"Perły Indonezji" 16D/15N: BORNEO - JAWA - BALI (Seminyak, Ubud, Tuban) - KOMODO - FLORES

2 660 USD od osoby (min. 2 osoby)

W ciągu 16 dni tej wyprawy, będziecie przebywać w sześciu różnych hotelach, willach i bungalowach na pięciu egzotycznych wyspach Indonezji: Borneo (nazywana też Kalimantan), Jawa, Bali, Flores i Komodo. To wyspy różne pod względem natury, ludzi, kultury, a nawet religii! Borneo i Jawa to wyspy muzułmańskie, Bali – hindu, a Flores – katolicka. Jedno państwa, a jednak każda wyspa o odmiennym charakterze, kolorycie, odczuciu i aurze! Sprawdźcie!

Poza pobytem w wyjątkowych hotelach i resortach, zobaczycie mnóstwo zapierających dech w piersiach widoków, a przeżycia które będą Wam towarzyszyć będziecie wspominać latami.

Fotorelacja z tej podróży TUTAJ

ZOBACZCIE CO DLA WAS PRZYGOTOWALIŚMY:

 • Zobaczycie 5 wysp Indonezji: Borneo, Jawa, Bali, Flores i Komodo
 • Spotkacie dzikie orangutany na Borneo i unikalne smoki z Komodo – warany
 • Zagłębicie się w życie na Borneo, odwiedzicie wioski i pływające targi
 • Odwiedzicie wyjątkowe świątynie w Indonezji: Borobodur i Prambanan
 • Będziecie zachwycenie jaskiniami na Jawie (Jomblang i Grubug) i na Flores (Batu Cermin)
 • Spróbujecie Bambu rafting i Canoe ride
 • Zobaczycie najciekawsze świątynie na Bali
 • Zasmakujecie w balijskim masażu i kolacji z owocami morza

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM PODRÓŻY:

Dzień 1. Jakarta – Banjarmasin / Borneo (bez posiłków)

Podróż rozpoczniecie z Jakarty. Tutaj też wylecicie, lotem lokalnym na wyspę Borneo (Kalimantan). Po kilku godzinach lotu, wylądujecie na jednej z najbardziej egzotycznych i pięknych wysp Indonezji. Tutaj rozpoczyna się Wasza niezwykła przygoda.

Pobyt: Swiss-Belhotel 4*, Superior Room

Dzień 2. Targ pływający Loksado – wioska Cempaka oraz Pandak Daun / Borneo (B,L,D)

targ_borneo2Wczesnym rankiem, po śniadaniu przewodnik odbierze Was z hotelu i zabierze samochodem do małej wioski – Loksado w północnej części Banjarmasin. Będziecie mogli cieszyć się przechadzką po wiosce Dayak, oglądając tradycyjne długie domy, lasy deszczowe i znajdujący się nieopodal wodospad. Potem odwiedzicie tradycyjny pływający targ, gdzie wiele ludzi pływających na kajakach sprzedają i kupują warzywa i inny asortyment.

Następnie przejdziecie do wioski Cempaka, aby zobaczyć tradycyjny sposób wydobycia i polerowania diamentów. Potem w wiosce Pando Duan zobaczycie wodne bawoły, wracające do miejsca odpoczynku.
Tak zakończy się dzień niezwykłych doświadczeń kulturowych.

 • Pobyt: Swiss-Belhotel 4*, Superior Room

Dzień 3. Bamboo rafting / Borneo (B,L,D)

bambu raftingWcześnie rano zostaniecie zabrani na super wyprawę, rozpoczniecie bamboo rafting rzeką wśród przepięknych krajobrazów, będziecie płynąć przez las deszczowy, dostrzegając i oglądając piękne widoki, zwierzęta, słysząc niezwykłe odgłosy dżungli.

Rafting odbywać się będzie w dół rzeki Amandit, zrobionymi ręcznie tratwami z bambusa, mijać będziecie piękne krajobrazy, a skończycie w Muara Hariang.
Samochód będzie czekał na Was przy miejscu zakończenia raftingu, kierowca zawiezie Was do hotelu.

