"Wulkany i odpoczynek" 11D/10N: BALI (Nusa Dua, Ubud) - JAWA - GILI MENO

1 860 USD od osoby (min. 2 osoby)

Ten pakiet przeznaczony jest dla tych, którzy planują odwiedzić kilka miejsc poza Bali, tym razem zapraszamy na Jawę do Jogjakary i na wulkan Bromo oraz na wysepkę Gili Meno.

Program zawiera pobyt w 5 różnych hotelach na 3 różnych wyspach, każdy w unikalnych okolicznościach przyrody, widoków i doznań.

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA

 • Zobaczycie najważniejsze świątynie w Indonezji – Borobudur i Prambanan
 • Będziecie świadkami spektakularnego wschodu słońca nad wulkanem
 • Poczujecie co naprawdę znaczy relaks na plażach Gili Meno
 • Czekaja na Was ciekawe doznania podczas balijskiego masażu
 • Zaspokoicie się też kulturalnie, będą w Ubud i zwiedzając wyspę z przewodnikiem

 

PLAN PODRÓŻY:

Dzień 1. Spotkanie w Jogjakarcie

Po przelocie do Jogjakary, będziecie zawiezieni do hotelu oddalonego o ok. 40. min od lotniska. Tego dnia relaks i odpoczynek.

Pobyt: The Atrium Hotel & Resort Yogyakarta 4*, Deluxe Room

Dzień 2. Zwiedzanie Prambanan i Borobudur / Jogjakarta (B)

Tego dnia po śniadaniu, zostaniecie odebrani przez przewodnika i pojedziecie zobaczyć 2 najważniejsze świątynie w Jogjakarcie.

Prambanan – świątynia wpisana na listę skarbów dziedzictwa kultury UNESCO, to największy kompleks świątynny hindu na Jawie, zbudowany w drugiej połowie IX w.

Następnie pojedziecie w kierunku świątyni Borobudur. Jeszcze w jej pobliżu znajdują się dwie mniejsze świątynie buddyjskie z tego samego okresu. Powstanie wszystkich trzech datowane jest na drugą połowę VIII w. i początek IX w. Najstarsza i zarazem najmniejsza to świątynia Pawon. Druga, co do wielkości i dodatkowo spektakularna z uwagi na posąg siedzącego Buddy – uznawany za jeden z największych na świecie – jest w świątynia Mendut. Następnie przejazd do największej buddyjskiej świątyni na świecie – Borobudur, również wpisanej na listę UNESCO.

Pobyt: The Atrium Hotel & Resort Yogyakarta 4*, Deluxe Room

Dzień 3. Przelot z Jogjakarty do Surabaya i transfer pod Bromo (B)

Po śniadaniu jedziecie na lotnisko a stamtąd lecicie do Surayaya, skąd kierowca spotka się z Wami i zabierze Was w rejon wulkanu Bromo. Ten dzień to dzień odpoczynku i relaksu w tych niezwykłych warunkach, gdzie widok gór, wulkanów i świeże powietrze, będzie Wam towarzyszyło cały czas. Tego dnia musicie położyć się wcześniej, gdyż następnego dnia wyruszacie zobaczyć  niezwykły wschód słońca nad wulkanem Bromo.

Pobyt: Jiwa Jawa Resort Bromo 4*, Deluxe Room

Dzień 4. Trekking na wschód słońca nad wulkanem Bromo i przelot na Bali / Nusa Dua (B,L)

Bardzo wcześnie rano, z hotelu zostaniecie podwiezieni jeepami na górę Pananjakan, jest to świetny punkt widokowy, skąd zobaczycie wówczas przepiękny wschód słońca nad kalderą Bromo i aktywnym wciąż wulkanem Semeru. Spektakularnemu wschodowi słońca towarzyszy niezwykłe zjawisko – nad wulkanem Semeru, największej góry wyspy Jawa i świętej góry dla wyznawców hinduizmu, co rusz wybuchają kłęby dymu. Być może dojdzie tu któregoś dnia do wielkiej erupcji. W drodze powrotnej pojawią się zapierające dech w piersiach widoki gór, kalder wynurzających się z porannej mgły.

Po wschodzie słońca będziecie mogli wyjść na krawędź krateru Bromo. Możliwa jest również przejażdżka konikiem na dnie wielkiej kaldery.

Następnie jeepem udacie się w drogę powrotną do hotelu, prysznic i pakujecie swoje bagaże do samochodu, a następnie jedziecie na lotnisko Surabaya, skąd polecicie na Bali. Po wylądowaniu na Bali i kolejnym gorącym powitaniu, pojedziecie z kierowcą do hotelu w Nusa Dua.

