Rafting to przygoda, w której każdy uczestniczy aktywnie. Najprościej mówiąc rafting to spływ pontonem wodami górskiej rzeki, gdzie im więcej piany "białej wody", tym większa radość i satysfakcja.

Na Bali znajduje się kilka rzek, na których odbywa się rafting, są to rzeki Ayung, Unda, Balian oraz Telaga Waja. Najbardziej polecamy spływ rzeką Ayung – spokojny spływ pontonowy.
Trasy raftingów przebiegają zwykle przez głębokie doliny, wąwozy, tarasy pól ryżowych, wpływają do gęstych, tropikalnych lasów deszczowych i dżungli. W czasie spływu można obserwować wiejskie balijskie życie, podziwiać przepiękne krajobrazy dżungli, zwisające liany, skaczące małpy, bananowce i inne drzewa egzotyczne rosnące w lasach deszczowych. A w przerwach w „zmaganiu się z wodą”, można wsłuchiwać się w odgłosy dzikiego, tropikalnego życia dżungli.

Organizatorem raftingu jest firma, będąca liderem na rynku na wodach Bali i w Indonezji. Pierwsze kroki w raftingu organizatorzy poczynili już w 1980 roku, a od ponad 20 lat są znani na całym świecie, ze względu na bezpieczeństwo i jakość produktu.

             Rafting na rzece Ayung

Przebiega przez doliny, wąwozy, tarasy pól ryżowych, a na koniec wpływa do gęstego, tropikalnego lasu deszczowego. W czasie spływu można przyglądać się zwisającym lianom, bananowcom i innej roślinności, która otaczać Was będzie niemal zewsząd. Rzeka usiana jest też małymi wodospadami wpływającymi z wąwozów do koryta rzeki, będziecie też obserwować wiejskie balijskie życie, które koncentruje się wzdłuż rzeki, przepływać przez luksusowe hotele, które swoje ogrody mają właśnie przy rzece Ayung.

Rzeka Ayung (2-3 stopień trudności) jest wystarczająca do dobrej zabawy i nie dość skomplikowana, aby być niebezpieczna.
Spływ jest bardzo prosty technicznie, dostępny w zasadzie dla każdego!
Rafting trwa ok. 2 godzin, przebiega przez 11 km rzeki.

 • Cena: 65 USD od osoby.
  Cena zawiera: transport z i do hotelu, ubezpieczenie, wszelkie potrzebne wyposażenie, w tym kamizelki, kaski i pagaje, przewodnik w każdym pontonie oraz bufet lunch, po za kończeniu spływu.

Poniżej mapka trasy raftingu

Plan raftingu-Bali

Rafting na rzece Telaga Waja

To większe wyzwanie, tutaj stopień trudności przekracza 3. Płynąc w dół tej rzeki napotkamy przepiękne krajobrazy dżungli i lasów deszczowych, mniejsze wodospady, liany i odgłosy dżungli, są niezwykłe.

 • Cena: 69 USD od osoby.
  Cena zawiera: transport z i do hotelu, ubezpieczenie, wszelkie potrzebne wyposażenie, w tym kamizelki i kaski, przewodnika oraz lunch.

WAŻNE:

Na rafting wybierzcie się w rzeczach, które można zmoczyć (strój kąpielowy, lekka koszulka, spodenki, klapki), nie zapomnijcie zabrać ubrań do przebrania, gdyż płynąć rzeką w czasie zmagań z innymi pontonami i w zabawie zwykle wpływacie pod małe wodospady. Ale po zakończeniu raftingu, jest możliwość wzięcia prysznica, otrzymacie ręcznik, a potem czas na pyszny lunch. Przed raftingiem otrzymujecie do własnej dyspozycji, nieprzemakalny plecak (typu worek), gdzie można schować drobne pieniądze i właśnie suche rzeczy na przebranie.

