Wulkan Gunung Batur jest wciąż czynnym wulkanem, znajduje się w środkowej części wyspy Bali, ma wysokość 1 717 m, 11 km średnicy i 180 m głębokości, z jego szczytu spływają do doliny wstęgi czarnej lawy. Możecie oglądać krater z daleka na tarasach widokowych licznych restauracji lub wybrać się na trekking.

Proponujemy wyjątkowe i niezwykłe przeżycie. Jeszcze nocą kierowca odbierze Was z hotelu i zabierze na niezapomnianą wyprawę, podczas której będziecie mieli niepowtarzalną możliwość delektowania się przepięknym widokiem wschodzącego słońca, oglądanym z wysokości krateru.

Trekking na ten wulkan nie należy do super trudnych, ale co za tym idzie w otoczeniu większej liczby turystów. Widoki na szczycie równie piękne, a wschód słońca i wyłaniające się z chmur wierzchołki innych wulkanów – niezapomniane.
Przeciętny czas trwania – wejście/zejście to 4,5 godz. plus transfery z i do hotelu.

Koszt: 105 USD od osoby (min. 2 osoby).
Cena zawiera: transport z anglojęzycznym kierowcą z hotelu pod miejsce startowe trekkingu, anglojęzyczny przewodnik, 2x butelki wody, bilety wstępu na teren parku, transport powrotny do hotelu.

Zdjęcia z trekkingu na wulkan dostępne w galerii zdjęć na Facebooku.

Kilka faktów:

  • Wulkan Gunung Batur –  czynny wulkan zaliczany do grupy stratowulkanów.
  • Współrzędne geograficzne: 8°14′S 115°23′E
  • Wysokość 1 717 m n.p.m.
  • Kaldera zewnętrzna ma wymiary 10 x 13.5 km. Została ona uformowana ok. 29300 lat temu. W jej wnętrzu znajduje się duże jezioro.
  • Pierwsza zanotowana erupcja nastąpiła w 1804 roku, ostatnia w roku 2000.

Zapraszamy!


A może bardziej ekstremalna kilkudniowa wyprawa na wulkan Rinjani na sąsiedniej wyspie Lombok?

Albo spróbuj swoich sił podczas wyprawy na wulkan Agung!

English