Pobyt: Courtyard by Marriott Bali Nusa Dua 5*, Deluxe Pool View

Dzień 5. Odpoczyne i masaż / Nusa Dua (B)

Ten dzień przeznaczony będzie na odpoczynek, rozkoszowanie słońcem, relaks w hotelowym basenie lub na plaży, gdzie będziecie mogli się ochłodzić w niebieskim oceanie. W ciągu dnia zapraszamy również na godzinny masaż balijski!

Pobyt: Courtyard by Marriott Bali Nusa Dua 5*, Deluxe Pool View

Dzień 6. Transfer Nusa Dua – wysepka Gili Meno (B)

Po dniu wyjątkowego relaksu iw przepięknych okolicznościach przyrody, czas na kolejną wyprawę, tym razem do wyjątkową wysepkę Gili Meno. Po śniadaniu wymeldowanie z  hotelu, transfer do portu i wypłynięcie speedbotem w kierunku wysepek Gili. A tam czeka na Was lazurowe morze i bajeczne plaże, z mnóstwem kolorowych rybek pod wodą.

Pobyt: Karma Reef Meno, One Bedroom Sea Tent

Dzień 7. Rejs ze snorkelingiem na Gili Meno (B)

Wysepki Gili są znane z przepięknych raf koralowych i zamieszkujących je kolorowych rybek, to idealne miejsce na snorkowanie, gdzie pod wodą możecie zobaczyć obok rafy i rybek, również żółwie. Dziś zostaniecie odebrani z hotelu i podczas 4-godzinnego rejsu, będziecie podziwiać podwodne życie w rejonie wysepek Gili.

Pobyt: Karma Reef Meno, One Bedroom Sea Tent

Dzień 8. Transfer Gili Meno – Ubud (B)

Dziś dzień na poranny relaks, a potem speedboat i powrót na Bali. Z portu transfer do Ubud, wyjątkowego miejsca na Bali – to serce wyspy, artystyczne miasteczko pełne galerii, muzeów, sklepów, sklepików, restauracji i knajpek. Tego dnia, możecie wybrać się do Pałacu Królów na pokaz balijskich tańców!

Pobyt: Puri Sebatu Resort Ubud 4*, One bedroom villa

Dzień 9. Indywidualna wycieczka po wyspie / Ubud (B)

Dziś czeka Was dzień pełen wrażeń, zaraz po śniadaniu rozpoczynacie wycieczkę z przewodnikiem. Poniżej szczegóły.

Pierwszy punkt trasy – tradycyjne balijskie wioski Celuk Mas i Tohpati, które słyną z warsztatów rzemieślników rzeźbiących w drewnie, kamieniach, malujących batik ale też tworzących niezwykłą biżuterię z pereł, srebra czy złota. Lokalni mistrzowie będą dzielić się z Wami swoim doświadczeniem w produkcji tych pięknych dzieł.

Następnie odwiedzicie świątynię Tirta Empul. Na terenie tej świątyni wypływa święte źródło i daje początek rzece. Czczą je wszyscy Balijczycy, wierzą, bowiem, że zostało stworzone przez hinduskiego boga Indrę, który zrobił tu dziurę w ziemi, by wypłynął z niej „tirtha” – eliksir nieśmiertelności. Święte kąpielisko przed świątynią powstało w X w., a wody wytryskujące z licznych otworów mają podobno moc uzdrawiającą. Ludzie przyjeżdżają tu z bliska i daleka, by oczyścić się w sadzawkach po uprzednim złożeniu skromnej ofiary bóstwu źródła.

Następnie udacie się do Pura Gunung Kawi, miejsca i świątyni wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To kompleks wykutych w skale ogromnych fasad świątyń oraz cel mnichów, położony w przepięknej dolinie, otoczonej zewsząd tarasami ryżowymi. Całość pochodzi z XI w. Archeolodzy ustalili, że są to pomniki wzniesione ku czci członków dynastii Warmadewa. To mniej więcej w tamtym czasie rozwinął się kult zmarłych królów i królowych, których po śmierci uznawano za bogów. Na terenie kompleksu stoi również typowa świątynia z pawilonami bez ścian, sanktuariami i rzeźbionymi bramami.

