"Odkrywanie wyspy" 11D/10N: Ubud - Bedugul - Lovina - Canggu

1 400 USD od osoby (min. 2 osoby)

Ten jedenastodniowy pakiet przeznaczony jest dla podróżujących którzy chcą zobaczyć sporą część Bali, a dokładnie jej centralną i północną część. Będziecie przebywać w niezwykłych miejscach, pięknych bungalowach i willach. Wycieczka ta to kombinacja doznań przyrodniczych i kulturalnych.

W ciągu tego pobytu będziecie sporo podróżować, zobaczycie piękne miejsca, wodospady, tarasy ryżowe, jeziora, góry i dżungle. Zwiedzicie las małp i popływacie z delfinami.

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

 • Mnóstwo wycieczek po Bali, w czasie których zwiedzanie niezwykłych świątyń.
 • Zobaczycie piękny wodospad Sekumpul!
 • Będziecie przebywać w bungalowie w otoczeniu tropikalnej scenerii i z widokiem na balijskie góry i wulkany.
 • Pływanie z delfinami!
 • Posmakujecie doznań podczas balijskiego masażu.

 

 PLAN PODRÓŻY

Dzień 1. Transfer z lotniska / Ubud

Po przylocie i powitaniu na lotnisku, zostaniecie od razu zawiezieni do Ubud – serca Bali, miasteczka znajdującego się w centralnej części wyspy. To miasteczko pełne galerii, muzeum, knajpek, restauracji, sklepów i sklepików. Tego dnia będziecie się relaksować w pięknej scenerii, z widokiem na dżungle, las deszczowy, w otoczeniu wąwozów.

Pobyt: Puri Sebatu Resort 4*, One bedroom villa

Dzień 2. Indywidualne zwiedzanie wyspy / Ubud (B)

Dziś czeka Was dzień pełen wrażeń, zobaczycie serce Bali i prawdziwe balijskie świątynie. Zaraz po śniadaniu, wymeldowanie z willi i rozpoczynacie podróż z przewodnikiem, w kierunku Ubud – zwiedzając mnóstwo ciekawych miejsc. Poniżej szczegóły.

Następnie odwiedzicie świątynię Tirta Empul. Na terenie tej świątyni wypływa święte źródło i daje początek rzece. Czczą je wszyscy Balijczycy, wierzą, bowiem, że zostało stworzone przez hinduskiego boga Indrę, który zrobił tu dziurę w ziemi, by wypłynął z niej „tirtha” – eliksir nieśmiertelności. Święte kąpielisko przed świątynią powstało w X w., a wody wytryskujące z licznych otworów mają podobno moc uzdrawiającą. Ludzie przyjeżdżają tu z bliska i daleka, by oczyścić się w sadzawkach po uprzednim złożeniu skromnej ofiary bóstwu źródła.

Następnie udacie się do Pura Gunung Kawi, miejsca i świątyni wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To kompleks wykutych w skale ogromnych fasad świątyń oraz cel mnichów, położony w przepięknej dolinie, otoczonej zewsząd tarasami ryżowymi. Całość pochodzi z XI w. Archeolodzy ustalili, że są to pomniki wzniesione ku czci członków dynastii Warmadewa. To mniej więcej w tamtym czasie rozwinął się kult zmarłych królów i królowych, których po śmierci uznawano za bogów. Na terenie kompleksu stoi również typowa świątynia z pawilonami bez ścian, sanktuariami i rzeźbionymi bramami.

W drodze powrotnej, będziecie przejeżdżać przez miejscowość Tegalalang, gdzie rozciągają się wspaniałe tarasy ryżowe, zaliczane do jednych z najpiękniejszych na wyspie. Pomiędzy stromymi zboczami, na których często rośnie tradycyjna, pełna gracji balijska odmiana ryżu o długiej łodydze, wije się kręta dolina rzeki. Warto poświęcić im chwilę, zachwycić się ich urokiem. Jest też gdzie usiąść i wypić sok z kokosa.

Pobyt: Puri Sebatu Resort 4*, willa

Dzień 3. Odpoczynek / Ubud (B)

Ten dzień jest dla Was, możecie przeznaczyć go tylko dla siebie wybierając się do galerii, museum czy na masaż balijski! Warto tego dnia odwiedzić Monkey Forest czyli stary las małp, położony w centrum Ubud lub wybrać się balijskie tańce w Royal Palace. Pamiętajcie też że Ubud to raj dla wegetarian i wegan, warto spróbować tam i takich specjałów.

Pobyt: Puri Sebatu Resort 4*, willa

Dzień 4. Zwiedzanie wyspy – wycieczka do Bedugul (B)

Dziś po śniadaniu, wymeldowanie z hotelu i ruszacie na kolejną wycieczkę, tym razem środkowa część wyspy, rejon Bedugul.

Na górskim grzbiecie rozdzielającym północną i południową część wyspy leży ciche Danau Bratan, jezioro wypełniające dawno wygasły krater i często okryte mgłą, która przesłania cały wulkan.

Ponieważ jezioro jest głównym źródłem wody do nawadniania okolicznych pól uprawnych, mieszkańcy pobliskiego miasta – Bedugul oddają cześć jego bogini w świątyni Pura Ulu Danu Bratan, położonej na niewielkim cyplu. Zbudowana na początku XVII w. jest to jedna z najważniejszych świątyń irygacyjnych na Bali. Bedugul to miasto usytuowane 1 300 m n.p.m., to zarówno nieduża miejscowość, jak i górski ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem, popularny wśród mieszkańców, jako miejsce weekendowych wypadów.

