Bali to również mnóstwo pięknych i egzotycznych parków oraz ogrodów. Parki pełne są azjatyckich zwierząt i ptaków, ogrody zaś - soczysto zielonej roślinności i kwiatów.

W czasie pobytu na Bali, warto wygospodarować chociaż jeden dzień, aby obejrzeć flore i faune tej wyjątkowej wyspy i kontynentu.


  • BALI ZOO

Balijskie ZOO ulokowane jest nieopodal Ubud i stanowi dom dla ponad 350 gatunków zwierząt. Atrakcje, które czekają na Państwa w tym egzotycznym miejscu to m.in. karmienie lwów, tygrysów czy krokodyli.

Wstęp: dorośli – 24 US$, dzieci (2-14 lat) – 12 US$, rodzina – 65 US$.


  • ELEPHANT SAFARI PARK

Zapraszamy do Elephant Safari Park, w okolicach Ubud, gdzie na 3,5 hektarowej powierzchni z ogrodem botanicznym i w otoczeniu lasu, żyje i mieszka stado słoni. Tak duża roślinna przestrzeń pozwala słoniom zachować wszelkie ich dzikie zwyczaje.

Przejażdżka na słoniach oraz pokaz „Elephant show” to koszt: dorośli – 86 US$, dzieci od 5 r. ż. – 58 US$, dzieci poniżej 5 r. ż. – 23 US$, rodzina – 259 US$. Zaś nocna przejażdżka na słoniach oraz pokaz „Elephant show” i kolacja to koszt od: dorośli – 109 US$, dzieci od 5 r. ż. – 76 US$, dzieci poniżej 5 r. ż. – 30 US$, rodzina – 332 US$. Czytaj więcej.


  • BALI SAFARI & MARINE PARK

Park przeznaczony pod safari rozpościera się na obszarze ponad 40 hektarów, w okolicy Gianyar na Bali. Na terenie parku znajduje się ponad 400 rodzajów zwierząt pochodzących zarówno z Azji, jak i Afryki. Możesz tutaj zobaczyć m.in. lwy z Kenii, majestatycznego białego tygrysa z Indii czy tygrysa sumatrzańskiego.

Możecie wybrać rodzaj zwiedzania parku, spośród kilku możliwości, m.in.:

– Jungle Hopper – koszt: 49 US$,

– Elephant Back Safari – dorośli: 85 US$, dzieci: 55 US$.


  • OGRÓD ORCHIDEI

Ogród pełen tych przepięknych kwiatów znajduję się blisko Sanura. W ogrodzie zewsząd otaczają różnorodne rodzaje storczyków czy anturium, ich plantacje i unikalne kolekcje. Tutaj możesz po prostu usiąść i zrelaksować się w cieniu i otoczeniu orchidei.

Wstęp: dorośli – 7 US$, dzieci (4-16 lat) – 5 US$.


  • PARK PTAKÓW

Ta największa i najpiękniejsza kolekcja indonezyjskich ptaków na świecie oraz innych egzotycznych ptaków z Afryki i Południowej Ameryki znajduje się blisko Gianyar. Na dwuhektarowej powierzchni parku żyje ponad 1000 ptaków z 250 różnych gatunków.

Wstęp: dorośli: 25 US$, dzieci (2-12 lat) – 15 US$.


  • OGRÓD MOTYLI   

Zapraszamy do odwiedzenia największego w Azji parku motyli, który znajduję się 35 km od Denpasar.  To jedno z polecanych miejsc do relaksu z całą rodziną. Tutaj możesz znaleźć najbardziej znane motyle, wiele rodzajów endemicznych, rzadkich i bardzo znanych gatunków z całej Indonezji, m.in. Bird Wing Butterfly, Swallow Tails czy Great Mormon.


Zapraszamy!

English