Mimo że turyści na Bali przyjeżdżają przez cały rok, to nie wierzcie w opowieści o tym, że sezon tu trwa przez cały rok. To wszystko zależy od tego jak rozumiemy słowo sezon, a jeśli rozumiemy to ilością słońca - to tym bardziej uwaga na hasła reklamowe tego typu.

Sezon na Bai jest bardzo zróżnicowany i wynika to po prostu z klimatu jaki tu panuje. Turystyka podzieliła go na 3 części:

  • Niski sezon: od połowy stycznia do końca maja, choć i czerwiec niektórzy do tego zaliczają. Ponadto niski sezon jest znowu od października do powiedzmy 10-15 grudnia.
  • Wysoki sezon to miesiące: lipiec, sierpień i wrzesień. Wtedy też temperatury są dla nas bardziej przyjemne, a od oceanu cały czas wieje chłodząca bryza. Temp wody to 24-26 st.
  • PIK sezon to okres od 10-15 grudnia do 10 stycznia (Boże Narodzenie i Nowy Rok).

Tak samo jest z cenami, dostosowane są one do sezonu.

Co najważniejsze – ciepło jest cały czas jeśli mówimy o wybrzeżu, plażach etc. Kto jednak chce spędzać urlop np. w okolicach Munduk czy Jeziora Bratan, powinien pamiętać, że od czerwca do września w górach temperatura nocą spada dość nisko. My odnotowaliśmy osobiście w górach 12 st C więc trzeba mieć odpowiednią odzież.

Zazwyczaj jednak to to ilość dni słonecznych decyduje o tym czy zaliczmy coś do sezonu czy nie. Kto chce mieć pogodę tzw. „żyletę” największe szanse ma od maja do końca września, często też i października. Komu nie przeszkadza czasem trochę zachmurzenia i sporadyczny deszcz raz na kilka dni lub nocą ten może poszerzyć swój sezon o marzec, kwiecień i listopad. Ci natomiast, którzy oczekują większej loterii pogodowej zakrapianej mocno monsunowym deszczem ten ma do dyspozycji kolejne miesiące: grudzień, styczeń i luty, czasami też marzec.

Cokolwiek jednak nie powiemy o pogodzie nie należy zapominać o tym, że zmiany klimatyczne na planecie są zauważalne wszędzie a zatem i tu. Czym się one objawiają? Przesuwaniem się pory deszczowej, która w ostatnich latach zaczyna się coraz później zawłaszczając sobie trochę z marcowego kalendarza.

Oglądajcie nasze FILMIKI o BALI.

Tym wszystkim którzy poza plażowaniem planują aktywności sportowe jak nurkowanie, snorkeling, surfing, kitesurfing, kanioning, trekkingi czy wspinanie się na wulkany, sugerujemy kontakt bo w Waszym przypadku – słowo sezon, zaczyna znaczyć coś nieco innego, niż słońce niezbędne do plażowania…

English