"Trzy wyspy – sto przygód" 14D/13N: BALI (Jimbaran, Karangasem, Ubud) - LOMBOK - GILI MENO

2 020 USD od osoby (min. 2 os.)

Podczas tej niezwykłej podróży będziecie mieszkać na 3 wyspach: Bali, Lombok oraz Gili Meno, ale zobaczycie jeszcze Gili Air i Gili Trawangan. Hotele i wille które będziecie wizytować podczas tej wyprawy znajdują się blisko plaży i wyróżniają się najlepszym serwisem, unikalnością gdzie możecie cieszyć się intymnością i przytulną, romantyczną atmosferą.

Program zawiera pobyty wraz z śniadaniami, romantyczną kolację przy świecach w restauracji na plaży, wycieczkę na snorkeling prywatna łodzią wokół wysepek Gili, gdzie będziecie mogli zobaczyć żółwie, wycieczkę rowerową wzdłuż plaż na Lomboku, wizytę w salonie SPA i relaks podczas balijskiego masażu oraz warsztaty nauki wyrobów ze srebra, gdzie będziecie mogli zrobić dla siebie biżuterię.

Wyjątkowe wakacje w Indonezji czekają na Ciebie!

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

 • Romantyczna kolacja przy świecach na plaży
 • Eksplorowanie podwodnego świata wokół wysepek Gili
 • Spotkanie z lokalnymi ludźmi w czasie wycieczki rowerowej po wybrzeżu i wioskach wyspy Lombok
 • Warsztaty wyrobów ze srebra
 • Pobyt w romantycznej drewnianej willi przy plaży
 • Pobyt w artystycznym i kulturowym centrum Bali – Ubud

PLAN PODRÓŻY

Dzień 1. Przylot i transfer do hotelu / Jimbaran (bez wyżywienia)

21a449e669c9c61ef042fef234e0b2e2_1200_900Po przylocie na lotnisko na Bali, będzie na Was czekało gorące powitanie przez Waszego asystenta i kierowcę, który zawiezie Was do hotelu. Aby Wasza podróż z przebiegła jeszcze milej, otrzymacie zimna butelkę wina.
Pozostałą część dnia macie czas na relaks i odpoczynek.

Pobyt: Gending Kedis Luxury Villas & Spa Estate, willa z basemen (One Bedroom Private Pool Villa)

Dzień 2. Romantyczna kolacja / Jimbaran (B,D)

Dziś po śniadaniu czas na odpoczynek w swojej prywatnej willi. To czas aby zagłębić się w klimat i naturę wyspy, dziś również możecie odpoczywać nie zważając na różnicę czasu.

Popołudniem wyjątkowo romantyczne wydarzenie, jak przystało na Bali – rajską wyspę! Zjecie kolację przy świecach w restauracji przy plaży, dziś serwowane będą owoce morza. Jimbaran to miejsce, gdzie znajduję się bodaj największy na wyspie targ rybny! Owoce morza będą zatem z porannego połowu, przygotowane w wyśmienity balijski sposób, ze sporą nutką ostrości.7033d0da916fc8e94b0e84a1b3f49ed1_1200_900

Pobyt: Gending Kedis Luxury Villas & Spa Estate, willa z basenem (One Bedroom Private Pool Villa)

Dzień 3. Wizyta w salonie SPA / Jimbaran (B)

Kolejny dzień odpoczynku przed południem, możecie wybrać się na plażę, na obiad lub na kolacje do pobliskich restauracji, a wieczorem czeka Was godzinny balijski masaż w salonie SPA w pobliżu Waszej willi.