 • Pobyt: Swiss-Belhotel 4*, Superior Room

Dzień 4. Banjarmasin river tour – Bekatan Tour / Borneo (B,L,D)

baritoRiver-moneky-BorneoDziś wyruszycie na wyprawę w kolejne ciekawe miejsca. Już wczesnym rankiem pojedziecie przez most i rzekę Barito na wyspę Bakut. Na tej wyspie znajduje się obszar ochronny typowej flory i fauny wyspy Bornego, co więcej zobaczycie tam małpy długonose – zwane Bekantan. Porankami o wschodzie słońca, przy niezwykłej grze świateł wschodzącego słońca oglądać będziecie piękną panoramę widokową, rozpościerającą się wokół wyspy Bakut. Porankami również, bardzo często małpy siedzą na gałęziach drzew, nad brzegiem rzeki, jedząc czy bawiąc się ze sobą.
Czasami ogromne statki transportujące węgiel przepływają przed Wami, tworząc złudzenie jakby spacerowały po górach.

Dziś eksplorując okolice rzeki Barito, która ma szerokość ponad tysiąc metrów, ciągnąc się aż do wyspy Juriat. Tam odwiedzicie pływający targ rybny. Tysiące rodzajów ryb i krewetek, które zostały złowione przez ludzi, będą sprzedawane na tym targu bezpośrednio z łodzi. Tam będziecie mogli zapoznać się i porozmawiać z lokalnymi sprzedawcami z małych łodzi, tam też można spotkać lokalne kobiety ubrane w tradycyjne stroje kobiet z Borneo.
Tutaj też możecie zakupić świeże ryby złapane nieopodal w ich naturalnym środowisku, zabrać je do hotelu i grillować na pyszną kolację. Potem wracacie do portu i do hotelu na odpoczynek.

 • Pobyt: Swiss-Belhotel 4*, Superior Room

Dzień 5. Banjarmasin – Jogyakarta / Jawa (B)

Dziś po śniadaniu czas na relaks w hotelu. Późnym popołudniem transfer na lotnisko Banjarmasin i przelot do Jogyakarty na wyspę Jawa, gdzie spotkacie naszego kierowcę, który zawiezie Was do oddalanego o 40 min od lotniska, hotelu.

 • Pobyt: The Atrium Hotel & Resort Yogyakarta 4*, Deluxe Room

Dzień 6. Prambanan – Borobudur / Jawa (B,L)

prambanan-jawaTego dnia po śniadaniu, zostaniecie odebrani przez przewodnika i pojedziecie zobaczyć 2 najważniejsze świątynie w rejonie Jogjakarty.

Prambanan – świątynia wpisana na listę skarbów dziedzictwa kultury UNESCO, to największy kompleks świątynny hindu na Jawie, zbudowany w drugiej połowie IX w. Trzy główne świątynie dedykowane są słynnej triadzie hindu, mianowicie bogom: Brahmie (Stworzyciel), Wisznu (bóg utrzymujący świat) oraz Siwie (bóg niszczący).

borobodur-jawaNastępnie pojedziecie w kierunku świątyni Borobudur. Jeszcze w jej pobliżu znajdują się dwie mniejsze świątynie buddyjskie z tego samego okresu. Powstanie wszystkich trzech datowane jest na drugą połowę VIII w. i początek IX w. Najstarsza i zarazem najmniejsza to świątynia Pawon. Druga, co do wielkości i dodatkowo spektakularna z uwagi na posąg siedzącego Buddy – uznawany za jeden z największych na świecie – jest w świątynia Mendut. Następnie przejazd do największej buddyjskiej świątyni na świecie – Borobudur, również wpisanej na listę UNESCO.

 • Pobyt: The Atrium Hotel & Resort Yogyakarta 4*, Deluxe Room

Dzień 7. Jaskinia Jomblang / Seminyak, Bali (B)

Dzisiejszą wycieczkę rozpoczniecie od pewnej aktywności fizycznej, wymagającej od Was trochę odwagi, ale to co zobaczycie wynagrodzi każdy trud.
Będziecie dziś eksplorować i poznawać jaskinie Jomblang i Grubug, jedne z największych w ogóle w Indonezji, otoczonych przez gęstym, starym lasem. Bądźcie gotowi, aby spróbować technikę poruszania się na linii (SRT), aby zejść w dół z powierzchni do wejścia do jaskini Jomblang. Nasi doświadczeni instruktorzy speleo, dadzą Wam wszelkie instrukcje i nauczą Was jak poradzić sobie z tym ekscytującym wyzwaniem. Po zejściu ok. 20 m w dół, zobaczycie na własne oczy jaskinię Jomblang. Wówczas nie będzie wątpliwości, ten niesamowity widok pozostanie w Waszej pamięci na długi czas.

jaskinia-jawaNastępnie będziecie kontynuować podróż do jaskini Grubug, połączonej z jaskinią Jomblang aleją o długości ok. 300 m. To co zobaczycie potem, będzie wyjątkowe i zaskakujące, otóż ukaże się Wam fascynujący słup światła na ok. 90 m., nazywany „światłem z nieba”. Tutaj będzie też możliwość złapania tych niezwykłych momentów na fotografiach.
Ta niesamowita jaskinia ma średnicę ok. 15 m i głębokość ok. 100 m, jest też połączona z podziemną rzeką przez słup światła, a otaczająca natura sprawi, że będzie to naprawdę niezwykły widok, którego nie widzieliście nigdy wcześniej w swoim życiu.

