Indonezja to ogromny kraj, rozciąga się od wysp Sumatra po Papuę Nową Gwineę, w kraju tym obowiązują trzy strefy czasowe. Zatem, niemal przez cały rok można znaleźć miejsce na mapie Indonezji, gdzie jest piękna i słoneczna pogoda.

Na Bali można wybrać się przez cały rok. Zawsze jest ciepło i temperatura w ciągu dnia przekracza 26 st. C.

Jednak należy pamiętać, że od grudnia do końca lutego na Bali jest pora deszczowa, wówczas może padać nocami, ale również w ciągu dnia. Ponadto, zwykle w okolicach Chińskiego Nowego Roku może padać przez tydzień. Pamiętajmy jednak, że nawet jak pada deszcz, nadal jest ciepło. Opady w ciągu dnia są niewielkie, czasami jedynie kilka godzin.

Pozostałe miesiące, czyli od marca do listopada mamy piękną słoneczną pogodę. W okolicach lipca i sierpnia, poza słońcem pojawia się wiatr, zatem wyjątkowa morska bryza chłodzi upały.

Więcej informacji dotyczących pogody i sezonu na Bali znajdziecie w zakładce „Kiedy jest sezon na Bali”.

Natomiast na Papua Nowa Gwinea, najlepsze miesiące na przyjazd są od listopada do lutego, chociaż w pozostałe miesiące jest deszczowo, ale jednak cały czas jest gorąco.

Informacje o pogodzie i temperaturach w wybranych rejonach Indonezji znajdziecie w zakładce „Klimat i pogoda w Indonezji”.

English