Pobyt: Gending Kedis Luxury Villas & Spa Estate, willa z basenem (One Bedroom Private Pool Villa)

Dzień 4. Jimbaran – Senggigi / Lombok (B)

b4636fcdce8f4975db6f2643c535881b_1200_900Po śniadaniu pojedziecie na lotnisko, gdzie czekać będziecie na wylot na kolejną wyspę Indonezji – Lombok! Następnie pojedziecie w rejon Senggigi.
Senggigi to doskonała lokalizacja, gdzie wzdłuż plaży znajduje się wiele hoteli i restauracji, piaszczyste plaże znajdują się tuż pod górami i pagórkami pokrytymi dżunglą i palmami kokosowymi.
Ten dzień przeznaczacie na spacery, zwiedzanie i rozpoznawanie terenu.

Pobyt: Qunci Villas Senggigi 4*, pokój z widokiem na ogród

Dzień 5. Rowerem po wyspie Lombok / Senggigi (B)

ace70e71ac1a86716f2bd132b2af3df2_1200_900Dziś będziecie zwiedzać na rowerach lokalne klimaty Lombok w okolicach Senggigi. Pojedziecie w głąb wyspy, gdzie zobaczycie tarasy ryżowe, świątynie, wioski i lokalnych ludzi, którzy będą wykonywać swoją codzienną pracę. Wycieczka będzie w rejonie miasteczka Senggigi oraz rejonu Batu Layar, zobaczycie świątynie Batu Bolong, Batu Layar i wioskę Teloke, w której produkowane są tradycyjne produkty na tej wyspie. Wycieczka zakończy się  przy moście na rzece Meninting, gdzie samochód zabierze Was z powrotem do hotelu.

Pobyt: Qunci Villas Senggigi 4*, pokój z widokiem na ogród

Dzień 6. Senggigi – Gili Meno (B)

955d16c4a75619bd8415b6fc101e43e2_1200_900Rankiem proponujemy kąpiele w morzu, gdyż po śniadaniu odbędzie się wymeldowanie z hotelu, a następnie transfer na wysepkę Gili Meno.
Popołudnie spędzacie już na innej wyspie, w otoczeniu iście egzotycznych klimatów, spędzając czas na plaży lub udając się na spacer w głąb wyspy.

Pobyt: Karma Reef Meno, One Bedroom Sea Tent

Dzień 7. Rejs ze snorkelingiem / Gili Meno (B,L)36d4c1b5b6482f2effa2ce6ea01b6d76_1200_900

Wysepki Gili są znane z przepięknych raf koralowych i zamieszkujących je kolorowych rybek, to idealne miejsce na snorkowanie, gdzie pod wodą możecie zobaczyć obok rafy i rybek, również żółwie. Dziś zostaniecie odebrani z hotelu rankiem i podczas 4-godzinnego rejsu, będziecie podziwiać podwodne życie w rejonie wysepek Gili. Zobaczycie 3 wysepki Gili: Trawangan, Air i Meno.

Pobyt: Karma Reef Meno, One Bedroom Sea Tent

857eefdf2be08fa720f9e0906aa2d51b_1200_900Dzień 8. Odpoczynek na Gili Meno (B)

Dzień wolny, możecie spędzić go jak tylko sobie wymarzycie, warunki będą sprzyjać… Jeżeli chcielibyście natomiast spędzić ten dzień aktywnie – prosimy o kontakt, możemy zorganizować tego dnia nurkowanie bądź wędkowanie.

Pobyt: Karma Reef Meno, One Bedroom Sea Tent

Dzień 9. Gili Meno – Karangasem / Bali (B)

Tego dnia wymeldowujecie się z hotelu i czeka Was transfer na Bali szybką łodzią (speedboat), a następnie transfer do pięknej, położonej na przy plaży willi Campuhan.

Pobyt: Willa Campuhan 4*, One-Bedroom Villa (Lumbung)

Dzień 10. Odpoczynek / Karangasem (B)

76f0a209974b8c25932acbc31d4880ae_1200_900Tego dnia nie planujemy żadnych aktywności, abyście mogli w pełni relaksować się w nowym miejscu i w pięknej willi. Ale jeżeli chcecie spędzić ten dzień aktywnie, możemy zorganizować Wam wycieczkę z przewodnikiem po okolicznych ciekawych miejscach, jak pałac królewski czy inne plaże.

