Bali to wyjątkowa wyspa, mająca wiele osobliwości, którymi tutaj chcielibyśmy się podzielić.

WARTO ZOBACZYĆ

Na początek zapraszamy do Bali-Ofertyzwiedzanie Bali, gdzie znajdziecie informacje o świątyniach i ciekawych miejscach, które warto odwiedzić na Bali i które przybliżą Wam kulturę i sztukę wyspy.

SMAKI BALI

Posmakuj Bali… Zapraszamy na przygodę z jedzeniem na Bali! Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji spędzenia wolnego czasu na Bali, smakując, próbując, delektując się i bawiąc smakiem, jedzeniem i… życiem… Szczegóły tutaj.

TEATR BALIJSKICH TAŃCÓW

Zapraszamy na przedstawienia tańców balijskich, do wyboru mamy kilka możliwości:

  • Barong Dance: to przedstawienie to taniec, w którym toczy się spór pomiędzy dwoma siłami, chaosu i destrukcji – Rangda i porządku –  Barong.
  • Legong Dance: bardzo trudny taniec, który przedstawiają młode dziewczęta. Choreografia jest dopracowana w każdym detalu, nie ma tutaj miejsca na improwizacje.
  • Kecak Dance: rytualny taniec, przedstawiany od 1930 roku na podstawie filmu „Island of the Demons”. Taniec bardzo imponujący ze śpiewem chóralnym, który wykonuje 100 chłopców z nagimi klatkami piersiowymi.
  • Fire Dance: to egzorcystyczny taniec przeciwko zawładnięciu duszy, który tańczą bose dziewczęta na rozżarzonych kawałkach węgla.
  • Ramayana Dance: to okazjonalne balijskie przedstawienie.

Przedstawienia odbywają się w różnych miejscowościach na Bali, głównie w Ubud, Denpasar lub Gianyar.

CEREMONIA KREMACJI

Balijska ceremonia kremacji przedstawia powrót 5 elementów ciała, czyli powietrza, ziemi, ognia, wody i przestrzeni w kosmosie. Dusza może wtedy powrócić i znaleźć nowe życie przez reinkarnacje. Ceremonia ta wymaga kilku warunków, m.in. sporych środków finansowych oraz musi się odbyć w dzień świąteczny, zgodnie z balijskim kalendarzem, dlatego też obecność na takiej ceremonii jest rzadką i niezwykłą możliwością.

Koszt obejrzenia takiej uroczystości zależy od miejsca czy świątyni, w której odbywa się ceremonia i wynosi od 80 USD od osoby.


Zapraszamy!

English