W Indonezji istnieje najwięcej miejsc, do których jeździ się po przygodę. Wybór dla poszukiwacza przygód jest olbrzymi. Jedną z nich mogą być olśniewające plaże z doskonałymi możliwościami do surfowania, ale również zachwycające rafy koralowe, dziewicze dżungle, rwące potoki, grzmiące wulkany i wiele innych ciekawych miejsc.

Zatem, jeśli kiedykolwiek marzyliście o surfowaniu oglądając różne kanały telewizyjne, mamy dobrą wiadomość: surfowanie wcale nie jest takie trudne i niedostępne jak nam się wydaje!

Mimo że w wielu krajach Europy, raczej nie ma odpowiednich warunków, żeby na poważnie zaznajomić się z tym sportem, warto pamiętać, że do surfowania potrzebna jest przede wszystkim wielka chęć spróbowania jak to smakuje, radość z przebywania w wodzie oraz umiejętność pływania (wystarczy podstawowa).

Na początek warto wziąć kilka lekcji z instruktorem, aby od początku wiedzieć, na co zwrócić uwagę.

Na początek Kuta – mekka surferska na Bali lub Jimbaran – gdzie również dno jest piaszczyste, to znakomite miejsca do rozpoczęcia przygody z surfowaniem. Piaszczyste plaże, piaszczyste dno oceanu nawet kilkanaście metrów od brzegu, stąd minimalne ryzyko kontuzji. Fale niemal codzienne idealne do nauki. Na początku należy sprawdzić warunki do surfowania, czyli tabelę przypływów i odpływów, albo spytać nas kiedy najlepiej surfować.

Jeśli szybko się uczysz, z długą i szeroką deską dla początkujących już po 2 godzinach powinieneś na niej stanąć i wykonać swój pierwszy rajd na falach. Później pozostaje podglądanie bardziej doświadczonych surferów i przy odrobinie dobrej chęci, już po paru godzinach można spokojnie łapać większe fale i wykonywać pierwsze skręty. Dalej to już przeskakiwanie na mniejsze, lżejsze deski i poszukiwanie większych fal.

 Dla początkujących nauka surfowania w Kucie (lekcja – 2,5 godziny):
  • 30 USD od osoby, w grupie max 3 osób
  • 40 USD od osoby, w grupie 2 osób
  • 50 USD od osoby – lekcja indywidualna

Cena zawiera: opiekę instruktora (przedstawienie techniki surfowania na plaży oraz pomoc i korygowanie nauki na falach) wraz z wypożyczeniem odpowiedniej dla początkujących deski surfingowej. Powyższa cena obejmuje naukę na spokojnych falach w Kucie na wyspie Bali.

Istnieje również możliwość wypożyczenia deski na cały dzień do samodzielnego pływania. Ceny są zróżnicowane, orientacyjnie jest to 10 USD/dzień (6-7 godz.).
Zapraszamy!

Jeżeli masz ochotę na większą dawkę adrenaliny, koniecznie wybierz się na kanioning!

Albo zdobądź wulkan!

Możesz też wybrać się na pobliskie wyspy, mamy spory wybór!
English