Wybierając się w podróż zwykle przygotowujemy się tak, by być gotowym na wszelkie ewentualności. Jeśli zabieramy ze sobą dzieci kończą się żarty i zwykle zabieramy ze sobą „pół apteki”.

Zanim to zrobicie, zanim zadacie sobie trud zdobycia recept, zanim wydacie nie małą kwotę na przygotowanie leków na wszelkie potencjalnie możliwe choroby powinniście wiedzieć, że Bali jako znany światowy rejon turystyczny ma dobrą infrastrukturę apteczną, z równie dobrym zaopatrzeniem. Mało tego, większość leków na które w Polsce musicie mieć receptę tu kupicie bez niej.

Najbardziej znaną i największą siecią aptek 24H jest Kimia Farma. Znajdziecie w niej większość medykamentów pierwszej pomocy ze sporym asortymentem leków przeciwbólowych, przeciwzapalnych, przeciwgorączkowych, środków do dezynfekcji ran etc. Generalnie na Bali większość leków na które w Europie trzeba mieć receptę, kupicie bez żadnego problemu. Trzeba jednak znać skład oczekiwanego medykamentu gdyż niektóre z nich mają tu inne nazwy handlowe.

Jedynie jeżeli chorujecie na jakieś konkretne schorzenie wymagające stałego przyjmowania leków to dobrze jest zabrać ze sobą zapas na czas wakacji.

English