Po zakończeniu eksplorowania jaskini, zostaniecie odwiezieni na lotnisko w Jogjakarcie i po godzinnym locie będziecie już na Bali, gdzie kierowca spotka się z Wami na lotnisku i zawiezie Was do hotelu w Seminyak, na zachodnim wybrzeżu wyspy.

 • Pobyt: Tonys Villas and Resort Seminyak, Deluxe Pool Access

Dzień 8. Odpoczynek – Seminyak (B)

Seminyak to specyficzne miasteczko, gdzie będziecie  mogli pójść na plaże lub na spacery po licznych sklepach, sklepikach, restauracjach i kafejkach. To miejsce też pełne luksusowych resortów i restauracji, gdzie znajdziecie międzynarodowych kucharzy, którzy przygotują Wam kuchnie na światowym poziomie.

seminyakTen dzień możecie zatem spędzić na plaży, na zakupach lub skontaktować się z nami, a zorganizujemy Wam kolejny wypad w głąb niezwykłej balijskiej natury i kultury.

 • Pobyt: Tonys Villas and Resort Seminyak, Deluxe Pool Access

Dzień 9. Odpoczynek / Seminyak (B)

Dzień wolny lub piszcie, dzwońcie, zorganizujemy Wam coś szczególnego, w zależności od Waszych preferencji, wymagań i życzeń. Więcej o ciekawych aktywnościach na Bali tutaj.

 • Pobyt: Tonys Villas and Resort Seminyak, Deluxe Pool Access

Dzień 10. Indywidualna wycieczka po wyspie / Ubud, Bali  (B)

Dzisiaj czeka Was poznawanie Bali oraz zakwaterowanie w nowym miejscu, w nowym hotelu w Ubud. Zmiana miejsca pobytu jest jednocześnie całodniową wycieczką krajoznawczą, prowadzoną przez Balijczyka – jednego z naszych profesjonalnych przewodników anglojęzycznych. Odwiedzicie niezwykłe miejsca, które koniecznie „trzeba zobaczyć” na Bali, łącząc przyrodę, religię i lokalną kulturę z tradycjami i rzemiosłem.

indoexplorer-pakiet-poznaj-bali_8Początek trasy będzie wiódł przez słynne, tradycyjne, rzemieślnicze, balijskie wioski otaczające Ubud, jeżeli będziecie mieli ochotę możecie się tam zatrzymać i zrobić zakupy. Następnie jadąc w kierunku najważniejszych świątyń, będziecie przejeżdżać przez miejscowość Tegalalang, gdzie rozciągają się wspaniałe tarasy ryżowe, zaliczane do jednych z najpiękniejszych na wyspie. Pomiędzy stromymi zboczami, na których często rośnie tradycyjna, pełna gracji balijska odmiana ryżu o długiej łodydze, wije się kręta dolina rzeki. Warto poświęcić im chwilę, zachwycić się ich urokiem. Jest też gdzie usiąść i wypić sok z kokosa.

indoexplorer-pakiet-magia-milosci3Kolejny przystanek to Pura Gunung Kawi, miejsce i świątynia wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To kompleks wykutych w skale ogromnych fasad świątyń oraz cel mnichów, położony w przepięknej dolinie, otoczonej zewsząd tarasami ryżowymi. Całość pochodzi z XI w. Archeolodzy ustalili, że są to pomniki wzniesione ku czci członków dynastii Warmadewa. To mniej więcej w tamtym czasie rozwinął się kult zmarłych królów i królowych, których po śmierci uznawano za bogów. Na terenie kompleksu stoi również typowa świątynia balijska z pawilonami bez ścian, sanktuariami i rzeźbionymi bramami.

indoexplorer-pakiet-poznaj-bali_6Następnie odwiedzicie świątynię Tirta Empul, na terenie której wypływa święte źródło i daje początek rzece. Czczą je wszyscy Balijczycy, wierzą, bowiem, że zostało stworzone przez hinduskiego boga Indrę, który zrobił tu dziurę w ziemi, by wypłynął z niej „tirtha” – eliksir nieśmiertelności. Święte kąpielisko przed świątynią powstało w X w., a wody wytryskujące z licznych otworów mają podobno moc uzdrawiającą. Ludzie przyjeżdżają tu z bliska i daleka, by oczyścić się w sadzawkach, po uprzednim złożeniu skromnej ofiary bóstwu źródła.

