Wulkan Gunung Agung to najwyższy szczyt rajskiej wyspy. Kusi on nocnym trekkingiem, dość trudnym i wymagającym dobrej kondycji sportowej. Jak sama nazwa wskazuje góra jest faktycznie dostojna ponieważ wyrasta na 3 142 metry nad poziom morza w samym centrum wschodniej części Bali.

Miłośnicy górskich wspinaczek mogą wybrać się na nocny trekking wraz z anglojęzycznym przewodnikiem. Trudny trekking, końcówka to w zasadzie climbing, wymagający dobrej kondycji fizycznej.

Ukoronowaniem trekkingu jest oglądanie wschodu słońca ze szczytu wulkanu. Widoki na szczycie przepiękne, wschód słońca zapierający dech w piersiach, widać w oddali wyłaniający się z chmur wulkan Rinjani (3 740 m n.p.m.) na sąsiedniej wyspie Lombok oraz Batukaru na Bali i czasami Semeru na Jawie. Zbliżający się wschód słońca obwieszczają ptaki, których świergot słychać zewsząd. Widoki, doznania naprawdę nieziemskie…

Przeciętny czas trwania – wejście/zejście to 7 godz. plus transfery z i do hotelu.

Cena: 125 USD od osoby (min 2 os.)
Cena zawiera: transfer z i do hotelu z anglojęzycznym kierowcą, anglojęzyczny przewodnik na szczyt, przekąska oraz kawa/herbata na szczycie, bilety wstępu na teren parku oraz lunch w restauracji w drodze powrotnej do hotelu.
Samochód zabiera Was o 22:00 – 23:00 z hotelu (południe wyspy lub Ubud), trekking zaczynacie o 2:00 nad ranem z miejsca startowego – Pasar Agung Temple i w swoim tempie, z przewodnikiem zmierzacie na górę, wychodzicie z poziomu 1 500 m n.p.m. na 3 140 m n.p.m., zatem do pokonania jest ponad 1 600 m npm.

Zdjęcia z wyprawy na wulkan dostępne w galerii zdjęć na Facebooku.

Kilka faktów:

  • Wulkan Gunung Agung – czynny wulkan zaliczany do grupy stratowulkanów.
  • Współrzędne geograficzne: 8°20′S 115°31′E
  • Wysokość 3 142 m n.p.m.
  • Krater ma średnicę 500 m i głębokość 200 m.
  • Pierwsza zanotowana erupcja nastąpiła w 1808 roku, a ostatnia w latach 1963/64.

Zapraszamy!


Może jeszcze trekking na wulkan Batur?

Albo kilkudniowa wyprawa na wulkan Rinjani na sąsiedniej wyspie Lombok?

English