W Indonezji istnieje najwięcej miejsc, do których jeździ się po przygodę. Wybór dla poszukiwacza przygód jest olbrzymi. Jedną z nich mogą być olśniewające plaże z doskonałymi możliwościami do surfowania, ale również zachwycające rafy koralowe, dziewicze dżungle, rwące potoki, grzmiące wulkany i wiele innych ciekawych miejsc.

Zatem, jeśli kiedykolwiek marzyliście o surfowaniu oglądając różne kanały telewizyjne, mamy dobrą wiadomość: surfowanie wcale nie jest takie trudne i niedostępne jak nam się wydaje!

Mimo że w wielu krajach Europy, raczej nie ma odpowiednich warunków, żeby na poważnie zaznajomić się z tym sportem, warto pamiętać, że do surfowania potrzebna jest przede wszystkim wielka chęć spróbowania jak to smakuje, radość z przebywania w wodzie oraz umiejętność pływania (wystarczy podstawowa).

Na początek warto wziąć kilka lekcji z instruktorem, aby od początku wiedzieć, na co zwrócić uwagę.

              

 

Na początek Kuta – mekka surferska na Bali, to znakomite miejsce do rozpoczęcia przygody z surfowaniem. Plaża jest piaszczysta, również dno oceanu, kilkanaście metrów od brzegu jest piaszczyste, stąd minimalne ryzyko kontuzji. Fale niemal codzienne idealne do nauki. Na początku należy sprawdzić warunki do surfowania, czyli tabelę przypływów i odpływów, albo spytać nas kiedy najlepiej surfować.

Jeśli szybko się uczysz, z długą i szeroką deską dla początkujących już po 2 godzinach powinieneś na niej stanąć i wykonać swój pierwszy rajd na falach. Później pozostaje podglądanie bardziej doświadczonych surferów i przy odrobinie dobrej chęci, już po paru godzinach można spokojnie łapać większe fale i wykonywać pierwsze skręty. Dalej to już przeskakiwanie na mniejsze, lżejsze deski i poszukiwanie większych fal.

 Dla początkujących nauka surfowania w Kucie (lekcja – 2,5 godziny):
  • 30 USD od osoby, w grupie max 3 osób
  • 40 USD od osoby, w grupie 2 osób
  • 50 USD od osoby – lekcja indywidualna

Cena zawiera: opiekę instruktora (przedstawienie techniki surfowania na plaży oraz pomoc i korygowanie nauki na falach) wraz z wypożyczeniem odpowiedniej dla początkujących deski surfingowej. Powyższa cena obejmuje naukę na spokojnych falach w Kucie na wyspie Bali.

Istnieje również możliwość wypożyczenia deski na cały dzień do samodzielnego pływania. Ceny są zróżnicowane, orientacyjnie jest to 10 USD/dzień (6-7 godz.).
Zapraszamy!

Jeżeli masz ochotę na większą dawkę adrenaliny, koniecznie wybierz się na kanioning!

Albo zdobądź wulkan!

Możesz też wybrać się na pobliskie wyspy, mamy spory wybór!
English