Batur BaliPotem rejon Kintamani, z widokiem na górę/wulkan oraz jezioro Batur, tam też zjecie lunch. Przechadzając się po tarasie widokowym ie Bali, w głębi wyspy majestatycznie zarysowuje się Gunung Batur, krater ma 1 717 m wysokości, 11 km średnicy i 180 m głębokości. Wulkan jest wciąż aktywny. Ze szczytu widać ślady, gdzie spływały do doliny wstęgi czarnej lawy.

Następny przystanek odbędzie się na lokalnej farmie plantacji herbaty i kawy, gdzie dowiecie się, jak powstaje najdroższa kawa na świecie „Luwak Coffee” i skosztujecie jej.

Po wycieczce zostaniecie odwiezieni do hotelu w Ubud.

 • Pobyt: Ubud Wana Resort Ubud 4*, Wana Garden

Dzień 11. Spacery, odpoczynek / Ubud (B)

Dzień wolny. Tego dnia możecie wybrać się sami do Monkey Forest – lasu małp, a wieczorem na pokaz tańców balijskich do pałacu królewskiego. Albo wybrać się do galerii, sklepów, restauracji czy na.. balijski masaż!
Ubud to też świetne miejsce wypadowe na jednodniowe aktywności, takie jak rafting czy kanioning, zatem dzwońcie, pytajcie, bookujcie. Warto!

 • Pobyt: Ubud Wana Resort Ubud 4*, Wana Garden

Dzień 12. Ubud (B)

Dzień wolny. Tego dnia może chcielibyście wybrać się na lekcję gotowania? Zapraszamy, tutaj szczegóły.

 • Pobyt: Ubud Wana Resort Ubud 4*, Wana Garden

komodoDzień 13. Ubud – Labuan Bajo / Flores (B)

Dziś tuż po śniadaniu, transfer na lotnisko i przelot na wyspę Flores. Zorganizujemy transfery na Bali i Flores oraz przelot Bali-Flores. Dziś znów totalna zmiana klimatu i otoczenia, nowa wyspa, nowe doznania i nowe klimaty. Po zameldowaniu się w hotelu na Flores, czas na relaks w basenie lub w oceanie.

 • Pobyt: The Jayakarta Suites 4*, Deluxe Sea View

Dzień 14. Flores – wycieczka Komodo Dragons (B,L,D)

komodosmokiDziś wczesnym rankiem anglojęzyczny przewodnik odbierze Was z hotelu i pojedziecie do portu w Labuan Bajo. Tam będzie czekać na Was prywatna łódź, która zabierze Was na niezwykły rejs po Narodowym Parku Komodo. Lunch będzie na łodzi, popłyniecie w kierunku wyspy Rinca, gdzie w naturalnym środowisku będziecie tropić warany – największe żyjące jaszczury na świecie!
Gdy dopłyniecie do Rinca, rozpoczniecie trwający ok. 2 godziny trekking. Jeżeli będziecie mieć szczęście zobaczycie warany spacerujące niedaleko Was, odpoczywające w swoich legowiskach, albo żerujące.

Po trekkingu, zjecie lunch  na łodzi i rozpoczniecie rejs w kierunku wyspy Kalong, najciekawszego spotu pod względem pływania w morzu, snorkowania albo relaksu na białych, piaszczystych plażach. Kolejna destynacja z programu to Pink Beach – jedna z siedmiu na świecie. Plaża ta swój różowy kolor zawdzięcza czerwonym koralom, pokruszonym na plaży. Tutaj również czas na relaks, pływanie albo snorkeling. Następnie powrót do portu, kolacja i nocleg w hotelu.

 • Pobyt: The Jayakarta Suites 4*, Deluxe Sea View

Dzień 15. Flores, jaskinia Batu Cermin – Bali, Tuban (B)

Wczesnym rankiem po śniadaniu, pojedziecie do Mirros Stone Cave (Batu Cermin), gdzie zobaczycie spektakularny widok promieni świetlnych,  które wchodzą do jaskini przez kamienny tunel i odbijają się w jaskini na jej ścianach w różnych miejscach. Wygląda to jak odbicia w lustrze – stąd nazwa jaskini.