RAFTING w połączeniu z innymi aktywnościami

 • Rafting + wycieczka rowerowa oraz lunch: dorośli – 143 USD, dzieci (5-12 lat) – 105 USD, poniżej 4 lat – za darmo, rodzina (2 dorosłych i 2 lub 3 dzieci) – 440 USD.
 • Rafting + przejażdżka na słoniach i pokaz „Elephant show” oraz lunch: dorośli – 158 USD, dzieci (5-12 lat) – 112 USD, poniżej 4 lat – za darmo, rodzina (2 dorosłych i 2 lub 3 dzieci) – 485 USD.
 • Popołudniowy rafting + nocna przejażdżka na słoniach (Safari under the stars), pokaz oraz kolacja: dorośli – 178 USD, dzieci (5-12 lat) – 124 USD, poniżej 4 lat – za darmo, rodzina (2 dorosłych i 2 lub 3 dzieci) – 542 USD.
 • Rafting + wycieczka rowerowa + przejażdżka na słoniach oraz lunch: dorośli – 230 USD, dzieci (5-12 lat) – 155 USD, poniżej 4 lat – za darmo, rodzina (2 dorosłych i 2 lub 3 dzieci) – 694 USD.

Cena powyższych propozycji zawiera: transport z i do hotelu, bufet lunch, ubezpieczenie oraz wymienione aktywności.

Dorośli: 13-75 lat, dzieci: 5-12 lat, rodzina: 2 dorosłych oraz max 3 dzieci poniżej 12 lat.

Rafting i wycieczka rowerowa dostępna dla dzieci powyżej 9 lat.

Organizatorem raftingu w połączeniu z wizytą w Parku Słoni i przejażdżką na słoniach czy wycieczką rowerową jest duża firma z kapitałem australijskim, obecna na rynku od 1989 roku, dbająca niezmiennie o standardy bezpieczeństwa, wyposażenie i infrastrukturę. To pierwsza firma, która doprowadziła do ratowania słoni na Bali i pozostaje do dziś jedynym ośrodkiem poświęconym ratowaniu słoni na wyspie. Ten Park Słoni jest również jedynym miejscem na wyspie, położonym w naturalnie zalesionym terenie, podobnym do terenu w jakim mieszkają słonie sumatrzańskie.


Na innych wyspach Indonezji też możecie wybrać się na rafting, poniżej kilka podpowiedzi:

 • SULAWESI Na amatorów raftingu z większym doświadczeniem, mających ochotę na kilkudniowy wypad, czeka 3-4 stopniowa rzeka Sadan na wyspie Sulawesi. Rzeka ta jest żeglowna przez większość roku, a warunki na rafting są najlepsze pomiędzy listopadem a marcem, kiedy masy deszczowej wody budują odpowiednio wartki nurt. Spływ odbywa się w otoczeniu nieskazitelnego tropikalnego lasu pełnego olbrzymich jaszczurek i innego egzotycznego życia.
 • WSCHODNIA JAWA Dogodnie usytuowana rzeka Citarik na wschodnim krańcu wyspy Jawa, oferuje spokojny 16 km spływ wzdłuż wulkanicznych wąwozów i dżungli. Rzeka biegnie w dół z Gór Halimun, więc przez cały rok jest w niej czysta woda. Najlepszy czas dla adrenaliny, jaką daje rafting white water jest podczas deszczowego sezonu, od października do kwietnia.
 • SUMATRA Na wyspie Sumatra znajduję się „klasyczna” rzeka na white water – Atlas. Jej bieg rozpoczyna się na wyżynie i spada 300 km przez Gunung Leuser National Park – największy Narodowy Park w południowo-wschodniej Azji. W swoim biegu rzeka ta przecina las deszczowy, płynie wzdłuż głębokich wąwozów, by na koniec zmieszać się z wodami Oceanu Indyjskiego. Jej 3-4 stopień trudności zapewnia prawdziwą atrakcję podczas raftingu. Ponadto otoczenie, jakie pojawia się podczas spływu, gwarantuje niewiarygodnie bogate dzikie życie, włączając możliwość zobaczenia orangutanów, małp, lemurów i wielu innych ssaków.

Zapraszamy! A jeżeli potrzebujecie zdecydowanie więcej adrenaliny i lubicie wodę, będzie dla Was niesamowitą atrakcją i wyzwaniem pokonanie wybranej trasy kanioningu! Spróbujcie też wybrać się na któryś z wulkanów! Szczegóły na Zdobądź wulkan.

English