Zatrzymacie się również na targu w Bedugul oraz przy plantacji truskawek.

Pobyt: Sanak Retreat Bali 4*, bungalow

Dzień 5. Odpoczynek / Bedugul (B)

Dzień na odpoczynek.

Pobyt: Sanak Retreat Bali 4*, bungalow

Dzień 6. Bedugul i wodospad Sekumpul / Lovina (B)

W tym dniu będziecie kontynuować podróż na północ wyspy. Po śniadaniu przewodnik odbierze Was z hotelu i pojedziecie w kierunku Loviny. W drodze zatrzymacie się na krótki spacer pod przepiękny wodospad – Sekumpul. Zobaczycie co najmniej 7 wodospadów spadających z wysokich górskich klifów, które po połączeniu będą niesamowitym widokiem, a to wszystko w otoczeniu zieleni lasu deszczowego.

Następnie po kilku godzinach dotrzecie do Loviny, gdzie spędzicie 2 noce. Na terenie hotelu  będziecie mogli też pływać z delfinami oraz odwiedzić park ze zwierzętami.

Pobyt: Melka Excelsior Hotel 3*, pokój

Dzień 7. Pływanie z delfinami (B)

Dziś wyjątkowe wydarzenie, będziecie mogli pływać z delfinami w basenie! Te przyjacielskie delfiny, chętnie reagują i bawią się z pływającymi.

Pobyt: Melka Excelsior Hotel 3*, pokój

Dzień 8. Transfer z Loviny / Canggu (B)

Dziś po śniadaniu rozpoczynacie powrót na południe wyspy do Canggu. To popularna surferska destynacja, gdzie zobaczycie fale o różnym natężeniu, w zależności od pory dnia (tutaj koniecznie sprawdźcie kalendarz pływów w recepcji hotelu), będziecie w otoczeniu zielonych pól ryżowych, ale również wielu restauracji i kafejek.

Zostaniecie w pięknej willi, z ogrodem, kompleks zawiera również basen, miejsce na kąpiele słoneczne oraz salon Spa. Dziś możecie odpoczywać w tych okolicznościach lub wybrać się do oddalonych o kilka minut plaż Ech Beach lub Batu Bolong.

Pobyt: Regali Villa Canggu 5*, willa

Dzień 9. Odpoczynek i balijski masaż / Canggu (B)

Dziś dzień na relaks i balijski masaż! Zapraszamy na niezwykłe doznania podczas masażu balijskiego, po takim masażu będziecie się czuć wyjątkowo zrelaksowani. Dajcie znam znać kiedy macie ochotę na masaż, a wszystko Wam zorganizujemy.

Pobyt: Regali Villa Canggu 5*, willa

Dzień 10. Odpoczynek / Canggu (B)

Dzień na relaks i odpoczynek.

Accommodation: Regali Villa Canggu 5*, willa

Dzień 11. Transfer na lotnisko (B)

Transfer na lotnisko po śniadaniu lub w inne wybrane przez Was miejsce na południu wyspy.


CENA ZAWIERA:

Podana cena jest ceną za jedną osobę (min. 2 osoby). Powyżej 4 osób – prosimy o kontakt w sprawie ceny.

 • 3 x pobyt w Puri Sebatu Resort Ubud 4*, One bedroom villa, w tym śniadanie,
 • 2 x pobyt w Sanak Retreat Bali 4*, One bedroom bungalow, w  tym śniadanie,
 • 2 x pobyt Melka Excelsior Hotel Lovina 3*, Suite Pool Access, w tym śniadanie,
 • 3 x pobyt w Regali Villa Canggu 5*, One bedroom villa with private pool, w tym śniadanie,
 • Transfer z i na lotnisko,
 • Transfery pomiędzy hotelami,
 • Opiekun podczas pobytu na Bali,
 • Wycieczka z anglojęzycznym przewodnikiem – Ubud, w tym: Tirta Empul, Gunung Kawi, Monkey Forest,
 • Wycieczka z anglojęzycznym przewodnikiem do Bedugul, w tym: świątynia Pura Ulun Danu, jezioro Beratan, lokalny targ owocowy,
 • Wizyta pod wodospadem Sekumpul,
 • Pływanie z delfinami w basenie (20 min.), w tym CD ze zdjęciami, certyfikat i lunch,
 • 1-godzinny balijski masaż w salonie Spa w Canggu,
 • Bilety wstępu do wszystkich miejsc wymienionych w programie oraz opłaty parkingowe,
 • Posiłki wymienione w programie. Wyjaśnienie skrótów: B – śniadanie, L – lunch, D – kolacja,
 • Powitalny zestaw plażowy,
 • Przenośny modem WiFi z połączeniem internetowym 4G,
 • Podatek 11% i 10% opłaty za usługi.

CENA NIE ZAWIERA:

 • Biletów lotniczych na Bali,
 • Posiłków nie wymienionych w programie,
 • Wcześniejszego wymeldowania i zameldowania w resortach (Check-in od godz. 14:00, check- out 12:00),
 • Osobistych wydatków,
 • Prywatnego ubezpieczenia w podróży,
 • Wszelkie usługi nie wymienione w planie,
 • Opłat za wysoki sezon (od 01/07 do 31/08) oraz za peak sezon (15/12 do 15/01).
English