Po wizycie w jaskini, przewodnik odwiezie Was na lotnisko i wracacie samolotem na Bali.

Dziś proponujemy pożegnalną kolację przy świecach na plaży w Jimbaran, gdzie serwowane są bodaj najlepsze na Bali grillowane na skorupach z kokosach – owoce morza.

 • Pobyt: Bali Baliku Beach Front Luxury Private Pool Villas 5* (Private pool villa)

Dzień 16. Tuban – transfer na lotnisko (B)

Dzisiaj jest ostatni dzień Waszej niesamowitej podróży. Spędźcie tych kilka ostatnich godzin relaksując się w willi, a następnie przygotujcie się na prywatny transfer na lotnisko.

Dziękujemy za czas spędzony z naszą ekipą, zapraszamy ponownie!

Kierowca zawiezie Was na lotnisko lub w wybrane miejsce na południu Bali, w przypadku gdybyście chcieli jeszcze kontynuować podróż po Bali.


CENA ZAWIERA:

Pobyt:

 • 4x pobyt w Swiss-Belhotel Kalimantan 3*, Deluxe room, w tym śniadanie;
 • 2x pobyt w The Atrium Hotel & Resort Yogyakarta 4*, Deluxe Room, w tym śniadanie;
 • 3x pobyt w Tonys Villas and Resort Seminyak, Deluxe Pool Access, w tym śniadanie;
 • 3x pobyt w Ubud Wana Resort Ubud 4*, Wana Garden, w tym śniadanie;
 • 2x pobyt w The Jayakarta Suites Flores 4*, Deluxe Sea View, w tym śniadanie;
 • 1x pobyt w Bali Baliku Beach Front Luxury Private Pool Villas 5* (Private pool villa), w tym śniadanie.

Transfery:

 • Transfer z i na lotnisko lub do wybranego przez Was miejsca na południu Bali;
 • Wszystkie transfery między hotelami;
 • Przelot Jakarta – Banjarmasin (Borneo)
 • Przelot Banjarmasin (Borneo) – Jogjakarta (Jawa)
 • Przelot Jogjakarta (Jawa) – Bali
 • Przelot Bali – Flores (Labuan Bajo) – Bali

Wyjątkowe atrakcje:

 • 3-dniowy tour na Borneo (Loksado pływający targ, wioska Cempaka, wioska Pandak Daun, bamboo rafting Loksado, spotkanie z orangutanami oraz canoe ride);
 • 2-dniowy tour w Jogjakarcie (świątynie Prambanan i Borobudur oraz jaskinia Grubung);
 • Indywidualna wycieczka po Bali (Ubud, Tegalalang, Tirtha Empul, Gunung Kawi, Kintamani, wizyta w ogrodzie owocowym z degustacją kawy Luwak), w tym anglojęzyczny przewodnik, bilety wstępu do zwiedzanych miejsc, bilety parkingowe, lunch;
 • 1-dniowa wycieczka po Narodowym Parku Komodo oraz jaskinia Batu Cermin;
 • Bilety wstępu do wspomnianych w programie obiektów;
 • Butelka wina balijskiego po przylocie na Bali (lub 2 kokosy z naturalnym sokiem).

Co więcej?

 • Osobisty anglojęzyczny asystent podczas całego pobytu na Bali 24/7;
 • Powitalny zestaw, który zawiera m. in. torbę plażową, organiczny krem po opalaniu z Aloe Vera;
 • Przenośny modem WiFi z 4G internetem;
 • Możliwość domówienia innych, dodatkowych aktywności z oferty Indo-Explorer;
 • Posiłki wymienione w programie. Wyjaśnienie skrótów: B – śniadanie, L – lunch, D – kolacja.

CENA NIE ZAWIERA:

 • Biletów lotniczych na Bali,
 • Posiłków nie wymienionych w programie,
 • Wcześniejszego wymeldowania i zameldowania w resortach (Check-in od godz. 14:00, check- out 12:00),
 • Osobistych wydatków,
 • Prywatnego ubezpieczenia w podróży,
 • Wszelkie usługi nie wymienione w planie,
 • Opłat za wysoki sezon (od 01/06 do 31/08) oraz za peak sezon (15/12 do 15/01). Zapraszamy do kontaktu.
English