Pobyt: Villa Campuhan 4*, One-Bedroom Villa (Lumbung)

Dzień 11. Indywidualna wycieczka po wyspie / Ubud (B)c0baa35e5ca7e1156e6302eb51feb2f0_1200_900

Dziś czeka Was dzień pełen wrażeń, zaraz po śniadaniu, wymeldowujecie się z willi i rozpoczynacie wycieczkę z przewodnikiem. Po wycieczce zmieniacie hotel i przenosicie się do Ubud. Poniżej szczegóły wycieczki.

Pierwszy punkt trasy – tradycyjne balijskie wioski Celuk Mas i Tohpati, które słyną z warsztatów rzemieślników rzeźbiących w drewnie, kamieniach, malujących batik ale też tworzących niezwykłą biżuterię z pereł, srebra czy złota. Lokalni mistrzowie będą dzielić się z Wami swoim doświadczeniem w produkcji tych pięknych dzieł.

indoexplorer-pakiet-poznaj-bali_7Następnie odwiedzicie świątynię Tirta Empul. Na terenie tej świątyni wypływa święte źródło i daje początek rzece. Czczą je wszyscy Balijczycy, wierzą, bowiem, że zostało stworzone przez hinduskiego boga Indrę, który zrobił tu dziurę w ziemi, by wypłynął z niej „tirtha” – eliksir nieśmiertelności. Święte kąpielisko przed świątynią powstało w X w., a wody wytryskujące z licznych otworów mają podobno moc uzdrawiającą. Ludzie przyjeżdżają tu z bliska i daleka, by oczyścić się w sadzawkach po uprzednim złożeniu skromnej ofiary bóstwu źródła.

Następnie udacie się do Pura Gunung Kawi, miejsca i świątyni wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To kompleks wykutych w skale ogromnych fasad świątyń oraz cel mnichów, położony w przepięknej dolinie, otoczonej zewsząd tarasami ryżowymi. Całość pochodzi z XI w. Archeolodzy ustalili, że są to pomniki wzniesione ku czci członków dynastii Warmadewa. To mniej więcej w tamtym czasie rozwinął się kult zmarłych królów i królowych, których po śmierci uznawano za bogów. Na terenie kompleksu stoi również typowa świątynia z pawilonami bez ścian, sanktuariami i rzeźbionymi bramami.

indoexplorer-pakiet-poznaj-bali_8W drodze powrotnej, będziecie przejeżdżać przez miejscowość Tegalalang, gdzie rozciągają się wspaniałe tarasy ryżowe, zaliczane do jednych z najpiękniejszych na wyspie. Pomiędzy stromymi zboczami, na których często rośnie tradycyjna, pełna gracji balijska odmiana ryżu o długiej łodydze, wije się kręta dolina rzeki. Warto poświęcić im chwilę, zachwycić się ich urokiem.

Następnie wizyta w Goa Gajah (Elephant Cave) – sanktuarium powstało w XI w. jako miejsce modlitwy i oddawania kultu. Nad wejściem do jaskini znajduje się głowa boga Bhoma, która zwykle mylona jest z głową słonia. Sama nazwa jaskini pochodzi od boga Ganesha.

Pobyt: Puri Sebatu Resort Ubud 4*, One bedroom villa

Dzień 12. Warsztaty wyrobów ze srebra / Ubud (B)248df30738bbc4d6504b0621e1037f25_1200_900

Po śniadaniu zostaniecie zabrani na warsztaty, w których prawdopodobnie jeszcze nigdy nie uczestniczyliście w życiu, będzie to tworzenie wyrobów ze srebra! Tego dnia będziecie odkrywać swoją kreatywność! Podczas tego niecodziennego zajęcia, zrobicie biżuterię według własnego pomysłu dla siebie lub dla Waszego partnera. To dzień wyjątkowych wrażeń, emocji i wspólnego spędzania czasu.

