraz cel mnichów, położony w przepięknej dolinie, otoczonej zewsząd tarasami ryżowymi. Całość pochodzi z XI w. Archeolodzy ustalili, że są to pomniki wzniesione ku czci członków dynastii Warmadewa. To mniej więcej w tamtym czasie rozwinął się kult zmarłych królów i królowych, których po śmierci uznawano za bogów. Na terenie kompleksu stoi również typowa świątynia z pawilonami bez ścian, sanktuariami i rzeźbionymi bramami.

IndoExplorer - Pakiet Poznaj Bali_20Potem rejon Kintamani i widok na górę/wulkan oraz jezioro Batur, gdzie zjecie lunch. Na północnym-wschodzie Bali, w głębi wyspy majestatycznie zarysowuje się Gunung Batur, krater ma 1 717 m wysokości, 11 km średnicy i 180 m głębokości. Wulkan jest wciąż aktywny. Ze szczytu widać ślady, gdzie spływały do doliny wstęgi czarnej lawy.
Według legendy Sziwa podzielił kiedyś świętą hinduską górę Makameru na dwie części i umieścił je na Bali – jako wulkany Agung i Batur, które obecnie są otaczane na wyspie największą czcią. Batur symbolizuje pierwiastek żeński, a Agung – męski.
Batur po raz ostatni uaktywnił się w 1994 r., ale od 1926 r. nie sprawił większych kłopotów. W 1917 r. w wyniku gwałtownego wybuchu zginęło ponad tysiąc ludzi, a zniszczeniu uległo 65 tys. domów i 2500 świątyń. Lawa zalała wieś poniżej, jednak w cudowny sposób zatrzymała się u stóp tamtejszej świątyni. Mieszkańcy uznali to za dobry znak i nie zdecydowali się na wyprowadzkę. W 1926 r. kolejna erupcja pogrzebała świątynię, oprócz najwyżej położonego sanktuarium, poświęconego bogini jeziora.

Pobyt: Puri Sebatu Resort 4 *, willa z sypialnią.

     

Dzień 4. Lekcja rękodzieła / Ubud (B)indoexplorer-pakiet-poznaj-bali_10

Dziś po śniadaniu będziecie mogli spróbować coś, czego prawdopodobnie nigdy nie próbowaliście wcześniej w swoim życiu! J Będzie to chwila, kiedy możecie zrobić coś dla siebie, swoimi rękami.

Do wyboru macie lekcję wyrobów ze srebra, podczas której możecie zrobić srebrny pierścionek lub możecie wybrać lekcję rzeźbiarstwa! Będziecie mogli wykorzystać swoje umiejętności do tworzenia w drewnie, co więcej w drewnie jaka używana jest do dekoracji balijskich świątyń.

Pobyt: Puri Sebatu Resort 4 *, willa z sypialnią.

Dzień 5. Odpoczynek i spacery / Ubud (B)

Dzisiaj jest dzień wolny. Tego dnia możecie odpoczywać w resorcie albo wybrać się do Ubud, pełnego galerii, kafejek, restauracji i sklepów. Warto tego dnia odwiedzić Monkey Forest – starego lasu pełnego mieszkających tam małpich rodzin, a wieczorem wybrać się na pokaz tańców balijskich w Pałacu Królów.

Pobyt: Puri Sebatu Resort 4 *, willa z sypialnią.

Dzień 6. Wycieczka nad wodospad i kanion / Seminyak (B)indoexplorer-pakiet-poznaj-bali_11

Dziś po śniadaniu i wymeldowaniu z willi, nasz kierowca zawiezie Was do następnego celu – miejscowości nadmorskiej – Seminyak. W drodze z Ubud do Seminyak odwiedzicie spektakularny wodospad Tegenungan, a także ukryty kanion Beji Guwang.

indoexplorer-pakiet-poznaj-bali_12Wodospad jest niezwykły, można popływać w wodzie u podnóża wodospadu albo zrobić zdjęcie na skale mniej więcej w połowie wodospadu lub u jego szczytu, czasami można spotkać tam kąpiące się lokalne dzieci. Kanion natomiast jest wyjątkowy przez dekoracje skalne które otaczają wodę, wysokie na 20-30 metrów, z których strumieniami spływa woda, będziecie mieć wrażenie, że spływa z nieba….

Pobyt: Courtyard by Marriott 5 * Seminyak, pokój typu Deluxe

Dzień 7. Dzień wolny / Seminyak (B)

Brak zaplanowanych na ten dzień zajęć, możecie wykorzystać na spacery po Seminyak albo odpoczynek na plaży! Seminyak jest znane ze sporej ilości butików, sklepów i sklepików, ale również z bardzo dobrej kuchni w wielu restauracjach i kawiarniach.

Pobyt: Courtyard by Marriott 5 * Seminyak, pokój typu Deluxe

Dzień 8. Transport na lotnisko lub do wybranego przez Was miejsca (B)

Po śniadaniu zostaną Państwo przewiezieni na lotnisko lub do wybranego przez Was miejsca na południu Bali, gdzie możecie kontynuować swoją wakacyjną przygodę na Bali.


CENA ZAWIERA:

Podana cena jest ceną za jedną osobę (min. 2 osoby). Powyżej 4 osób – prosimy o kontakt w sprawie ceny.

 • 2x noce w Gending Kedis Luxury Villas & Spa Estate 5 *, willa z sypialnią i prywatnym basenem, w tym śniadanie,
 • 3x noce w Puri Sebatu Resort 4 *, willa z sypialnią, w tym śniadanie,
 • 2x noce w Courtyard by Marriott 5 * Seminyak, pokój typu Deluxe, w tym śniadanie,
 • Transfer z i na lotnisko lub do wybranego przez Was miejsca na południu Bali,
 • Transfery pomiędzy hotelami,
 • Anglojęzyczny opiekun podczas całego pobytu,
 • Przewodnik po restauracjach,
 • Godzinny masaż balijski w salonie SPA (Jimbaran),
 • Indywidualna wycieczka z anglojęzycznym przewodnikiem w czasie transferu do Ubud (Monkey Forest, tarasy ryżowe Tegalalang, świątynia Tirta Empul, Gunung Kawi, Kintamani),
 • Podczas transferu do Seminyak wizyta nad wodospadem Tegenungan i kanionem,
 • Lekcja rzemiosła: do wyboru, wyroby ze srebra lub rzeźba w drewnie,
 • Bilety wstępu do wszystkich miejsc wymienionych w programie oraz opłaty parkingowe,
 • Posiłki wymienione w programie. Wyjaśnienie skrótów: B – śniadanie, L – lunch, D – kolacja,
 • Butelka wina w dniu przyjazdu,
 • Przenośny modem WiFi z połączeniem internetowym 4G,
 • Podatek 11% i 10% opłaty za usługi.

CENA NIE ZAWIERA:

 • Biletów lotniczych na Bali,
 • Posiłków nie wymienionych w programie,
 • Wcześniejszego wymeldowania i zameldowania w resortach (Check-in od godz. 14:00, check- out 12:00),
 • Osobistych wydatków,
 • Prywatnego ubezpieczenia w podróży,
 • Wszelkie usługi nie wymienione w planie,
 • Opłat za wysoki sezon (od 01/07 do 31/08) oraz za peak sezon (15/12 do 15/01).
English