Rafting fascynuje od lat zwolenników wyjątkowo aktywnego wypoczynku, w trakcie którego głównym celem jest zmaganie się z samym sobą w walce z żywiołem.

Rafting to przygoda, w której każdy uczestniczy aktywnie. Najprościej mówiąc rafting to spływ pontonem wodami górskiej rzeki, gdzie im więcej piany – „białej wody”, tym większa radość i satysfakcja. Na Bali znajduje się kilka rzek, na których odbywa się rafting, są to rzeki Ayung, Unda, Balian oraz Telaga Waja. Najbardziej polecamy spływ rzeką Ayung.
Trasa przebiega przez głębokie doliny, tarasy pól ryżowych, a na koniec wpływa do gęstego, tropikalnego lasu deszczowego. W czasie spływu można też obserwować wiejskie balijskie życie, które koncentruje się wzdłuż rzeki. Płynąc w dół tej rzeki cały czas będziecie podziwiać przepiękne krajobrazy dżungli i lasy deszczowe. A w przerwach podczas zmagania się z wodą i prądem, będziecie mogli wsłuchiwać się w odgłosy dzikiego, tropikalnego życia dżungli.
Spływ jest bardzo prosty technicznie, dostępny w zasadzie dla każdego!

Rafting Bali     Rafting Bali     Rafting Bali     Rafting Bali

 

 • Rafting w dół rzeki Ayung Przebiega przez głębokie doliny, tarasy pól ryżowych, a na koniec wpływa do gęstego, tropikalnego lasu deszczowego. W czasie spływu można też obserwować wiejskie balijskie życie, które koncentruje się wzdłuż rzeki. Rzeka Ayung (2-3 stopień trudności) jest wystarczająca do dobrej zabawy i nie dość skomplikowana, aby być niebezpieczna.
  Cena: 65 USD od osoby.
  Cena zawiera transport z i do hotelu, ubezpieczenie, wszelkie potrzebne wyposażenie, w tym bezpieczne kamizelki i kaski, przewodnika oraz lunch.

 

 • Rafting na rzece Telaga Waja To większe wyzwanie, tutaj stopień trudności przekracza 3. Płynąc w dół tej rzeki napotkamy przepiękne krajobrazy dżungli i lasów deszczowych. Ponadto w przerwach podczas zmagania się z wodą i prądem, będziecie mogli wsłuchiwać się w odgłosy dzikiego, tropikalnego życia.
  Cena: 69 USD od osoby.
  Cena zawiera transport z i do hotelu, ubezpieczenie, wszelkie potrzebne wyposażenie, w tym bezpieczne kamizelki i kaski, przewodnika oraz lunch.

Mamy następujące propozycje POŁĄCZENIA RAFTINGU Z innymi AKTYWNOŚCIAMI na Bali:

 • Rafting + wycieczka rowerowa oraz lunch: dorośli – 132 USD, dzieci – 93 USD, rodzina – 402 USD.
 • Rafting + przejażdżka na słoniach i pokaz „Elephant show” oraz lunch: dorośli – 144 USD, dzieci – 102 USD, rodzina – 442 USD.
 • Popołudniowy rafting + nocna przejażdżka na słoniach, pokaz oraz kolacja: dorośli – 163 USD, dzieci – 113 USD, rodzina – 495 USD.
 • Rafting + wycieczka rowerowa + przejażdżka na słoniach oraz lunch: dorośli – 209 USD, dzieci – 142 USD, rodzina – 635 USD.

Cena powyższych propozycji zawiera transport z i do hotelu, bufet lunch, ubezpieczenie oraz wymienione aktywności. Dorośli: 13-75 lat, dzieci: 5-12 lat, rodzina: 2 dorosłych oraz max 3 dzieci poniżej 12 lat. Rafting i wycieczka rowerowa dostępna dla dzieci powyżej 9 lat.


Na innych wyspach Indonezji też możecie wybrać się na rafting, poniżej kilka podpowiedzi:

 • SULAWESI Na amatorów raftingu z większym doświadczeniem, mających ochotę na kilkudniowy wypad, czeka 3-4 stopniowa rzeka Sadan na wyspie Sulawesi. Rzeka ta jest żeglowna przez większość roku, a warunki na rafting są najlepsze pomiędzy listopadem a marcem, kiedy masy deszczowej wody budują odpowiednio wartki nurt. Spływ odbywa się w otoczeniu nieskazitelnego tropikalnego lasu pełnego olbrzymich jaszczurek i innego egzotycznego życia.
 • WSCHODNIA JAWA Dogodnie usytuowana rzeka Citarik na wschodnim krańcu wyspy Jawa, oferuje spokojny 16 km spływ wzdłuż wulkanicznych wąwozów i dżungli. Rzeka biegnie w dół z Gór Halimun, więc przez cały rok jest w niej czysta woda. Najlepszy czas dla adrenaliny, jaką daje rafting white water jest podczas deszczowego sezonu, od października do kwietnia.
 • SUMATRA Na wyspie Sumatra znajduję się „klasyczna” rzeka na white water – Atlas. Jej bieg rozpoczyna się na wyżynie i spada 300 km przez Gunung Leuser National Park – największy Narodowy Park w południowo-wschodniej Azji. W swoim biegu rzeka ta przecina las deszczowy, płynie wzdłuż głębokich wąwozów, by na koniec zmieszać się z wodami Oceanu Indyjskiego. Jej 3-4 stopień trudności zapewnia prawdziwą atrakcję podczas raftingu. Ponadto otoczenie, jakie pojawia się podczas spływu, gwarantuje niewiarygodnie bogate dzikie życie, włączając możliwość zobaczenia orangutanów, małp, lemurów i wielu innych ssaków.

Zapraszamy! A jeżeli potrzebujecie zdecydowanie więcej adrenaliny i lubicie wodę, będzie dla Was niesamowitą atrakcją i wyzwaniem pokonanie wybranej trasy kanioningu! Spróbujcie też wybrać się na któryś z wulkanów! Szczegóły na Zdobądź wulkan.

English