Pobyt: Puri Sebatu Resort Ubud 4*, One bedroom villa

Dzień 13. Odpoczynek / Ubud (B)

ab02abac212e9f247228e030ddd60c09_1200_900Dziś dzień wolny, możecie spędzić go w swoim hotelu, wybrać się do Ubud, zwiedzając galerie, warsztaty, sklepy, restauracje czy kafejki albo skorzystać z aktywności, których występuje sporo w tym rejonie, może to być: rafting, kanioning, safari na słoniach, wizyty w parku ptaków, parku motyli, zoo czy innych. Pytajcie o szczegóły.

Pobyt: Puri Sebatu Resort Ubud 4*, One bedroom villa

Dzień 14. Transport na lotnisko lub do wybranego przez Was miejsca (B)

Zatem dziś czas na przedpołudniowy relaks. Po śniadaniu zostaną Państwo przewiezieni na lotnisko lub do wybranego przez Was miejsca na południu Bali, gdzie możecie kontynuować swoją wakacyjną przygodę na Bali.


CENA ZAWIERA:

Podana cena jest ceną za jedną osobę (min. 2 osoby). Powyżej 4 osób – prosimy o kontakt w sprawie ceny.

 • 3x noce w Gending Kedis Luxury Villas & Spa Estate Jimbaran 5*, One bedroom Private Pool Villa, w tym śniadanie;
 • 2x noce w Qunci Villas Senggigi Lombok 4*, pokój z widokiem na ogród, w tym śniadanie;
 • 3x noce w Karma Reef Gili Meno 5*, One bedroom Sea Tent, w tym śniadanie;
 • 2x noce w Villa Campuhan Karangasem 4*, One bedroom Villa (Lumbung), w tym śniadanie;
 • 3x noce w Puri Sebatu Resort Ubud 4*, One bedroom villa, w tym śniadanie;
 • Transfer z i na lotnisko;
 • Wszystkie transfery między hotelami;
 • Opiekun dostępy dla Was w czasie Waszego pobytu;
 • Przelot Bali-Lombok;
 • Transfer łodzią Lombok-Gili Meno;
 • Transfer speedboatem Gili Meno-Bali;
 • Kolacja (owoce morza) w restauracji na plaży w Jimbaran;
 • Godzinny masaż dla dwojga w salonie SPA w Jimbaran;
 • Wycieczka rowerowa do wiosek (Senggigi, Lombok);
 • Snorkeling prywatną łodzią wokół 3 wysepek Gili (w tym wyposażenie do snorkowania);
 • Warsztaty wyrobów ze srebra w Ubud;
 • Wycieczka z anglojęzycznym przewodnikiem, zobaczycie wioski Celuk, Mas, Tohpati, świątynie Tirta Empul, Gunung Kawi, Jaskinie słonia – Goa Gajah (Elephant Cave) oraz tarasy ryżowe w Tegalalang;
 • Bilety wstępu do wszystkich wymienionych w programie obiektów;
 • Posiłki wymienione w programie. Wyjaśnienie skrótów: B – śniadanie, L – lunch, D – kolacja;
 • Powitalny zestaw;
 • Butelka wina w dniu przyjazdu;
 • Przenośny modem WiFi z połączeniem internetowym 4G;
 • Podatek 11% i 10% opłaty za usługi.

CENA NIE ZAWIERA:

 • Biletów lotniczych na Bali,
 • Posiłków nie wymienionych w programie,
 • Wcześniejszego wymeldowania i zameldowania w resortach (Check-in od godz. 14:00, check- out 12:00),
 • Osobistych wydatków,
 • Prywatnego ubezpieczenia w podróży,
 • Wszelkie usługi nie wymienione w planie,
 • Opłat za wysoki sezon (od 01/06 do 31/08) oraz za peak sezon (15/12 do 15/01).
English