W drodze powrotnej, będziecie przejeżdżać przez miejscowość Tegalalang, gdzie rozciągają się wspaniałe tarasy ryżowe, zaliczane do jednych z najpiękniejszych na wyspie. Pomiędzy stromymi zboczami, na których często rośnie tradycyjna, pełna gracji balijska odmiana ryżu o długiej łodydze, wije się kręta dolina rzeki. Warto poświęcić im chwilę, zachwycić się ich urokiem.

Następnie wizyta w Goa Gajah (Elephant Cave) – sanktuarium powstało w XI w. jako miejsce modlitwy i oddawania kultu. Nad wejściem do jaskini znajduje się głowa boga Bhoma, która zwykle mylona jest z głową słonia. Sama nazwa jaskini pochodzi od boga Ganesha.

Pobyt: Puri Sebatu Resort Ubud 4*, One bedroom villa

Dzień 10. Odpoczynek, relaks, zakupy w Ubud (B)

Ten dzień jest dla Was, możecie go wykorzystać dla siebie, wizytując SPA lub wybrać się do muzeum, galerii albo do Lasu Małp, znajdującego się w centrum miasteczka. Nie zapomnijcie a na koniec zjeść pyszną kolację w jednej z wielu restauracji znajdujących się w miasteczku. Tutaj też jest raj dla podniebienia dla wegetarian, czy wegan, mnóstwo restauracji serwujących wykwintne wegańskie i nie tylko dania!

Pobyt: Puri Sebatu Resort Ubud 4*, One bedroom villa

Dzień 11. Transfer na lotnisko (B)

Dziś koniec przygody organizowanej przez nas, czas pojechać na lotnisko lub do innego wybranego przez Was miejsca na południu Bali.


CENA ZAWIERA:

Podana cena jest ceną za jedną osobę (min. 2 osoby). Powyżej 4 osób – prosimy o kontakt w sprawie ceny.

 • 2x pobyt w The Atrium Hotel & Resort Yogyakarta 4*, Deluxe Room, w tym śniadanie
 • 1x pobyt w Jiwa Jawa Resort Bromo 4*, Deluxe Room, w tym śniadanie
 • 2x pobyt w Courtyard by Marriott Bali Nusa Dua 5*, Deluxe Pool View, w tym śniadanie
 • 2x pobyt w Karma Reef Meno, One Bedroom Sea Tent, w tym śniadanie
 • 3x pobyt w Puri Sebatu Resort Ubud 4*, One bedroom villa, w tym śniadanie
 • Transfer z i na lotnisko lub do wybranego przez Was miejsca na południu Bali,
 • Transfery pomiędzy hotelami,
 • Opiekun podczas całego pobytu,
 • Przelot Jakarta/Bali – Jogjakarta
 • Przelot Jogjakarta – Surabaya
 • Przelot Surabaya – Bali
 • Speedboat Bali – Gili Meno – Bali, w tym transfery do i z portu na Bali,
 • Wycieczka z anglojęzycznym przewodnikiem po Jogjakarcie, w tym wizyta w Prambanan i Borobodur
 • Wycieczka na wschód słońca nad Bromo, w tym transfery jeepem i przejażdżka na koniku do krateru,
 • Prywatny, 4-godzinny rejs wokół wysepek Gili, snorkeling, w tym wyposażenie do snorkowania
 • Wycieczka po wyspie z anglojęzycznym przewodnikiem, w tym Celuk i Mas, Tohpati, świątynia Tirtha Empul, Gunung Kawi, tarasy ryżowe w Tegalalang, Goa Gaja i wizyta w muzeum Antonio Blanco,
 • 1- godz. masaż balijski w salonie SPA w Nusa Dua,
 • Bilety wstępu do wszystkich miejsc wymienionych w programie oraz opłaty parkingowe,
 • Posiłki wymienione w programie. Wyjaśnienie skrótów: B – śniadanie, L – lunch, D – kolacja,
 • Powitalny zestaw plażowy,
 • Przenośny modem WiFi z połączeniem internetowym 4G,
 • Podatek 11% i 10% opłaty za usługi.

CENA NIE ZAWIERA:

 • Biletów lotniczych na Bali,
 • Posiłków nie wymienionych w programie,
 • Wcześniejszego wymeldowania i zameldowania w resortach (Check-in od godz. 14:00, check- out 12:00),
 • Osobistych wydatków,
 • Prywatnego ubezpieczenia w podróży,
 • Wszelkie usługi nie wymienione w planie,
 • Opłat za wysoki sezon (od 01/06 do 31/08) oraz za peak sezon (15/12 do 15/01).
English