Dotknij, poczuj i sam doświadcz a prawdziwie poznasz

Bali ma Wam do zaproponowania na prawdę sporo. Zapoznaliście się już z pewnością z wieloma atrakcjami wyspy więc wiecie już jak możecie spędzać czas i że prędzej zabraknie tego pierwszego niż pomysłów na jego zagospodarowanie.

Tymczasem jest jeszcze coś, taka wartość dodana która pozwoli wejść nieco głębiej w tą jakże inną od naszej rzeczywistość. Pozwoli więcej poznać i poczuć a na pewno wzbogaci Was o nowe doznania. Zapraszamy do udziału w nazwijmy to lekcjach „wycinkach życia Bali”.

  • NAUKA BALIJSKIEGO TAŃCA

„Yayasan Polos Seni” (Fundacja „Pure Art”) oferuje niezwykły kurs tańca balijskiego, mający na celu całkowicie przybliżyć zarówno sztukę tańca, jak i muzykę balijską. Cena zależy od ilości uczestników, zainteresowanych prosimy o kontakt.

  • KUCHNIA BALIJSKA – LEKCJA GOTOWANIA

Dzienny kurs gotowania pozwoli odkryć tajniki kuchni balijskiej! Zajęcia prowadzi Heinz von Holzen, autor książki „The Food of Bali” i były szef kuchni w hotelach Ritz Carlton i Grand Hyatt na Bali. Zajęcia odbywają się w restauracji „Bumbu Bali” w pobliżu Nusa Dua oraz w restauracji „Bumbu” w Ubud. Podczas tego kursu zasięgniesz podstawową wiedzę, jak przygotować balijskie dania, którymi będziesz mógł imponować i zachwycać swoich gości przez lata.

Koszt kursu to 85 US$.

  • LEKCJA MASAŻU BALISKIEGO

Masowanie dla balijczyków jest jak oddychanie. Robią to od zarania dziejów i robią to w wyjątkowy sposób. Balijski tradycyjny masaż jest wyjątkowo harmonijny i daje odczuć prawdziwy i głęboki relaks. Ważne jest nie tylko co masować, jak masować ale także ten specyficzny rytm w jakim to robią. Tym z Was którzy lubią nie tylko poddać się takiemu masażowi ale chcieliby zabrać ze sobą pewne umiejętności do domu proponujemy kurs wprowadzający w tradycyjny balijski masaż. Nie znajdziecie tu długich teoretycznych wykładów tylko od razu będziecie uczyć się czuć i od razu będziecie praktykować. W tym przypadku jednak każdy kto chce zgłębiać tajniki tego masażu musi zgłosić swój akces wraz z osobą którą będzie masować przez 3 kolejne dni szkolenia. Każda sesja szkoleniowa trwa 1,5 godz.

Koszt kursu to 350 US$.

  • LEKCJE JOGI

Balijczycy i do jogi mają specyficzne i inne zarazem podejście. Nie jest ona odskocznią od rozpędzonej rzeczywistości tylko wyrazem ich wewnętrznego spokoju. Jak się nad tym zastanowicie odkryjecie że to ogromna różnica. Domyślacie się już pewnie że praktykowanie jogi w ich wykonaniu może być nieco inne od tego co już znacie. Wierzycie czy nie, warto spróbować by poczuć i mieć po prostu swoje zdanie na ten temat. Lekcje takie proponujemy w wersji indywidualnej bądź dla zorganizowanych grup. Lekcje prywatne dostępne są dla 1 do 2 osób natomiast grupowe wymagają ustaleń. Za każdym razem jedna lekcja trwa 75 min.

Koszt lekcji indywidualnej (1-2 osoby) to 90 US$.

English